Jak wybrać dobry i skuteczny alarm do samochodu?

Czy istnieje niezawodny alarm samochodowy? Wielu właścicieli pojazdów zadaje sobie to pytanie. Szczególnie że na rynku mamy ogromny wybór systemów antykradzieżowych. Wśród samych autoalarmów występują różne ich rodzaje, o różnych funkcjach i też w różnych pułapach cenowych. W tym artykule omówimy główne typy alarmów i wskażemy, które rozwiązanie jest dobre – a którego zakup lepiej sobie odpuścić. Rozwikłamy też odwieczny dylemat: czy najdroższy autoalarm znaczy najlepszy?

Skuteczność

Wybierając blokadę antykradzieżową powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej skuteczność. To podstawowe zadanie, jakie powinno spełniać zabezpieczenie przed złodziejami. Należy pamiętać, że w obecnych czasach przestępcy posługują się nowoczesnymi technikami, wykorzystującymi narzędzia elektroniczne o skomplikowanej budowie.

Niezwykle popularnymi metodami kradzieży na terenie całej Europy są kradzieże: „na walizkę”, „na lawetę” lub  „na gameboya”. Złodzieje bardzo często korzystają również z zagłuszarek GPS, co pozwala im szybko zatrzeć ślady. Nowoczesna blokada antykradzieżowa powinna więc być odporna na tego typu ataki.

Jakość montażu

Warto również zwrócić uwagę na jakość montażu zabezpieczenia antykradzieżowego oraz jakość komponentów użytych do jego budowy. Najlepsze blokady antykradzieżowe są nie tylko trudne do wykrycia, nie emitują żadnych fal mogących zdradzić złodziejom lokalizację urządzenia, ale również ich montaż nie narusza fabrycznej gwarancji samochodu.

Alarm samochodowy - jakość montażu

Kompatybilność

Poza tym, nawet najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe nie będzie atrakcyjnym rozwiązaniem, jeśli pasuje tylko do niewielkiej liczby marek i modeli samochodów. Idealny system powinien więc współpracować z liczbą pojazdów liczoną w setkach w taki sposób, że w przypadku zmiany samochodu na inny, całe urządzenie będzie można bez problemu przełożyć do nowego auta.

Alarm samochodowy – jak działa?

Autoalarm należy do zabezpieczeń elektronicznych samochodu. Składa się z kilku czujników połączonych procesorem, czyli „mózgiem” alarmu. Alarm samochodowy zbiera dane z czujników, które zlokalizowane są w różnych, specjalnie dobranych miejscach – wewnątrz i na zewnątrz pojazdu – i na tej podstawie decyduje o podjęciu akcji lub nie. Jeśli czujniki zainstalowane są odpowiednio, to zwiększamy szanse, że alarm nie będzie się włączał przy podmuchu wiatru czy w wyniku przejazdu większego pojazdu.

Jeśli zamontowane będą źle, alarm nie będzie reagował w przypadku włamania. W przypadku wykrycia podejrzanych działań, alarm włącza syrenę/sygnał akustyczny lub sygnały świetlne – co dokładnie, konfigurujemy podczas montażu. Alarm uruchamiamy i wyłączamy zazwyczaj jest przy pomocy pilota na fale radiowe – co ma swoje duże minusy.

Jakie są rodzaje alarmów samochodowych?

Alarm samochodowy z czujnikiem ruchu

Alarm może być wyposażony w dwa rodzaje czujnika ruchu. Ten zlokalizowany wewnątrz pojazdu rozpoznaje ruch w kabinie pojazdu. Działa on, gdy do środka wsiądzie niepowołana osoba, ale też, gdy np. zbita zostanie szyba, a przedmiot wpadnie do środka. Alarm wyposażony tylko w czujnik ruchu to najprostszy rodzaj zabezpieczenia. Mimo iż w teorii wydaje się, że powinien wystarczyć, zazwyczaj jego odpowiednia konfiguracja nastręcza trudności. 

Autoalarm - czujniki

Drugim rodzajem jest czujnik ruchu samochodu, który daje sygnał o zmianie położenia pojazdu. Zabezpiecza tym samym przed nieuprawnionym odholowaniem (kradzież na lawetę) i pomaga nam zlokalizować przejęty samochód. Minusem jest tu jednak reakcja dopiero w momencie, gdy pojazd jest już w rękach złodzieja. Dlatego najlepiej jest stosować bardziej zaawansowane alarmy, które stanowią kombinację czujników – tych zlokalizowanych wewnątrz i czujnika ruchu całego pojazdu. 

Alarm z powiadomieniem SMS

Nieco nowocześniejsze autoalarmy mają opcję wysyłania powiadomienia na telefon komórkowy. Gdy pojazd oddali się lub alarm zostanie w jakikolwiek inny sposób pobudzony, system wysyła SMS ostrzegawczy (lub ich większą ilość, zazwyczaj około trzech) z aktualną pozycją pojazdu czy też prędkością w danym momencie. Czasem informacje o położeniu pojazdu można uzyskać również „na żądanie”, wysyłając wiadomość z odpowiednią komendą. Przy czym nie chodzi o to, aby złodzieja gonić, a nie pozwolić mu odjechać samochodem. Nie polecamy tego alarmu.

Alarm samochodowy - powiadomienie SMS

Alarm samochodowy z aplikacją (dwukierunkowy) 

Autoalarm sterowany aplikacją na telefon to najwygodniejsza forma zabezpieczenia. Jego dwukierunkowość polega na tym, że system wysyła nam sygnały w przypadku podejrzanego zdarzenia, ale też w dowolnym momencie możemy go „odpytać” – o pozycję GPS czy też statusu pojazdu. Zależnie od skonfigurowania czujników, możemy w aplikacji śledzić maskę, drzwi, pokrywę bagażnika i inne elementy oraz aktywować/dezaktywować alarm. Tylko znowu, nie chodzi o to, aby pojazd śledzić, tylko o to, aby uniemożliwić złodziejowi odjechanie samochodem.

Skuteczny alarm samochodowy – CanLock

Nie można zapominać, że mamy szerszy wybór niż tylko autoalarmy, które – nie oszukujmy się – pozostawiają wiele do życzenia.

Nawet najdroższy alarm samochodowy jest łatwy do złamania przez profesjonalnych złodziei, nie ważne, ile ma wbudowanych dodatkowych funkcji. Szukając dobrego alarmu samochodowego, warto więc skorzystać z nowoczesnych, a jednocześnie sprawdzonych zabezpieczeń.

Alarm samochodowy - funkcje CanLock

Jednym z przykładów jest immobiliser CAN. W jego przypadku zabezpieczamy pojazd przed nieuprawnionym opuszczeniem miejsca, w którym go zaparkowaliśmy. Nie musimy montować czujników, ponieważ do zabezpieczenia całego pojazdu wystarczy blokada zapłonu silnika. Jest to holistyczne rozwiązanie na większość bolączek kierowców związanych z ryzykiem kradzieży pojazdu.

W przypadku użycia naszego immobilisera nie przecinamy ani jednego przewodu we wiązce elektrycznej, co skutkuje brakiem problemów z samochodem w przyszłości, brakiem błędów na kokpicie i problemów z odpaleniem samochodu. Zachęcamy do rozmowy telefonicznej 732 080 889 i obejrzenia filmów na naszej stronie oraz kanale YouTube, gdzie pokazujemy jak działa najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe na rynku, a w dodatku nie chińskie, a polskie, sprawdzone i przetestowane Homologacją E20.

Skuteczny alarm samochodowy – immobilizer CanLock!

Dowiedz się więcej:

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.