System bezkluczykowy wady i zalety

Wielu kierowców podczas wyboru nowego samochodu zadaje sobie pytania dotyczące sensu wybierania pewnych dodatków. Jednym z nich jest system bezkluczykowy, który często jest już w podstawowym wyposażeniu. System bezkluczykowy wady i zalety. Co trzeba wiedzieć korzystając z tego wygodnego systemu?

System bezkluczykowy wady i zalety – jak działa?

System ten (jak wiele innych w obecnych czasach) powstał w jednym celu – ułatwić życie kierowcy. I w wymiarze praktycznym tak właśnie jest, ponieważ KeyLess pozwala otwierać i uruchamiać samochód bez wyciągania pilota/kluczyka. Ciągniemy za klamkę, wsiadamy do auta, wciskamy przycisk zapłonu i odjeżdżamy.

System opiera się o centralkę w samochodzie, która w zaszyfrowany sposób komunikuje się z pilotem. Ten zaś pilot (transponder) zdalnie wysyła i odbiera sygnał komunikując się z centralką w aucie. W efekcie, gdy znajduje się w pobliżu samochodu, pozwala otworzyć go i uruchomić bez fizycznego używania kluczyka – ważne, żeby był on w okolicy.

Brzmi bajecznie, ale zapala się w głowie lampka, że jest to rozwiązanie, które zdające się posiadać podatność w kontekście kradzieży aut – i to jest główna wada tego systemu.

System bezkluczykowy Keyless – zalety

Przesiadając się z klasycznego „scyzoryka” na system bezkluczykowy niektórym użytkownikom ciężko przywyknąć. Wielu nawet stawia tezę, że wciśnięcie przycisku na pilocie i przekręcenie kluczyka w stacyjce jest czynnością tak prostą i nieangażującą, że KeyLess to zbędny bajer. I w tym jest trochę prawdy, ale jest to przecież system mający nieść wygodę – i niesie!

Zobacz też: Kradzież samochodu w dwie minuty – złodzieje używają czegoś, co wygląda jak głośnik JBL!

Chyba każdy niejednokrotnie musiał przeszukać 8 kieszeni w spodniach, kurtce i bluzie, żeby się zorientować, że kluczyk jednak został w domu. Jeszcze gorzej mają kobiety ze swoimi torebkami głębokości Rowu Mariańskiego. Szukanie kluczyka na deszczu albo podczas mroźnej zimy? To też chyba każdy zna. W przypadku KeyLess tego problemu nie ma – wsiadamy i jedziemy.

KeyLess jest jednym z tych rozwiązań, których niby nie potrzebujemy, ale jak już się z nim dobrze poznamy, to rezygnować nie chcemy. I choć idea, która pozwala zapomnieć o istnieniu kluczyka, może wydawać się dziwna, tak „człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego”.

System bezkluczykowy Keyless – wady

KeyLess ma jedną istotną zaletę – wygodę. I tak samo z jest z wadami – jest jedna, ale dość poważna – podatność na kradzież samochodu. W obecnych czasach szyfrowanie w globalnej skali nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięte i choć blockchain oraz kryptografia się rozwijają, tak na globalne zastosowanie solidnego szyfrowania jeszcze przyjdzie nam poczekać.

Systemy, które komunikują się bezprzewodowo narażone są na przechwycenie sygnału, a nawet jego „podrobienie”. Tak samo jest w przypadku systemów bezkluczykowych KeyLess. Dzisiaj złodzieje wykorzystują przede wszystkim tę podatność, by ukraść samochód. Metoda kradzieży w ten sposób nosi miani „metody na walizkę”.

System bezkluczykowy wady i zalety - kradzież na walizkę
Tak wygląda kradzież „na walizkę”

Tak jak powyższa grafika pokazuje – do kradzieży potrzebne są co najmniej dwie osoby. Jedna z nich wyszukuje sygnał nadawany przez transponder (kluczyk KeyLess) i za pomocą specjalnego urządzenia przedłuża ten sygnał. Drugi delikwent ma inne urządzenie – takie, które odbiera wzmacniany sygnał i przekazuje je do centralki w samochodzie. Samochód „daje się nabrać” i myśli, że właściciel z kluczykiem właśnie podszedł do samochodu i grzecznie otwiera się i uruchamia bez wyzwalania jakichkolwiek alarmów. Jako, że wzmocniony jest sygnał z oryginalnego transpondera/pilota, to fabryczny immobilizer też nie działa jak powinien.

System bezkluczykowy wady i zalety – sprawdź, jak łatwo jest ukraść BMW!

System bezkluczykowy wady i zalety – jak skutecznie zabezpieczyć auto?

Immobilizer CAN CanLock jest systemem, który pozwala zabezpieczyć samochód i kluczyk przed przechwyceniem sygnału, a tym samym przed kradzieżą na walizkę.

System ten jest opracowany i rozwijany w Polsce, a nasi monterzy realizują zlecenia montażu w całej Polsce, do każdego auta podchodząc indywidualnie. To bardzo ważne, ponieważ jedynie autorskie i niepoznane przez złodziei systemy antykradzieżowe są skuteczne. Działa tu zasada, który mówi, że jeśli coś jest powszechnie dostępne, to złodziej się z tym zapozna i nauczy rozbrajać. W przypadku CanLocka taki scenariusz jest niemożliwy.

System bezkluczykowy wady i zalety - CanLock

Immobilizer CAN CanLock swoją skuteczność opiera o komunikację z magistralą CAN i pozwala zabezpieczyć samochody spalinowe, elektryczne i hybrydowe.

Immobilizer CanLock można rozbudować o dodatkowe moduły, które oferujemy w różnych wariantach. Urządzenie może być także autoalarmem sprzęgniętym z syrenami i czujnikami, które zareagują, gdy ktoś będzie próbował przestawić lub przychylić samochód oraz pozwoli namierzyć pojazd przed GPS!

System bezkluczykowy wady i zalety – immobilizer CanLock!

Dowiedz się więcej:

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.