Nowoczesne zabezpieczenia antykradzieżowe do drogich aut – jaki system wybrać?

Zabezpieczenia do drogich i nowoczesnych aut to nie musi być temat problematyczny. Drogie samochody, po pierwsze …są drogie, więc warto je dobrze zabezpieczać. Po drugie – są nowoczesne – pełne elektroniki i komputerów w desce rozdzielczej. Jakie więc wybrać zabezpieczenie antykradzieżowe, tak aby było skuteczne i podołało nowoczesnej infrastrukturze pojazdu? Jak zabezpieczyć nowoczesny samochód elektryczny i hybrydowy?

Dlaczego warto zainwestować w zabezpieczenia antykradzieżowe do drogich aut?

Niestety realia są takie, że wśród 6910 skradzionych w 2020 roku aut, znaczna większość to marki uznawane za premium. W 1999 roku w Polsce skradziono ponad 70 tys. samochodów, a mimo to dziś zyski złodziei są większe. To pokazuje skalę problemu – samochodów kradnie się mniej, ale kradnie się auta drogie i jak najnowsze.

  • 3 najczęściej „kradzione marki” to: Toyota, Audi, BMW.
  • 3 najczęściej kradzione modele to: A4, seria 5, A6
  • Ok 36% wszystkich kradzieży, to kradzieże aut nie starszych niż 4 lata.
  • Top 10 najczęściej kradzionych roczników, to wszystkie lata 2010-2020.
Zabezpieczenia antykradzieżowe do drogich i nowoczesnych aut - canlock
Tak wygląda kradzież na walizkę.

Najczęściej stosowaną metodą kradzieży jest kradzież „na walizkę”. W 2019 roku ADAC przetestował 237 samochodów z systemem bezkluczykowym i jedynie kilka sztuk aut Jaguar Land-Rover oparło się tej metodzie – to jednak i tak żadna gwarancja, bo pomimo sukcesu, auta tego producenta znajdują się na listach aut kradzionych.

Zobacz wideo z nieudanej kradzieży BMW M2 metodą na walizkę

Więcej na temat kradzieży tego BMW M2 przeczytasz tutaj.

Odwiedź nasz kanał na YouTube i zobacz jak działa nasz system na przykładzie takich aut jak:

Zabezpieczenia antykradzieżowe do drogich i nowoczesnych aut – 2021.

Samochody drogie to nie tylko nowoczesna technologia, bezpieczeństwo, ekologia, ale także reprezentacyjność. Ze względu na prowadzony biznes, piastowaną funkcję, czy po prostu własne potrzeby, korzystamy z samochodu luksusowego lub nowoczesnego auta elektrycznego, by coś powiedzieć światu.

Co byśmy światu powiedzieli, gdybyśmy zabezpieczali drogi samochód blokadą na kierownicę? Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę z dwóch powodów – przeżyło się i wcale nie jest szczególnie skuteczne w czasach, gdy „wszystko” jest elektroniczne. Odrzućmy więc ideę montażu blokad mechanicznych, bo w obecnych czasach, rozwiązania te straciły na wartości. Chowanie kluczyka w folię aluminiową też jest rozwiązaniem o wątpliwej skuteczności i kiepskiej praktyczności.

jak zabezpieczyć drogi, nowoczesny samochód?
Lokalizatory GPS są podatne na zagłuszenie, warto więc dwa razy przemyśleć ich zastosowanie w drogim aucie.

Na myśl przychodzi lokalizacja GPS/GSM/radiowa – to bardzo popularne zabezpieczenie „antykradzieżowe”. Problem w tym, że przed kradzieżą nie chroni, a jedynie pozwala (ewentualnie) namierzyć pojazd po kradzieży, a to zupełnie inny gatunek literacki. Złodzieje jednak wykorzystują zagłuszacze różnych sygnałów (jammery) i wówczas pojazdu namierzyć się nie da.

Na tej stronie można kupić taki zagłuszacz w cenie 899 dolarów. Jak twierdzi producent – urządzenie zagłuszy sygnały 3G, 4G, 5G, LTE, GPS, LO-JACK, WiFi, UHF, VHF i wiele innych w promieniu do 80 metrów.

GPS to świetna technologia, która ułatwia życie i pozwala funkcjonować wielu wynalazkom, jednak opieranie o nią główną wartość zabezpieczenia antykradzieżowego jest lekkim nadużyciem. Moduły GPS mogą dać inne, równie wartościowe zastosowanie.

Jak zabezpieczyć drogi samochód? Immobilizer CAN CanLock.

Dobre zabezpieczenie na miarę drogich i nowoczesnych samochodów, to takie, które przede wszystkim będzie skuteczne i poradzi sobie z coraz to nowocześniejszymi metodami kradzieży. Dobre zabezpieczenie posiada także homologację i nie narusza gwarancji pojazdu. Co jeszcze ma dobre zabezpieczenie? Na pewno jest autorskie i nie złamania – złodzieje nie wiedzą, z czym mają do czynienia. Nie bez znaczenia jest także wygoda użytkownia – skoro posiadamy system bezkluczykowy, nie musimy z niego rezygnować, żeby zabezpieczyć samochód przed kradzieżą na walizkę. Wisienką na torcie jest polskie pochodzenie i pełne wsparcie producenta.

Wszystkie wymienione powyżej cechy, to charakterystyka systemu, jakim jest immobilizer CAN CanLock od Zabezpiecz-Auto. Nasze urządzenia występują w różnych wariantach, pozwalają unieruchomić w zasadzie każdy samochód (nasza baza stale rośnie) – zabezpieczamy samochody różne samochodu, także drogie, hybrydowe, elektryczne, sprowadzone z USA i motocykle. Jesteśmy autorami tego systemu i stale rozwijamy jego możliwości.

Immobilizer CAN to skuteczne zabezpieczenie o wielu możliwościach

Poza unieruchomieniem samochodu CanLock może zabezpieczyć samochód przed kradzieżą „na lawetę” lub kradzieżą kół za pomocą czujnika przechylenia wyzwalającego głośną syrenę. Wyposażony w dodatkowy moduł GPS daje wszystkie możliwości, może zdalnie odcinać zapłon i monitorować stan pojazdu (więcej tu). Immobilizer CAN komunikujący się z magistralą CAN – mózgiem każdego nowoczesnego samochodu, to rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów.

Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat immobilizera CAN CanLock, bądź skontaktuj się z nami: 732 080 889 – odpowiemy na wszelkie pytania.

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Zobacz jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj