GPS do auta – jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

O tym, że technologia GPS kolosalnie zmieniła oblicze świat, usprawniła komunikację i całą masę codziennych procesów, nikogo nie trzeba przekonywać, ale jak GPS do auta może skutecznie zabezpieczyć przed kradzieżą pojazdu?

GPS do auta – wiele oblicz zabezpieczeń antykradzieżowych

W obecnie produkowanych pojazdach już znajdują się moduły GPS. odpowiadają już nie tylko za sprawne działanie nawigacji satelitarnej. Ułatwiają też zarządzanie flotami, czy pozwalają na szybsze reagowanie w razie wypadków komunikacyjnych.

Normą jest także montowanie systemów zabezpieczeń antykradzieżowych, które opierają się GPS. Niestety siła GPS opiera się o przesyłanie sygnału zdalnie, dlatego więc jakiekolwiek zagłuszenie/wyłączenie tego sygnału demobilizuje cały system.

Jak wygląda kradzież na walizkę i jak zabezpieczyć KeyLess?

Jak zabezpieczyć keyless w 2021 roku? Kradzież na walizkę
Tak działają złodzieje! Kradzież na walizkę to najpowszechniejsza metoda kradzieży.

Lata temu, gdy kradzieże na walizkę były nowością, rynek zareagował oferując systemy namierzania po kradzieży. Romantyczne podejście, które miało pozwolić na nie tylko odnalezienie skradzionego auta, ale także mogło przyczynić się do rozbijania całych grup przestępczych niestety napotkało spory mur na drodze. Murem tym są jammery – czyli urządzenia pozwalające zagłuszać emitowanie wielu różnych sygnałów w bardzo szerokim zakresie częstotliwości. Mowa już nie tylko o sygnale GPS, ale także różnych sygnałach radiowych i GSM.

Zobacz jak w ciągu kilkudziesięciu sekund złodzieje ukradli BMW serii 5 metodą na walizkę!

Odwiedź nasz kanał YouTube!

Rezygnacja z korzyści, jakie GPS daje byłoby krokiem wstecz, dlatego porównamy dziś konwencjonalne namierzanie GPS do auta z systemem antykradzieżowym CanLock od Zabezpiecz-Auto. Urządzenie CanLock to przede wszystkim immobilizer CAN, który skutecznie unieruchamia pojazd niezależnie od tego czy jest to auto z silnikiem spalinowym, elektrycznym czy napędem hybrydowym. Dodatkowo immobilizer CAN pozwala się „doposażyć” w różne dodatkowe moduły – m.in.:

  • syreny alarmowe montowane wewnątrz i zewnątrz pojazdu;
  • czujniki przechyłu chroniące przed wciągnięciem auta na lawetę czy kradzieżą kół;
  • GPS – moduł, który pozwala nie tylko namierzać pojazd, ale także bada stan pojazdu, jak jest użytkowany i co bardzo ważne – poinformuje nas w czasie rzeczywistym za pośrednictwem SMS lub komunikatu głosowe o tym, że ktoś próbuje zagłuszyć sygnał GPS emitowany przez system, dzięki czemu będzie wiedzieć bez zwłoki, że ktoś „majstruje” przy aucie!

Namierzanie GPS do auta – typowe wady

Demonizowanie namierzania GPS jest przesadą, ale powszechnie stosowane zabezpieczenia mają kilka wad:

  • Są one w założeniach lekarstwem na skradzione auto, a nie narzędziem zapobiegającym kradzieży – warto sobie zadać pytanie, na czym nam zależy?
  • Systemy te poza jednorazową opłatą instalacyjną wymagają najczęściej okresowych opłat abonamentowych.
  • Samo namierzenie auta to jedno, a odnalezienie go to zupełnie co innego – leży to najczęściej w gestii służb, a to już sprawa bardzo „płynna” – nie wszystkie jednostki reagują jednakowo, a czas leci.
  • I najważniejsza wada – podatność na zagłuszenie sygnału.

Jeśli chcemy wiedzieć, gdzie nasz samochód się znajduje i przy tym mieć realne zabezpieczenie antykradzieżowe nie trzeba już instalować kilku niezależnych systemów. Poznaj immobilizer CAN CanLock + GPS!

Immobilizer CAN CanLock + GPS do auta – kompleksowy system zabezpieczający samochód przed kradzieżą

Immobilizer CAN CanLock powstał jako odpowiedź na realny problem kradzieży aut na walizkę. Niestety ta dyskretna i szybka metoda kradzieży aut jest plagą. Zważywszy na to, że 95% skradzionych pojazdów po kilku godzinach od kradzieży zamienia się w kilka kartonów części, samodzielnie namierzanie GPS – nawet jeśli nie zostało zagłuszone – nie musi oznaczać sukcesu. Należy wiedzieć, że rozebrany samochód naprawdę ciężko zidentyfikować, pomijając już, że to już tylko kupa części, a nie auto.

Nasz ekspert Kamil pokazuje jak działa immobilizer CAN

Odwiedź nasz kanał YouTube!

Z takim przesłaniem stworzyliśmy autorski system, jakim jest immobilizer CAN CanLock. Przez ostatnie lata, system potwierdził swoją skuteczność, ponieważ wiemy od klientów, że zabezpieczenie działa i niweczyło już próby kradzieży.

Przeczytaj:

System ten jest opracowany i rozwijany w Polsce, a nasi monterzy realizują zlecenie montażu w całej Polsce, do każdego auta podchodząc indywidualnie. To bardzo ważne, ponieważ jedynie autorskie i niepoznane przez złodziei systemy antykradzieżowe są skuteczne. Prosta sprawa – jeśli coś jest powszechnie dostępne, złodziej się z tym zapozna i nauczy rozbrajać. W przypadku CanLocka taki scenariusz jest niemożliwy.

Jak działa immobilizer CAN CanLock + GPS do auta?

Jak sama nazwa wskazuje, immobilizer CAN jest „unieruchamiaczem” opartym o komunikacje wewnątrz szyny/magistrali CAN. Immobilizer CAN to w przypadku aut z silnikiem spalinowym cyfrowe odcięcie zapłonu. System działa też z autami elektrycznymi i hybrydowymi.

Ten fundament naszego systemu można rozbudować o dodatkowe funkcje, które oferowane są w różnych wariantach. Immobilizer chroni przed niepowołanym uruchomieniem samochodu (nawet gdy skradziono nam kluczyki!). Zadbaliśmy także o to, aby nie udało się ukraść samochodu w inny sposób, dzięki zastosowaniu dodatkowych syren i czujników przechyłu, które zareagują, gdy ktoś będzie próbował przestawić lub przychylić samochód.

Całość dopełniamy właśnie modułem GPS, który poza wszystkimi wyżej wspomnianymi możliwościami potrafi nie tylko namierzyć pojazd, ale także zarządzać geostrefami poruszania się, badać stan i zużycie samochodu. System pozwala także skonfigurować dowolne powiadomienia SMS/głosowe, które poinformują nas o tym, co z samochodem się dzieje. Więcej na ten temat przeczytasz tu:

Ze względu na charakterystykę działania i jego kompleksowość, jest to świetny system dla operatorów flot czy właścicieli kamperów, które często parkowane są z dala od naszego domu.

Zapoznaj się z opiniami naszych klientów i odwiedź zakładkę realizacji, by zobaczyć, że nasz system potrafi skutecznie zabezpieczyć wiele pojazdów. Bardzo często zabezpieczamy pojazdy luksusowe i drogie – po pierwsze, to właśnie takie auta często są „ofiarami” kradzieży, a po drugie – CanLock to kompleksowe zabezpieczenie.

Szukasz kompleksowego systemu antykradzieżowego do samochodu? Zadzwoń do nas i porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc 732 080 889

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.