Odcięcie zapłonu diesel i benzyna – CanLock

Na pokładzie każdego współczesnego pojazdu montowane są seryjne zabezpieczenia antykradzieżowe – immobilizery. Jak wszystkie urządzania tego typu mają za zadanie odcięcie zapłonu, diesel i benzyna to różne paliwa — czy układ zapłonowy i jego odcięcie działają identycznie w obu przypadkach?

Jak odciąć zapłon w silniku Diesla?
Odcięcie w silnikach benzynowych i Diesla

Odcięcie zapłonu diesel i benzyna – czym jest układ zapłonowy?

Układ zapłonowy służy do zainicjowania spalania mieszanki paliwowej w silniku i jest kluczowym elementem samochodu. Bez niego nie bylibyśmy w stanie uruchomić pojazdu. Odcięcie zapłonu jest więc tymczasowym pozbawieniem układu zapłonowego możliwości uruchomienia silnika. To może być naturalnie dobrym zabezpieczeniem antykradzieżowym.

CanLock może zabezpieczyć przed
kradzieżą również Twoje auto

Wypełnij formularz, a my sprawdzimy czy możemy Ci pomóc

Kwestie dotyczące immobilizerów, różnic między dostępnymi na rynku wariantami i więcej na temat układu zapłonowego opisywaliśmy już tutaj.

Silniki spalinowe nie różnią się diametralnie od siebie, niezależnie od tego, czy są zasilane olejem napędowym, czy benzyną. Mówiąc jednak o zapłonie, poruszyć należy kwestię różnic w spalaniu paliwa między tymi silnikami. Jednostki zasilane benzyną potrzebują iskry, aby spalić zgromadzoną mieszankę. Silniki Diesla są zaś motorami o zapłonie samoczynnym, a w miejscu świec iskrowych, są świece żarowe, które mają podgrzać mieszankę — nie ją podpalić.

Odcięcie zapłonu diesel i benzyna – różnice

Z silnikami na olej napędowy sprawa ma się trochę inaczej, bo do zapłonu paliwa nie jest potrzebna iskra. Olej napędowy pod wpływem wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury, zapala się sam. Różnica w wysokości ciśnienia w silnikach benzynowych i Diesla jest bardzo duża.

Zobacz też: Kultowa Nokia i kradzież samochodu – złodzieje znów to zrobili!

O ile sama praca tych silników znacząco się nie różni po uruchomieniu, tak w sferze samego zapłonu i uruchamiania silnika, różnic trochę jest. W kontekście odcinania zapłonu jest to kwestia ważna, ponieważ aby skutecznie tego dokonać, należy tymczasowo wykluczyć jeden z elementów układu zapłonowego.

Jeśli w jednym silniku mamy iskrę, która jest konieczna do spalenia mieszkanki, a w drugim nie, to jasne jest, że nie da się oprzeć skutecznego odcięcia zapłonu o te same zasady. Na rynku jest sporo różnych immobilizerów i każdy z nich w jakiś sposób ten zapłon odcina. Niektóre opierają się o nieuruchamianie świec (tak iskrowych, jak żarowych), inne korzystają np. z elektrozaworu na pompie, a pozostałe o jeszcze inne techniki.

Odcięcie zapłonu diesel i benzyna – jakie rozwiązanie jest skuteczne?

Wybór urządzeń odcinających zapłon tak dla Diesla jak i benzyny, jest bardzo duży. Większość z nich opiera się jednak o ukryty przełącznik, który ponadto ingeruje w wiązkę samochodu. Odnalezienie i odbezpieczenie takiego urządzenia bywa zadaniem łatwym, a złodzieje wiedzą gdzie szukać.

Jak skutecznie odciąć zapłon w samochodzie z silnikiem spalinowym?
Odcięcie zapłonu Diesel/benzyna – skuteczne zabezpieczenia antykradzieżowe

O ile więc odcięcie zapłonu jest sensowną metodą zabezpieczeń, tak nie o każdym urządzeniu możemy powiedzieć, że jest bezpieczne. Nowoczesne immobilizery, takie, które komunikują się z magistralą CAN schowane są głęboko, łączą się bezpośrednio z „mózgiem” samochodu i przede wszystkim, odbezpieczane są kodem lub za pomocą smartfona — niepojedynczym guzikiem.

Kod wprawdzie nie jest efektowną klawiaturą w centrum kokpitu rodem z filmu Transporter (2002), ale efektywną kombinacją przycisków/manetek znajdujących się w aucie. Aby odblokować samochód, należy użyć w odpowiedniej kolejności urządzeń na pokładzie (np.: klawisze na kierownicy, radio, manetki kierunkowskazów i wycieraczek). Korzystanie z tych samych przycisków (co podczas jazdy) daje mnóstwo zalet. Nie sposób się domyślić jakie guziki i w jakiej kolejności należy użyć, aby odbezpieczyć odcięcie zapłonu. Wszystkie są przecież regularnie używane i nie mają typowych śladów.

Odcięcie zapłonu diesel i benzyna – inne zabezpieczenia

Sposobów na kradzież samochodu jest wiele, więc i zabezpieczeń różnej maści jest wiele. Podstawowym zadaniem takich urządzeń jest wydłużenie i utrudnienie czasu kradzieży. Mają one na celu sprawienie, że kradzież będzie trwała długo, będzie zbyt widoczna lub głośna. Z każdą minutą i przykutą uwagą atrakcyjność kradzieży naszego samochodu maleje. Złodzieje nie kradną samochodów kwadrans, a kilkadziesiąt sekund — jeśli coś idzie źle, ryzyko niepowodzenia rośnie.

Zobacz też: Kultowa Nokia i kradzież samochodu – złodzieje znów to zrobili!

Po pierwsze, jeśli jednego modelu samochodu jeździ po świecie milion egzemplarzy, to prawie wszystkie da się ukraść tak samo. Po drugie — producenci aut za bardzo się nie angażują w rozwój zabezpieczeń antykradzieżowych, tak jakby mogli. Wniosek?

Najlepiej działają dobre zabezpieczenia nieseryjne. Złodziej nie wie, z czym ma do czynienia, gdzie szukać blokad i jakie urządzenia zostały zastosowane. Naturalnie — pierwsze zabezpieczenia, jakie profesjonalny złodziej nauczy się rozbrajać, to właśnie te seryjnie montowane. Dobre zabezpieczenie może robić znacznie więcej niż odcinać zapłon — samochód można bowiem ukraść też bez uruchamiania go.

Skuteczne odcięcie zapłonu diesel i benzyna – CanLock

W naszej ofercie posiadamy urządzenia CanLock, które oferują różne możliwości w zależności od wybranego wariantu. Co to jest? Odpowiedź znajdziesz tutaj. Montujemy różne warianty w zależności od potrzeb klienta — od podstawowej wersji, która pozwala odciąć zapłon i tym samym zabezpieczyć auto nawet przed kradzieżą na walizkę, aż po wariant z dodatkową syreną, alarmem i czujnikiem zmiany położenia.

Odcięcie zapłonu diesel i benzyna - CanLock
Odcięcie zapłonu diesel i benzyna – funkcje urządzenia CanLock

Nasza oferta to:

  • Polski, homologowany produkt — łatwy w obsłudze;
  • Odcięcie zapłonu: diesel/benzyna
  • Zabezpieczenia antykradzieżowe dla aut elektrycznych i hybryd;
  • Urządzenie, które obniży Ci składkę ubezpieczeniową;
  • Dodatkowe syreny alarmowe;
  • Czujniki przechyłu i położenia (kradzież kół lub na lawetę).
Odcięcie zapłonu diesel i benzyna – zabezpieczenie antykradzieżowe CanLock

CanLock może zabezpieczyć przed
kradzieżą również Twoje auto

Wypełnij formularz, a my sprawdzimy czy możemy Ci pomóc

Dowiedz się więcej:

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.