Keyless protector – najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe?

Jeśli trafiłeś/łaś na ten wpis, zapewne martwi Cię, że coś może się z Twoim autem stać – i szukasz najlepszych rozwiązań antykradzieżowych. Znajdą się tacy, którzy jak mantrę powtarzają, że przecież można się ubezpieczyć na wypadek kradzieży – ale co z tego?

Jeśli ubezpieczalnia uzna zajście za kradzież, co nie zawsze mam miejsce w przypadku kradzieży „na walizkę” – bo przecież do otwarcia użyty był oryginalny kluczyk, to wypłaci nam wartość rynkową samochodu. Co nie znaczy wcale, że uda się nam za nią kupić takie samo auto – bezwypadkowe, znane nam od nowości, zadbane, niezawodne.

Tego wszystkiego nie da się odkupić. Co więcej, sama kradzież też jest stresująca – zgłoszenia, wypełnianie dokumentów, tymczasowy brak auta… Reasumując, nie wszystko załatwi ubezpieczenie. Dlatego, jeśli nie chcemy rozstawać się szybko z naszym samochodem – warto je dodatkowo zabezpieczyć przed kradzieżą.

Bezkluczykowy dostęp do samochodu 

Coraz więcej aut wyposażonych jest w systemy bezkluczykowe. Dają one możliwość otwierania i zamykania auta bez konieczności wyjmowania kluczyków. Zazwyczaj wystarczy, że pociągniemy za klamkę, a drzwi otworzą się – zakładając, że pilota mamy gdzieś przy sobie. Wygoda tego rozwiązania polega na braku konieczności wyciągania kluczyka z plecaka, torby czy torebki – również w celu zamknięcia pojazdu, po skończonej jeździe. Zdalny system bezkluczykowy często oprócz otwarcia samych drzwi pozwala też na uruchomienie silnika. 

System bezkluczykowy – ryzyko z nim związane 

Rozwiązanie, jakim jest zdalny dostęp, jest bardzo wygodne – nie tylko, gdy niesiemy siatki pełne zakupów. Jednocześnie wiąże się jednak z większym ryzykiem kradzieży popularną metodą „na walizkę”. Przez to, że sygnał z kluczyka emitowany jest nieprzerwanie, dużo łatwiej jest go przechwycić złodziejowi – a właściwie dwóm, bo do kradzieży „na walizkę” potrzebne są dwie osoby. Jedna z walizką stoi blisko auta, a druga – z kolejną walizką – próbuje przechwycić sygnał z oryginalnego kluczyka, starając się zbliżyć do właściciela samochodu lub miejsca, gdzie zostawił kluczyki np. w domu, blisko drzwi wejściowych. Jeśli sygnał uda się przechwycić i podać dalej, auto bez problemu zostanie otwarte i uruchomione.

Czy keyless protector oznacza koniec kradzieży „na walizkę”?

Jako że kradzież „na walizkę” staje się coraz popularniejsza i łatwiejsza, na rynku pojawiły się zabezpieczenie antykradzieżowe skierowane typowo do właścicieli aut wyposażonych w system bezkluczykowy. Ich celem jest zabezpieczenie samochodów przed kradzieżą z wykorzystaniem walizki transmitującej sygnał przechwycony z kluczyka. Jest nim Keyless Protector – elektroniczne zabezpieczenie kluczyka typu keyless. 

Urządzenie to nakłada się na baterię znajdującą się w pilocie. Ma ono za zadanie odcinanie zasilania pilota, gdy ten jest nieużywany. Dzięki temu fale nie są emitowane, a sygnału nie da się przechwycić złodziejom. Nakładka na baterię ma wbudowany czujnik ruchu. Zasilanie do kluczyka wznawiane jest dopiero po odblokowaniu baterii – np. poprzez dwukrotne uderzenie w miejsce, gdzie kluczyk się znajduje – torebkę, kieszeń, bok plecaka.  

Keyless Protector – zalety 

Małe rozmiary 

Na pewno zaletą urządzenia jest jego rozmiar i walory estetyczne – jest ono po prostu niewidoczne po zamontowaniu. Keyless Protector otula baterię, ale jest zamknięty w obudowie kluczyka.

Zachowanie funkcji systemu bezkluczykowego

W odróżnieniu od zwykłych etui na kluczyk keyless, z których kluczyk trzeba każdorazowo wyjmować, dzięki Keyless Protector możemy cieszyć się wygodą systemy bezkluczykowego. Kluczy nadal nie musimy wyjmować na wierzch. 

Brak przecinania przewodów 

Na pewno zaletą Keyless Protectora jest brak konieczności przecinania jakichkolwiek przewodów w aucie. Montaż jest zupełnie bezinwazyjny i nie wpływa na gwarancję pojazdu.  

Prosty montaż

Montaż zabezpieczenia antykradzieżowego jest banalnie prosty. Można to zrobić samodzielnie bez jakiegokolwiek wsparcia technicznego czy wizyty w serwisie. 

Możliwość przełożenia do innego samochodu 

Jeśli zmienisz auto, możesz łatwo przenieść mechanizm do innego pilota. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami. 

Keyless Protector – wady 

Cena 

Ta mała nakładka na baterię kosztuje, bagatela, około 600 zł. To dość wygórowana kwota za urządzenie, które tak naprawdę chroni tylko przed jednym typem kradzieży.  

Nie pasuje do wszystkich modeli aut

Keyless Protector nie nadaje się do modeli samochodów, które w pilocie nie mają wyjmowanej baterii lub też mają baterię o nietypowych wymiarach. 

Nie do końca wygodne 

Z jednej strony keyless protector ma nam zapewnić zachowanie działania systemu bezkluczykowego i to robi, ale jednak… Stukanie w torebkę czy kieszeń za każdym razem, gdy chcemy otworzyć auto, wydaje się mało wygodne. 

Ochrona tylko przed kradzieżą na walizkę 

Trzeba pamiętać, że keyless protector chroni tylko przed jednym rodzajem kradzieży – na walizkę. Zabezpieczenie to może nie być wystarczające, jeśli mamy auto nowe lub o większej wartości. 

Przełożenie do innego auta – nie zawsze

Jeśli nowe auto będzie posiadać klasyczny, wyposażony w wyjmowaną baterię kluczyk – oczywiście da się mechanizm przenieść. Ale może się zdarzyć, że bateria będzie wbudowana na stałe lub będzie zupełnie innego typu – i urządzenie staje się dla nas bezużyteczne.

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.