Zabezpieczenia antykradzieżowe dla firmowej floty aut

Czy warto zainwestować w zabezpieczenia antykradzieżowe dla firmowej floty aut? Jakie niesie to za sobą korzyści? W firmowych flotach jeżdżą często pospolite samochody – najbardziej narażone na kradzież ze względu na popularność części zamiennych.

Flotowe auta firmowe okiem złodzieja

Sytuacja wygląda tak, że auta jeżdżące we flotach, to najczęściej znane wszystkim modele. Popularność bierze się często z niezawodności i opłacalności stojącej za konkretnym autem. Popularność ma niestety swoją złą stronę – zapotrzebowanie na części zamienne do takich aut jest ogromne. Stanowi to okazję dla złodziei, bowiem 90% samochodów kradzionych jest z celem rozbiórki na części – giną więc w pierwszej kolejności auta pospolite.

Zabezpieczenia antykradzieżowe dla firmowej - Toyota to popularne flotowce
Toyota to popularne w Polsce samochody we flotowe

Toyota to marka, która może kojarzyć się z flotami. To dobrze, stoi za tym ekologia, niezawodność, dobre programy finansowania i sieć obsługi klientów. Jest to jednak marka japońska i jak inne auta z tego kraju, cierpi na pewną bolączkę. Chodzi o to, że oryginalne części zamienne są nieporównywalnie droższe w stosunku do tych z aut niemieckich. To zaś budzi zainteresowanie amatorów cudzej własności, bo zysk jest większy na częściach do aut japońskich.

Sprawa, która tyczy się już wszystkich aut flotowych – właścicielem jest firma, bądź organ finansujący flotę, a nie użytkownik. Przesył informacji o kradzieży jest spowolniony ze względu na brak bezpośredniości. Zabezpieczenia antykradzieżowe dla aut służbowych mogą oszczędzić zbędnych nieprzyjemności.

Gdy firmowe auto zostaje skradzione, procedura jest inna, niż gdy mówimy o aucie prywatnym. Po pierwsze, będąc właścicielem ma się pełnie dostępu do informacji – bezpośrednio. Gdy pracownik jest jedynie użytkownikiem, a właścicielem firma, bądź podmiot finansujący, ilość zaangażowanych w sprawę osób – rośnie. Ten dodatkowy czas jest cenny dla złodzieja. Celem nadrzędnym jest szybkie rozebranie samochodu i pozbycie się dowodów przestępstwa w takim stopniu, jakim to możliwe. Nawet jeśli dotrze się do „dziupli”, bądź pasera, własności części posegregowanych w kartonach ciężko dowieść.

Pracownik, a bezpieczeństwo auta flotowego

Naturalnie można stwierdzać, że gdy jest się właścicielem pewnego majątku, jakim niewątpliwie bywa samochód, zaangażowanie w dobry byt pojazdu i jego bezpieczeństwo jest większe.

Pomijając jednak takie generalizowanie, faktem pozostaje, że auto służbowe jest częściej eksponowane, niż auto prywatne. Pojazd prywatny bardzo często stoi bezpiecznie zaparkowany na posesji, bądź lepszym parkingu, a właściciel nie korzysta z niego tak często – statystycznie godzinę na dobę. Auto służbowe bywa tylko dodatkowo środkiem prywatnego transportu, najczęściej jest po coś – po to, by pracownik załatwiał sprawy zawodowe. To naturalnie rodzi częstą potrzebę przemieszczania się, a samochód bywa w różnych miejscach, gdzie ryzyko kradzieży może być większe. Zabezpieczenia antykradzieżowe w przypadku firmowej floty to kwestia, która może uchronić przed nieprzyjemnościami.

Zabezpieczenia antykradzieżowe dla firmowej floty - Mercedes
Giną marki popularne – głównie niemieckie i japońskie, a złodzieje potrafią dostrzec okazje

Faktem jest także, że człowiek pozostaje człowiekiem i zdarzy mu się popełnić błąd, zostawić kluczyki w pojeździe, bądź nie zamknąć go. Na takie okazje czekają złodzieje. Jednak możliwe jest uchronienie się przed sytuacjami tego typu.

Immobilizer CAN – skuteczne zabezpieczenia antykradzieżowe dla firmowej floty

Skutecznym rozwiązaniem, które odstraszy potencjalnego złodzieja, jest odcięcie zapłonu. Nie może to być jednak liche zabezpieczenie, które jest łatwo wykrywalne. Najskuteczniejsze wydają się immobilizery CAN, które komunikują się bezpośrednio z mózgiem samochodu – magistralą CAN. Takie zabezpieczenie może się uzbrajać i rozbrajać w określonych warunkach i w określony sposób. Co to znaczy? Nie mniej i nie więcej – aby uruchomić samochód (nawet posiadając klucz), potrzebna będzie autoryzacja – zrealizowana za pomocą własnego kodu, bądź dedykowanego breloka/aplikacji w telefonie

Immobilizer CAN - skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe dla firmowej floty aut
Immobilizer CAN od zabezpiecz-auto.pl, to polski, homologowany skuteczny produkt

Jasne jest, że wielorazowe wykonywanie pewnej sekwencji odblokowywania zapłonu, może być uciążliwe, jeśli auto faktycznie uruchamiane jest i gaszone często. To się zdarza samochodom służbowym. Istnieje także możliwość odblokowywania zapłonu specjalnym brelokiem, co jest szybkie i wygodne, zabezpieczenia antykradzieżowe do aut służbowych nie muszą być uciążliwe w użytkowaniu.

Zajmujemy się montażem dodatkowych zabezpieczeń antykradzieżowych w różnych wariantach. Zapoznaj się z urządzeniami, które oferujemy. Zapraszamy także do kontaktu pod numerem telefonu: 732 080 889

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.