TOP 5 – najlepsze zabezpieczenia antykradzieżowe

Kupiłeś auto i chcesz dołożyć wszelkich starań, żeby szybko nie padło łupem złodziei? Masz świadomość, że fabrycznie montowane zabezpieczenia nie są dla nich przeszkodą? Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najskuteczniejsze dodatkowe zabezpieczenia antykradzieżowe dostępne obecnie na rynku. 

Jakie cechy alarmu są kluczowe? 

Montowane indywidualnie zabezpieczenia samochodowe są absolutną koniecznością, jeśli zależy nam na pojeździe. Tylko one są w stanie skutecznie zniechęcić złodziei do naszego auta lub na tyle wydłużyć czas kradzieży lub utrudnić ucieczkę, że stanie się ona zbyt ryzykowna. 

Jakie zabezpieczenie antykradzieżowe wybrać?

Przy wyborze systemu zabezpieczenia antykradzieżowego warto zwrócić uwagę na sposób jego instalacji. Na rynku dostępnych jest wiele systemów, które przeznaczone są do “prostego” samodzielnego montażu. W rzeczywistości jego założenie może okazać się nie lada wyzwaniem, wymagającym dobrej znajomości układu elektrycznego auta. Nieudolny montaż, szczególnie wiążący się z ingerencją w wiązkę elektryczną pojazdu (przecinaniem przewodów), może ryzykować utratą gwarancji, ale też sprawnego działania pojazdu. Dlatego zawsze zalecamy zakup zabezpieczenia wraz z profesjonalną usługą montażu, dzięki czemu producent bierze pełną odpowiedzialność za działanie alarmu i samochodu. 

W przypadku alarmów i lokalizatorów GPS kluczowym parametrem, na jakim należy się skupić, jest nawet nie tyle zasięg, ile siła sygnału. Szczególnie jeśli często zdarza nam się parkować auto daleko od pracy czy domu. W ten sposób mamy większą pewność, że alarm się włączy, nawet jeśli zrobimy to na odległość. 

Warto też zwrócić uwagę na to, czy wybrane urządzenie zabezpieczające jest kompatybilne ze smartfonem. Nie jest to może cecha konieczna, ale znacząco zwiększa wygodę użytkowania alarmu. 

5 najlepszych zabezpieczeń antykradzieżowych

1. Immobilizer CAN Zabezpiecz-auto.pl

Jedno z najbardziej zaawansowanych zabezpieczeń dostępnych na rynku – immobilizer CAN. Jego działanie polega na tym, że samochód bez wprowadzenia odpowiedniego kodu lub odblokowania brelokiem/telefonem po prostu nie odpala lub odpala i po chwili gaśnie. Przewagą immobilizera CAN nad zwykłym immobilizerem jest to, że blokada odbywa się po magistrali CANbez konieczności przecinania jakichkolwiek przewodów. Dzięki temu urządzenie jest bezpieczne dla zaawansowanej elektroniki, którą naszpikowane są nowoczesne auta. Kluczowe w przypadku tego konkretnego producenta jest to, że immobilizer montowany jest przez specjalistów z Zabezpiecz Auto (w całej Polsce), więc biorą oni pełną odpowiedzialność jego prawidłowe działanie. System został opracowany i wyprodukowany w Europie i jest kompatybilny z większością marek aut – tych ze średniej i wyższej półki

2. Alarm samochodowy Viper 5906V

Viper to zwycięzca wielu zagranicznych rankingów alarmów samochodowych i niekwestionowany lider w świadomości klientów w Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach firma sporo zainwestowała w najnowsze zabezpieczenia, takie jak zaawansowane szyfrowanie i niestandardowe czujniki. Przewagą rynkową tego alarmu jest ponad 1,5-kilometrowy zasięg. Viper pozwala na łatwą integrację ze smartfonem i oferuje mnóstwo funkcji zabezpieczających i dodatkowych, takich jak zdalne uruchomienie silnika. Ze względu na zaawansowanie nie jest to rodzaj samochodowego systemu alarmowego, który można zainstalować samodzielnie – co akurat uważamy za plus. Niestety alarm ten jest trudno osiągalny w Polsce.

3. Monitoring GPS Optimus 2.0 GPS Tracker

Lokalizatory GPS sprawdzają się świetnie, gdy nasze auto zostanie skradzione i będziemy próbowali je namierzyć. Nie zabezpieczają jednak przed samą kradzieżą, aczkolwiek dzięki uruchomieniu monitoringu, sygnał o zniknięciu auta dostaniemy dużo szybciej niż gdybyśmy sami spostrzegli jego brak na parkingu. Szybciej też możemy zawiadomić policję i wszcząć akcję poszukiwawczą. W zestawieniu umieściliśmy model Optimus 2.0 GPS Tracker ze względu na jego miniaturowe rozmiary, które sprawiają, że łatwo jest go ukryć przed złodziejem. Warte uwagi są także jego funkcje – śledzenie pozycji pojazdu w czasie rzeczywistym, powiadomienia sms/e-mail o przemieszczaniu się, przekroczeniu prędkości czy konieczności naładowania baterii. Minusem tego rozwiązania jest konieczność ładowania urządzenia raz na 1-2 tygodnie oraz comiesięczne opłaty. 

4. Nakładka antykradzieżowa KeyLess Protector KP-20

Urządzenia tego typu mają na celu zapobiec najpopularniejszej obecnie metodzie kradzieży auta “na walizkę”. Urządzenie jest miniaturowych rozmiarów, ma formę klipsa nakładanego na baterię. Nakładka odcina przepływ prądu z baterii w chwilę po opuszczeniu samochodu. Aby otworzyć drzwi pojazdu, należy wybudzić baterię poprzez dwukrotne uderzenie w kluczyk znajdujący się w kieszeni spodni czy torebce. Klienci doceniają łatwy i szybki samodzielny montaż, który w żaden sposób nie dotyka samego pojazdu i nie wpływa na jego gwarancję. Nakładka na baterię ma ten minus, że zapobiega tylko jednemu rodzajowi kradzieży i nie nadaje się do wszystkich modeli aut np. tych, które mają w pilocie niewymienne baterie. 

5. Blokada układu kierownicy Niedźwiedź-Lock

Niedźwiedź-Lock to znany polski producent blokad antykradzieżowych. Mechaniczne zabezpieczenie kierownicy tej marki montowane jest bezpośrednio w kolumnie kierowniczej i obsługuje się je za pomocą kluczyka. Brak możliwości sterowania znacząco utrudnia złodziejowi odjechanie skradzionym autem, więc musi je wcześniej rozbroić albo przewieźć pojazd na lawecie. Mimo dużej popularności tego rozwiązania trzeba pamiętać, że wciąż jest to zabezpieczenie wyłącznie mechaniczne, które da się zdemontować – chociaż nie bez trudności – za pomocą profesjonalnego sprzętu. Zabezpieczenie to jest też najłatwiejsze do zlokalizowania – widoczne na pierwszy rzut oka po wejściu do pojazdu.

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Zobacz jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj