Jak odzyskać skradziony samochód?

Chyba nikt nie pożąda kradzieży swojego samochodu – poza oczywistymi konsekwencjami finansowymi, jest to często także problem, który utrudnia nam codzienne czynności – jak odzyskać skradziony samochód po kradzieży?

Kradzieże w Polsce w 2021 roku – jak odzyskać skradziony samochód?

Choć w ciągu ostatnich 2 dekad liczba kradzieży w Polsce znacznie zmalała, tak zyski złodziei rosną, a najczęściej wykorzystywaną metodą kradzieży, jest kradzież na walizkę. W ostatnich latach liczba kradzieży samochodów utrzymuje się na niemal identycznych poziomie – przykładowo różnica kradzieży między latami 2018, 2019 i 2020 to raptem kilkadziesiąt pojazdów, co stanowi +/- 1% różnice.

Wykrywalność kradzieży jest niestety wciąż niska, mimo wzrastającej popularyzacji systemów monitoringu pojazdu GPS/GSM/radio. Obecny stan i zarazem problem kradzieży samochodów w Polsce bierze się najczęściej z podataności systemów bezkluczykowych KeyLess na przechwycenie sygnały.

Jak zachować się po kradzieży samochodu?

Sytuacja, o jakiej mowa to przykra sprawa, która często wyzwala skrajne emocje, a te jedynie mogą utrudnić szybką reakcję. Nie możemy się załamywać i panikować, bowiem to pierwsze godziny po kradzieży są kluczowe dla szans odnalezienia samochodu.

Nie jest to nic dziwnego, ponieważ złodziejom zależy, żeby cała kradzież i zatarcie śladów przebiegło tak szybko, jak to tylko możliwe. Po kradzieży pojazd trafia do „dziupli”, a tam zostaje rozebrany na części w ciągu kilku godzin. To najczęściej uniemożliwia identyfikację samochodu lub tego, co z niego pozostało.

Jak odzyskać skradziony samochód? Porady.

  • Zachowaj zimną krew i nie wpadaj w panikę.
  • Jeśli posiadasz jakikolwiek system monitoringu pozycji pojazdu – skontaktuj się z operatorem.
  • Powiadom policję, a jeśli posiadasz monitoring – bez zwłoki przygotuj nagrania, które mogą pomóc w odnalezieniu przestępców.

To wszystko są oczywistości, które często się zbędnie odwleka ze względu na zaskoczenie. Najlepiej jednak stosować zabezpieczenia, które do kradzieży nie dopuszczą.

Przeczytaj, jak immobilizer CAN uchronił właściciela Toyoty RAV4 2020 Hybrid przed kradzieżą – złodzieje pozostawili po sobie spory „bałagan”, jednak pojazdu nie uruchomili. Problem, z jakim musiał się zmierzyć właściciel, nie było poszukiwanie swojego auta, a jedynie naprawienie szkód, które przestępcy po sobie zostawili.

Immobilizer CAN – rozwiązanie unieruchamiające pojazd

Oczywiście możemy odpowiadać jak odszukać samochodu po kradzieży, ale lepiej zadać sobie pytanie – Jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Jakiś czas temu, gdy kradzieże na walizkę były nowością, stosowanie trackingu GPS było dużo skuteczniejsze, niż dziś. Złodzieje zdążyli sobie poradzić z tym problemem i posiadanie nawet kilku nadajników GPS w samochodzie nie stanowi gwarancji odzyskania pojazdu.

Immobilizer CAN CanLock jest systemem, który skutecznie unieruchomi każdy nowoczesny pojazd dzięki bezpośredniej komunikacji z magistralą CAN. Bez względu na to, czy posiadamy samochód spalinowy, auto elektryczne/hybrydowe CanLock skutecznie unieruchomi pojazd i nawet jeśli złodziej do samochodu się dostanie bez wyzwalania seryjnego alarmu, nie będzie w stanie go odpalić.

Immobilizer CAN CanLock jest rozwiązaniem kompleksowym, które chroni pojazd na wiele sposobów i ma bardzo szerokie możliwości:

Nasz ekspert od zabezpieczeń antykradzieżowych pokazuje jak działa immobilizer CAN CanLock.

Dlaczego immobilizer CAN jest lepszym rozwiązaniem od namierzania GPS?

Immobilizer CAN CanLock zapobiega kradzieży, a namierzanie GPS stanowi niepewne lekarstwo na dokonaną już kradzież

Powyższe zdanie mogłoby w pewnym sensie zamknąć tę kwestię, jednak warto przedstawić problemy namierzania GPS, ale także uwydatnić zalety, jakie za namierzaniem stoją. Technologia w samochodach stale się rozwija, podobnie jak zabezpieczenia. To jest także motywacja dla złodziei, by w swoim „fachu” stosowali profesjonalny sprzęt, który przeciwstawi się zabezpieczeniem w pojeździe.

Zobacz jak złodzieje dzisiaj kradną samochody w sposób szybki i dyskretny!

Odwiedź nasz kanał YouTube

Seryjne zabezpieczenia są już dobrze poznane i o ich skuteczności ciężko rozmawiać konstruktywnie. Jak wspomnieliśmy – namierzenie GPS w fundamentach jest sensowne, jednak jest także łatwe w obejściu. Złodzieje stosują tzw. jammery, czyli zagłuszacze sygnałów. Każdy człowiek w zasadzie może legalnie takie urządzenie nabyć za kilka-kilkanaście tysięcy złotych. Niejednokrotnie słyszeliśmy o przypadkach, gdy właściciel był bezradny, bo system, który miał się sprawdzić okazał się bezużyteczny.

Niemniej – GPS ma także swoje zalety. Warto jednak pamiętać o tym, że namierzanie GPS nie jest zabezpieczeniem antykradzieżowym samym w sobie. Nasze rozwiązanie daje się łatwo rozbudować, także o moduł GPS, który niesie za sobą wszystkie zalety zdalnej komunikacji z autem. Przy tym samo zabezpieczenie samochodu pozostaje rozwiązaniem, którego nie da się w żaden sposób zagłuszyć.

Oferowany przez nas produkt daje możliwość sprzęgnięcia dowolnego wariantu CanLock z modułem GPS i stworzenia tym samym odcięcia zapłonu GPS z powiadomieniem na telefon, które ponadto będzie dostępem do całej masy danych o pojeździe w czasie rzeczywistym.

Czytaj więcej…

Jeśli nie chcesz sobie odpowiadać na pytanie „Jak odzyskać samochód po kradzieży?” zapraszamy do kontaktu, a my odpowiemy na pytanie „Jak zabezpieczyć przed kradzieżą Twój samochód„.

Odwiedź zakładkę kontakt, bądź zadzwoń pod numer 720 080 889!

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.