Kradzież na lawetę – jak się odbywa i jak się chronić?

Kradzież na lawetę to wyjątkowo bezczelny sposób na przejęcie cudzego samochodu. Przypadki tego typu przestępstw odnotowuje się zwykle na ulicach dużych miast, gdzie widok auta wciąganego na lawetę nie budzi większych podejrzeń. Korzystając z tej metody kradzieży, złodzieje nie muszą bawić się w otwieranie i uruchamianie silnika samochodu. W jaki sposób można zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą na lawetę?

Kradzież na lawetę – jak się odbywa?

Kradzież na lawetę - nie tak abstrakcyjna, jak może się wydawać
Jak przebiega kradzież auta na lawetę?

Mogłoby się wydawać, że kradzież samochodu odbywa się po cichu, w aurze tajemniczości – i tak w większości przypadków się dzieje. Niekiedy jednak charakterystyka złodziejskiej akcji wymaga wykorzystania lawety. Auto-laweta z błyskającymi sygnałami świetlnymi robi dużo zamieszania. To zamieszanie jednak złodziej może wykorzystać. Mało kto skojarzy dwóch gości w czapeczce, bluzach udających serwis i kamizelce odblaskowej ze złodziejami. Rolę, jaką złodziej może przybrać, ogranicza kreatywność – może to być serwisant ASO, operator floty czy nawet egzekutor majątku lub pracownik służb – tak się może odbywać kradzież na lawetę. Więc jeśli złodziej, który obserwuje dom swojej ofiary, zna nawyki mieszkańców i wie kiedy ich nie ma, jest w stanie dokonać kradzieży. Podszywa się on pod jakiegokolwiek pracownika zajmującego się obsługą samochodów i zwyczajnie wciąga auto na lawetę

​Kradzież auta na lawetę – czy zabezpieczenia antykradzieżowe są skuteczne?

O istnieniu seryjnych alarmów, które badają położenie i kąt nachylenia auta, wiadomo od dawna. Zasada działania jest prosta, pewne czujniki badają czy samochód w pewnych płaszczyznach zmienia swoje położenie. Jeśli coś się nie zgadza, komputer uruchamia alarm, a ten fabrycznie zamontowaną syrenę. Zdawałoby się, że to wystarczy, bo cóż chcieć więcej? No w zasadzie to jedyne co można zarzucić takiemu rozwiązaniu, to podatność na dezaktywacje. Jest to generalnie największy problem seryjnych systemów antykradzieżowych. W każdym samochodzie jest niemalże identyczny – złodziej wie jak sobie z nim poradzić.

Kradzież na lawetę

Kradzież na lawetę jest specyficzna, bo nie wymaga uruchamiania auta. Rozwiązaniem, które pozwoli ustrzec się takiej kradzieży, jest zamontowanie dodatkowego, akcesoryjnego alarmu, który także bada zmiany położenia/nachylenia wozu. Dlaczego akcesoryjny system poradzi sobie lepiej od seryjnego, skoro opiera się o podobne założenia? Otóż złodziej, który wybiera swoją ofiarę, poznaje samochód pod kątem technicznym. Wie, jakie dany model ma zabezpieczenia, gdzie one się znajdują i jak je rozbroić przed uruchomieniem.

Zobacz też: Kradzież samochodu na myjni – jak się zabezpieczyć?

Efekt jest taki, że kilka przemyślanych ruchów i centralka alarmu oraz syrena są bezsilne. Inaczej ma się sprawa z zabezpieczeniem akcesoryjnym – złodziej nie wie, gdzie znajduje się sterowanie alarmem, gdzie są czujniki i gdzie jest dodatkowa syrena. Kolejną kwestią jest zasilanie – o ile jakiekolwiek urządzenie na pokładzie samochodu zasilane jest z głównej instalacji, wiadomo, skąd pobierany jest prąd. To samo się tyczy seryjnych alarmów i zabezpieczeń. Montując akcesoryjne zabezpieczenie, można je zasilić alternatywnie i zmylić złodzieja.

​Kradzież na lawetę – Canlock Premium+Laweta

W swojej ofercie posiadamy urządzenia, które skutecznie zabezpieczają samochód przed kradzieżą na wiele sposobów. Immobilizer CAN zabezpiecza samochód przed kradzieżą bezpośrednią – otwarciem i odjechaniem samochodem z system KeyLess i nie tylko. Nasz system jest odporny na kradzież z użyciem walizki. Immobilizer CAN rozszerzamy o dodatkowy alarm oraz czujniki przechyłu i położenia, a także w bardzo głośną syrenę zamontowaną wewnątrz pojazdu. Głośność syreny to +/- 100 db – przy takim poziomie kradzież staje się nieznośna dla złodzieja, a także głośna w okolicy – graniczy z niemożliwą. Zbiór tych wszystkich zabezpieczeń skutecznie chroni samochód przed kradzieżą.

Kradzież na lawetę - funkcje CanLock
CanLock Premium Syrena + Laweta – skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe

Urządzenie Canlock Premium + Laweta ma wszystkie funkcjonalności wersji CanLock Premium i montowane jest z dodatkowym czujnikiem przechyłu i położenia. Czujniki aktywują syrenę podczas zmiany położenia i przechyłu samochodu. Trzyosiowy sensor wykrywa zmiany w badanych płaszczyznach względem początkowego położenia i jak coś się nie zgadza, to czujnik wyzwala syrenę. Położenie początkowe jest zapamiętywane po zgaszeniu stacyjki.

Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, czy zabezpieczamy samochód, który posiadasz i skontaktuj się z nami. Zapoznaj się z naszymi realizacjami i opiniami klientów, które tylko potwierdzają skuteczność systemów i pokazują zadowolenie użytkowników.

Blokada antykradzieżowa odporna na kradzież na lawetę!

CanLock może zabezpieczyć przed
kradzieżą również Twoje auto

Wypełnij formularz, a my sprawdzimy czy możemy Ci pomóc

Dowiedz się więcej:

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.