Jak zabezpieczyć KeyLess w 2021 roku

Systemy bezkluczykowe KeyLess w ofertach producentów aut widnieją już co najmniej kilka lat, a ich popularność rośnie, naturalnie więc pojawiają się także w pojazdach tańszych – jak zabezpieczyć KeyLess w 2021 roku, aby nasz samochód nie wpadł w ręce złodzieja?

Jak zabezpieczyć KeyLess (system bezkluczykowy)? Dlaczego to ważne?

Statystyki kradzieży aut ukazują, że dzisiaj kradnie się przede wszystkim samochody kilkuletnie (w 2020 roku najczęściej kradziono samochody z rocznika 2017). Auta te posiadają najczęściej system bezkluczykowy, zwany także KeyLess. To właśnie podatność na przychwycenie sygnału tego rozwiązania jest główną słabością dzisiejszych samochodów, którą wykorzystują złodzieje aut.

Zobacz jak łatwo otworzyć i uruchomić samochód z systemem KeyLess, który nie jest zabezpieczony! Kradzież BMW serii 5.

Odwiedź nasz kanał YouTube!

Czym jest kradzież na walizkę?

Próbując odpowiedzieć sobie na pytanie „jak zabezpieczyć KeyLess?” należy poruszyć najpierw kwestię kradzieży na walizkę. Jest to najpopularniejsza metoda kradzieży w dzisiejszych czasach – jest bezinwazyjna, dyskretna i szybka. O samej kradzieży na walizkę sporo już pisaliśmy.

Metoda ta polega na przechwyceniu i wzmocnieniu sygnału, który nadaje pilot/karta z KeyLess, a następnie przetransportowanie ów sygnału do samochodu. Dla systemu to jednoznaczna informacja, że kierowca z pilotem pojawił się przy aucie – mimo że ten najczęściej śpi. Jak wygląda kradzież na walizkę, ilustruje poniższa grafika.

Jak wygląda kradzież na walizkę?

Jak zabezpieczyć KeyLess w 2021 roku? Metody.

Immobilizer CAN CanLock – rozwiązanie, które oferujemy w Zabezpiecz-Auto. Urządzenie uniemożliwia uruchomienie pojazdu, niezależnie od tego, w jaki sposób złodziej przechwyci sygnał z pilota. Największą zaletą CanLock-a jest fakt, że chroni nie tylko przed kradzieżą na walizkę, ale także na wiele różnych metod. Bez względu na to, w jaki sposób złodziej dostanie się do samochodu, nie będzie w stanie go uruchomić.

Zobacz jak działa CanLock w praktyce

Odwiedź nasz kanał YouTube!

CanLock posiada także możliwość rozbudowania o różne moduły, które zabezpieczą także samochód przed kradzieżą na lawetę czy kradzieżą kół. Jeśli interesuje nas moduł GPS – można go doinstalować, zachowując przy tym fundamentalne zabezpieczenie, które nie jest podatne na żadne zagłuszenia sygnału. System jest opracowany, rozwijany i wspierany w Polsce, posiada homologację E20 oraz nie narusza gwarancji pojazdu. Kolejną zaletą CanLock jest fakt, że nie wymaga opłacania żadnego abonamentu, a także da się go przenieść do innego samochodu. Dowiedz się więcej:

CanLock Immobilizer CAN - jak zabezpieczyć keyless?
CanLock to miniaturowe zabezpieczenie samochodu o wielkich możliwościach

Jak zabezpieczyć KeyLess? Metody alternatywne.

W sieci krąży sporo różnych rozwiązań radzących jak zabezpieczyć KeyLess, które są mniej lub bardziej skuteczne. Wielu kierowców decyduje się namierzanie pojazdu do GPS – niezależnie od tego, jakie rozwiązanie zostanie zamontowane, jest to wciąż namierzanie, a nie zabezpieczanie samochodu przed kradzieżą, więc nie można traktować tego systemu, jako realne, samodzielne zabezpieczenia.

Rozwiązaniem, które często też jest poruszane w kontekście odcięcia sygnału, które pilot nadaje są wszelkiej maści folie, pudełka i inne pokrowce, która działa jak klatka Faradaya. Pomijając patologiczną „wygodę” takiego rozwiązania, często bywa nieskuteczna.

Kolejnym na liście jest KeyLess Protector – rozwiązanie, które można podsumować jako nakładka na baterię, za bagatela 600 złotych! Pytanie jednak – czy skutecznie działa? Odpowiadamy w tym artykule!

Jak zabezpieczyć KeyLess w drogim i nowoczesnym aucie?

Właściciele droższych i wyjątkowych samochodów, którzy często pracowali na swoje wymarzone auto latami, naturalnie martwią się kradzieżą. Nic dziwnego – mimo że w ciągu ostatnich 20 lat liczba kradzieży spadła o 90%, złodzieje osiągają dziś większe zyski. Dzieje się tak dlatego, że wystarczy ukraść jedno BMW zamiast 20 Polonezów.

Zobacz jak próbowano ukraść BMW M2 – złodzieje bez problemu uruchomili pojazd. Zatrzymała ich brama na posesje.

Materiał otrzymaliśmy od naszego klienta, który zgłosił się do Zabezpiecz-Auto właśnie po tym incydencie.

Immobilizer CAN CanLock jest rozwiązaniem, które nada się do zabezpieczenia nowoczesnych i drogich aut. Jest kompleksowy, dyskretny, a przede wszystkim skuteczny. Wielu klientów trafia do nas z drogimi samochodami – wiedzą, że nie warto polegać na tanich i popularnych rozwiązaniach. Skuteczność systemu antykradzieżowego zawsze definiuje fakt, że złodzieje nie wiedzą jak dane zabezpieczenie rozbroić. A taka sytuacja jest do osiągnięcia jedynie w przypadku montażu zabezpieczeń autorskich, takich jak immobilizer CAN CanLock. W naszym portfolio realizacji pojawiały się już takie egzotyki jak Porsche 911 czy Maybach. Co ważne – CanLock działa z samochodami spalinowymi, elektrycznymi i hybrydowymi.

Niedawno otrzymaliśmy informację od jednego z klientów, który zdecydował się na montaż CanLock w swojej hybrydowej Toyocie, że system uchronił przed kradzieżą.

Zajrzyj na realizacje:

Skontaktuj się z nami lub zadzwoń pod 732 080 889 i dowiedz się jak zabezpieczyć KeyLess w Twoim samochodzie!

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.