Kradzież na lawetę – jak się odbywa i jak się chronić?


Samochody kradnie się na wiele sposobów, a na rynku jest wiele produktów, które mają być lekarstwem na kolejne metody kradzieży. Jednak, gdy złodziej ma możliwość skorzystać z lawety, to niektóre zabezpieczenia przestają mieć znaczenie. Auto zostanie wywiezione bez otwierania i uruchamiania. Kradzież auta na lawetę – jak się chronić?

​Kradzież na lawetę nie tak abstrakcyjna, jak się wydaje.

Kradzież na lawetę - nie tak abstrakcyjna, jak może się wydawać
Jak przebiega kradzież auta na lawetę?

Mogłoby się wydawać, że kradzież samochodu odbywa się po cichu, w aurze tajemniczości – i tak w większości przypadków się dzieje. Niekiedy jednak charakterystyka złodziejskiej akcji wymaga wykorzystania lawety. Auto-laweta z błyskającymi sygnałami świetlnymi robi dużo zamieszania. To zamieszanie jednak złodziej może wykorzystać. Mało kto skojarzy dwóch gości w czapeczce, bluzach udających serwis i kamizelce odblaskowej ze złodziejami. Rolę, jaką złodziej może przybrać, ogranicza kreatywność – może to być serwisant ASO, operator floty czy nawet egzekutor majątku lub pracownik służb – tak się może odbywać kradzież na lawetę. Więc jeśli złodziej, który obserwuje dom swojej ofiary, zna nawyki mieszkańców i wie kiedy ich nie ma, jest w stanie dokonać kradzieży. Podszywa się on pod jakiegokolwiek pracownika zajmującego się obsługą samochodów i zwyczajnie wciąga auto na lawetę

​Kradzież auta na lawetę, a alarmy i zabezpieczenia antykradzieżowe.

O istnieniu seryjnych alarmów, które badają położenie i kąt nachylenia auta, wiadomo od dawna. Zasada działania jest prosta, pewne czujniki badają czy samochód w pewnych płaszczyznach zmienia swoje położenie. Jeśli coś się nie zgadza, komputer uruchamia alarm, a ten fabrycznie zamontowaną syrenę. Zdawałoby się, że to wystarczy, bo cóż chcieć więcej? No w zasadzie to jedyne co można zarzucić takiemu rozwiązaniu, to podatność na dezaktywacje. Jest to generalnie największy problem seryjnych systemów antykradzieżowych. W każdym samochodzie jest niemalże identyczny – złodziej wie jak sobie z nim poradzić.

Kradzież na lawetę jest specyficzna, bo nie wymaga uruchamiania auta. Rozwiązaniem, które pozwoli ustrzec się takiej kradzieży, jest zamontowanie dodatkowego, akcesoryjnego alarmu, który także bada zmiany położenia/nachylenia wozu. Dlaczego akcesoryjny system poradzi sobie lepiej od seryjnego, skoro opiera się o podobne założenia? Otóż złodziej, który wybiera swoją ofiarę, poznaje samochód pod kątem technicznym. Wie, jakie dany model ma zabezpieczenia, gdzie one się znajdują i jak je rozbroić przed uruchomieniem. Efekt jest taki, że kilka przemyślanych ruchów i centralka alarmu oraz syrena są bezsilne. Inaczej ma się sprawa z zabezpieczeniem akcesoryjnym – złodziej nie wie, gdzie znajduje się sterowanie alarmem, gdzie są czujniki i gdzie jest dodatkowa syrena. Kolejną kwestią jest zasilanie – o ile jakiekolwiek urządzenie na pokładzie samochodu zasilane jest z głównej instalacji, wiadomo, skąd pobierany jest prąd. To samo się tyczy seryjnych alarmów i zabezpieczeń. Montując akcesoryjne zabezpieczenie, można je zasilić alternatywnie i zmylić złodzieja.

​Kradzież na lawetę – Canlock Premium Syrena + Laweta

W swojej ofercie posiadamy urządzenia, które skutecznie zabezpieczają samochód przed kradzieżą na wiele sposobów. Immobilizer CAN zabezpiecza samochód przed kradzieżą bezpośrednią – otwarciem i odjechaniem samochodem z system KeyLess i nie tylko. Nasz system jest odporny na kradzież z użyciem walizki. Immobilizer CAN rozszerzamy o dodatkowy alarm oraz czujniki przechyłu i położenia, a także w bardzo głośną syrenę zamontowaną wewnątrz pojazdu. Głośność syreny to +/- 100 db – przy takim poziomie kradzież staje się nieznośna dla złodzieja, a także głośna w okolicy – graniczy z niemożliwą. Zbiór tych wszystkich zabezpieczeń skutecznie chroni samochód przed kradzieżą.

Kradzież na lawetę - immobizlier CanLock Premium Syrena + Laweta
CanLock Premium Syrena + Laweta – skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe

Urządzenie Canlock Premium Syrena + Laweta ma wszystkie funkcjonalności wersji CanLock Premium Syrena i montowane jest z dodatkowym czujnikiem przechyłu i położenia. Czujniki aktywują syrenę podczas zmiany położenia i przechyłu samochodu. Trzyosiowy sensor wykrywa zmiany w badanych płaszczyznach względem początkowego położenia i jak coś się nie zgadza, to czujnik wyzwala syrenę. Położenie początkowe jest zapamiętywane po zgaszeniu stacyjki.

Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, czy zabezpieczamy samochód, który posiadasz i skontaktuj się z nami. Zapoznaj się z naszymi realizacjami i opiniami klientów, które tylko potwierdzają skuteczność systemów i pokazują zadowolenie użytkowników.

Autor: Arkadiusz Lenkiewicz

Zobacz jak oceniają nas Klienci

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Zobacz jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj