TOP 5 – Najlepsze zabezpieczenia antykradzieżowe

Kupiłeś auto i chcesz dołożyć wszelkich starań, żeby szybko nie padło łupem złodziei? Masz świadomość, że fabrycznie montowane zabezpieczenia nie są dla nich przeszkodą? Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najlepsze zabezpieczenia antykradzieżowe dostępne obecnie na rynku. 

Jakie cechy zabezpieczenia antykradzieżowego są kluczowe? 

Montowane indywidualnie zabezpieczenia samochodowe są absolutną koniecznością, jeśli zależy nam na pojeździe. Tylko dodatkowe i niestandardowe zabezpieczenia antykradzieżowe są w stanie skutecznie zniechęcić złodziei do naszego auta lub na tyle wydłużyć czas kradzieży/utrudnić ucieczkę, że stanie się ona zbyt ryzykowna. Seryjne zabezpieczenia aut niestety są mało skuteczne. Jak wybrać skuteczny autoalarm? – pisaliśmy o tym.

Jakie zabezpieczenie antykradzieżowe wybrać?

Przy wyborze systemu zabezpieczenia antykradzieżowego warto zwrócić uwagę na sposób jego instalacji. Na rynku dostępnych jest wiele systemów, które przeznaczone są do „prostego”, samodzielnego montażu. W rzeczywistości, jego instalacja może okazać się nie lada wyzwaniem, wymagającym dobrej znajomości układu elektrycznego auta. Nieudolny montaż, szczególnie wiążący się z ingerencją w wiązkę elektryczną pojazdu (przecinaniem przewodów), może ryzykować utratą gwarancji, ale też unieruchomieniem pojazdu. Dlatego zawsze zalecamy zakup zabezpieczenia wraz z profesjonalną usługą montażu, dzięki czemu producent bierze pełną odpowiedzialność za działanie alarmu i samochodu. 

Jakie jest najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe do samochodu w 2021 roku?
Złodziejski fach niestety się rozwija, warto więc zabezpieczyć samochód systemem, który nadąża za „trendami” i chroni samochód przed kradzieżami na wiele nowych sposobów.

W przypadku alarmów i lokalizatorów GPS kluczowym parametrem, na jakim należy się skupić, jest nawet nie tyle zasięg, ile siła sygnału. Szczególnie jeśli często zdarza nam się parkować auto daleko od pracy czy domu. Problemem wszelkiej maści lokalizatorów GPS/GSM/radiowych jest ich podatność na zagłuszenie sygnału za pomocą jammerów. Z tego powodu należy zadbać o to, aby takie zagłuszenie sygnału nie zniweczyło działania systemu. Jednym z wyjść jest dywersyfikowanie różnych zabezpieczeń w pojeździe – instalowanie kilku różnych rozwiązań. GPS daje mnóstwo możliwości, ale najlepiej działa jako pewna „satelita” innego zabezpieczenia antykradzieżowego, które nie tylko pozwoli na tracking pojazdu, ale przede wszystkim uniemożliwi jego uruchomienie.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy wybrane urządzenie zabezpieczające jest kompatybilne ze smartfonem. Nie jest to może cecha konieczna, ale znacząco zwiększa wygodę użytkowania alarmu. 

5 najlepszych zabezpieczeń antykradzieżowych

1. Kompleksowe zabezpieczenie antykradzieżowe – Immobilizer CAN CanLock Zabezpiecz-auto.pl

Jedno z najbardziej zaawansowanych zabezpieczeń dostępnych na rynku – immobilizer CAN. Jego działanie polega na tym, że samochód bez wprowadzenia odpowiedniego kodu lub odblokowania brelokiem/telefonem po prostu nie uruchamia się lub momentalnie gaśnie. Przewagą immobilizera CAN nad zwykłym immobilizerem jest to, że blokada odbywa się po magistrali CANbez konieczności przecinania jakichkolwiek przewodów. Dzięki temu urządzenie jest bezpieczne dla zaawansowanej elektroniki, którą naszpikowane są nowoczesne auta. Kluczowe w przypadku tego konkretnego producenta jest to, że immobilizer montowany jest przez specjalistów z Zabezpiecz Auto (w całej Polsce), więc biorą oni pełną odpowiedzialność za jego prawidłowe działanie. System został opracowany i wyprodukowany w Europie i jest kompatybilny z większością marek aut – tych ze średniej i wyższej półki.

Immobilizer CAN CanLock pozwala na doinstalowanie kompatybilnego modułu GPS, który pozwala na zdalne odcinanie zapłonu, wysyłanie komunikatów na telefon i niemal nieograniczone możliwości badania stanu pojazdu LIVE.

Przeczytaj jak CanLock uchronił użytkownika przed kradzieżą hybrydowej Toyoty RAV4 2020.

2. Alarm samochodowy Viper 5906V

Viper to zwycięzca wielu zagranicznych rankingów alarmów samochodowych i niekwestionowany lider w świadomości klientów w Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach firma sporo zainwestowała w najnowsze zabezpieczenia, takie jak zaawansowane szyfrowanie i niestandardowe czujniki. Przewagą rynkową tego alarmu jest ponad 1,5-kilometrowy zasięg. Viper pozwala na łatwą integrację ze smartfonem i oferuje mnóstwo funkcji zabezpieczających i dodatkowych, takich jak zdalne uruchomienie silnika. Ze względu na zaawansowanie nie jest to rodzaj samochodowego systemu alarmowego, który można zainstalować samodzielnie – co akurat uważamy za plus. Niestety alarm ten jest trudno osiągalny w Polsce.

3. Optimus 2.0 GPS Tracker

„Lokalizatory GPS sprawdzają się świetnie, gdy nasze auto zostanie skradzione i będziemy próbowali je namierzyć”. Tak być powinno, niestety jednak złodzieje opanowali już umiejętność zagłuszania różnych sygnałów. Taki stan rzeczy nie wyklucza sensu użycia modułu GPS, ale najlepiej postawić na montaż kompleksowego zabezpieczenia, który uchroni samochód na różne sposoby. Samodzielne lokalizatory GPS nie zabezpieczają przed samą kradzieżą, aczkolwiek dzięki uruchomieniu monitoringu, sygnał o zniknięciu auta powinniśmy dostać dużo szybciej niż gdybyśmy sami spostrzegli jego brak na parkingu. Szybciej też możemy zawiadomić policję i wszcząć akcję poszukiwawczą. W zestawieniu umieściliśmy model Optimus 2.0 GPS Tracker ze względu na jego miniaturowe rozmiary, które sprawiają, że łatwo jest go ukryć przed złodziejem. Warte uwagi są także jego funkcje – śledzenie pozycji pojazdu w czasie rzeczywistym, powiadomienia SMS/e-mail o przemieszczaniu się, przekroczeniu prędkości czy konieczności naładowania baterii. Minusem tego rozwiązania jest konieczność ładowania urządzenia raz na 1-2 tygodnie oraz comiesięczne opłaty. 

4. KeyLess Protector KP-20

Urządzenia tego typu mają na celu zapobiec najpopularniejszej obecnie metodzie kradzieży auta “na walizkę”. Urządzenie jest miniaturowych rozmiarów, ma formę klipsa nakładanego na baterię. Nakładka odcina przepływ prądu z baterii w chwilę po opuszczeniu samochodu. Aby otworzyć drzwi pojazdu, należy wybudzić baterię poprzez dwukrotne uderzenie w kluczyk znajdujący się w kieszeni spodni czy torebce. Klienci doceniają łatwy i szybki samodzielny montaż, który w żaden sposób nie dotyka samego pojazdu i nie wpływa na jego gwarancję. Nakładka na baterię ma ten minus, że zapobiega tylko jednemu rodzajowi kradzieży i nie nadaje się do wszystkich modeli aut np. tych, które mają w pilocie niewymienne baterie. 

5. Niedźwiedź-Lock

Niedźwiedź-Lock to znany polski producent blokad antykradzieżowych. Mechaniczne zabezpieczenie kierownicy tej marki montowane jest bezpośrednio w kolumnie kierowniczej i obsługuje się je za pomocą kluczyka. Brak możliwości sterowania znacząco utrudnia złodziejowi odjechanie skradzionym autem, więc musi je wcześniej rozbroić albo przewieźć pojazd na lawecie. Mimo dużej popularności tego rozwiązania trzeba pamiętać, że wciąż jest to zabezpieczenie wyłącznie mechaniczne, które da się zdemontować – chociaż nie bez trudności – za pomocą profesjonalnego sprzętu. Zabezpieczenie to jest też najłatwiejsze do zlokalizowania – widoczne na pierwszy rzut oka po wejściu do pojazdu.

Podsumowanie – najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe

Immobilizer CAN – CanLock posiada cechy, których trudno się doszukiwać w przypadku innych rozwiązań – jego działanie jest najbardziej kompleksowe. Montaż nie narusza gwarancji, a produkt posiada pełne wsparcie producenta, który bierze odpowiedzialność za proces prawidłowej instalacji systemu. Rozwiązanie to nie jest podatne na żadne zagłuszenia sygnałów – co jest bolączką śledzenia GPS – te ponadto nie są zabezpieczeniem antykradzieżowe, a raczej lekarstwem na kradzież. Nie bez wartości jest także polisa od kradzieży – jej warunki bywają różne, ale finalnie ubezpieczenie od kradzieży, pozwala wyjść z opresji w jakiś sensowny sposób.

Funkcje CanLock to m.in.:

Immobilizer CAN – CanLock od Zabezpiecz-Auto.pl

CanLock może zabezpieczyć przed
kradzieżą również Twoje auto

Wypełnij formularz, a my sprawdzimy czy możemy Ci pomóc

Dowiedz się więcej:

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.