Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą? Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi – CanLock

Z roku na rok, na krajowych drogach przybywa samochodów marek Premium. Polacy upodobali sobie szczególnie auta niemieckich producentów, a do ścisłego grona liderów zalicza się m.in. marka Audi. Stale rosnąca liczba tych pojazdów na ulicach oraz ich wysoka wartość sprawiają, że Audi to również jedna z popularniejszych marek wśród złodziei samochodów. Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że w 2020 roku skradziono w Polsce 778 sztuk tych pojazdów, co dało Audi drugie miejsce, zaraz za Toyotą. Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą?

Zabezpieczenie Audi przed kradzieżą – co to jest „keyless”?

Złodzieje samochodów w dzisiejszych czasach nie muszą sobie brudzić rąk, wybijać szyb lub „siłować się”, próbując sforsować toporne zamki. Za taki stan rzeczy odpowiada elektronika, której w obecnie produkowanych autach coraz więcej. Nowoczesne systemy elektroniczne są rzecz jasna wygodne, jednak ich obecność może nieść za sobą pewne ryzyko.

Masz Audi? Zadzwoń pod numer: 732 080 889 lub kliknij na przycisk poniżej:

Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą - system keyless
Dostęp bezkluczykowy w Audi to Audi Advanced Key. Źródło: Envato Elements

Tak jest w przypadku systemu „keyless”, który w Audi ochrzczono mianem Advanced Key. Jest to technologia, która pozwala na otwieranie i uruchamianie pojazdu, bez konieczności „ręcznego” używania kluczyka. Zdalny pilot komunikuje się z samochodem za pomocą fal radiowych, dzięki czemu właściciel może otworzyć drzwi i odjechać samochodem, gdy kluczyk pozostaje cały czas w kieszeni.

Zabezpieczenie Audi przed kradzieżą – metody złodziei samochodów

Rozwiązanie Audi Advanced Key, mimo że wygodne, to jednak stwarza poważne ryzyko szybkiej kradzieży auta, wykorzystującej niedoskonałości systemu. Wspomnieliśmy już, że zdalny kluczyk ma ograniczony zasięg – w praktyce działa on tylko wtedy, gdy właściciel pojazdu znajdzie się tuż obok niego.

CanLock – Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi A4

Co stałoby się wówczas, gdyby ktoś, za pomocą jakiegoś urządzenia, próbował „wzmocnić” komunikację na linii: samochód – kluczyk „keyless”? Zapewne to samo pytanie zadali sobie twórcy urządzenia, zwanego w przestępczym półświatku „walizką”, od którego wzięła się metoda kradzieży „na walizkę” właśnie.

Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą - metoda na walizkę
Do kradzieży samochodów używa się obecnie takich urządzeń, tzw. „walizek”. Źródło: http://pragapn.policja.waw.pl/r6/aktualnosci/104163,Grupa-Skorpion-znowu-w-akcji.html

Urządzenie to potrafi przechwycić, wzmocnić i przesłać sygnał radiowy, który leży u podstaw działania każdego systemu dostępu bezkluczykowego. Dystans pomiędzy zdalnym pilotem a samochodem, który normalnie uniemożliwia otworzenie drzwi w sytuacji, w której właściciel auta np. jest na zakupach, zostaje skutecznie zniwelowany przez „walizkę”.

CanLock – zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi Q7

Kradzież metodą „na walizkę” przeprowadzają zwykle minimum dwie osoby, a każda z nich musi być wyposażona w tego typu urządzenie. Jeden ze złodziei, jak gdyby nigdy nic, podchodzi do cudzego samochodu i pociąga za klamkę – auto wysyła do zdalnego pilota sygnał, który jest wzmacniany przez „walizkę”.   

W tym samym czasie, w pobliżu właściciela, przebywa drugi złodziej z „walizką”, która odbiera wysłane przez samochód żądanie, przekazuje je do kluczyka, a następnie przesyła odpowiedź zwrotną do pierwszego urządzenia. W efekcie auto zachowuje się tak, jak gdyby próbował je otworzyć właściciel.

Zabezpieczenie Audi przed kradzieżą - metoda kradzieży "na walizkę"
Metoda „na walizkę” może być bardzo skuteczna również wtedy, gdy auto stoi zaparkowane na przydomowym podjeździe.

Warto zaznaczyć, że „walizki” mogą mieć zasięg wynoszący nawet 200 metrów. Właściciel auta może więc paść ofiarą kradzieży np. podczas robienia zakupów – w zatłoczonych miejscach trudno zachować czujność, zwłaszcza, że cała operacja może trwać tylko kilkadziesiąt sekund.

Równie niebezpieczne jest np. pozostawianie kluczyków do auta w łatwo dostępnych miejscach w domu: na parapecie lub na wieszaku przy drzwiach wejściowych.

Dodatkowe zabezpieczenie do Audi – jak się chronić przez kradzieżą „na walizkę”?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą, należy zastanowić się nad  sposobem działania złodziei samochodów. Wykorzystują oni rzecz jasna ułomności systemów elektronicznych, jednak często sami właściciele aut – przez swoje roztargnienie i niedbalstwo – ułatwiają przestępcom zadanie.

Co można zrobić, aby zminimalizować ryzyko kradzieży samochodu do minimum?

Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą – ubezpieczenie AC

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi to bez wątpienia dobre rozwiązanie, jednak absolutną podstawą ochrony auta przed złodziejami powinna być polisa AC. Jak powszechnie wiadomo, nie jest ona obowiązkowa, jednak w przypadku zakupu nowego, drogiego, narażonego na kradzież auta, zdecydowanie warto ją wykupić.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi - polisa AC
Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem należy ją dokładnie przeczytać. Źródło: https://stock.adobe.com/pl/images/sale-agent-deal-to-agreement-successful-car-loan-contract-with-customer-and-sign-agreement-contract-insurance-car-concept/288590743?asset_id=288590743

Trzeba pamiętać, że kradzież ubezpieczonego samochodu nie zawsze jest równoznaczna z wypłatą odszkodowania.  Przede wszystkim, przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej, należy dokładnie przeczytać warunki ubezpieczenia. Może się bowiem okazać, że nawet w przypadku kradzieży samochodu, usługodawca odmówi przelewu, bo właściciel samochodu nie zamontował w nim dodatkowego zabezpieczenia antykradzieżowego. Ich ilość precyzyjnie określa każdy ubezpieczyciel, najczęściej bazując na wartości rynkowej auta.

Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą – ochrona wartościowych przedmiotów

Okazja czyni złodzieja. Jeśli nie chcemy, by auto stało się przedmiotem kradzieży lub innego ataku, nie prowokujmy przestępców. Oczywiście, każdy właściciel samochodu ma prawo przewozić w nim co tylko chce, jednak rzeczywistość często brutalnie weryfikuje takie założenie.

Zobacz: Złodzieje kradną „na walizkę” Audi A6. Błyskawiczna akcja!

Dużo większe jest prawdopodobieństwo chociażby zbicia szyby, jeśli np. na przednim siedzeniu leży portfel, smartfon lub laptop, których akurat zapomnieliśmy umieścić w schowku. Tego typu przestępstwa zdarzają się również w przypadku samochodów troszkę starszych – złodzieje wiedzą, że nie ma tam zbyt wielu trudnych do sforsowania zabezpieczeń antykradzieżowych.

Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą – folia zabezpieczająca szyby

Pozostawiając w samochodzie kosztowne przedmioty lub portfel, w najlepszym przypadku ryzykujemy tylko zbicie szyby, a w najgorszym – skopiowanie tożsamości, utratę wartościowego sprzętu i wrażliwych danych. Dlatego właśnie wymyślono folie zabezpieczające, które można stosować jako dodatkowe zabezpieczenie do Audi

Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą - folia na szyby
Folia zabezpieczająca może skutecznie odstraszyć złodzieja. Źródło: https://stock.adobe.com/pl/images/car-thief-breaking-a-glass-in-car-with-crowbar/108370777?asset_id=108370777

Jest to tanie rozwiązanie, a może skutecznie utrudnić złodziejowi włamanie do auta. Folię zabezpieczającą przykleja się na wewnętrzną stronę szyby, więc złodziej nie może jej wcześniej zerwać. Jest bezbarwna, więc na pierwszy rzut oka ciężko ją dostrzec.

Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą – sprawdzony, bezpieczny parking

Dodatkowe zabezpieczenie do Audi może okazać się bardzo przydatne, jeśli jesteśmy zmuszeni parkować „pod chmurką”.  Pamiętajmy, że zawsze łatwiej będzie złodziejowi ukraść samochód, np. metodą na „gameboya” lub „na walizkę”, gdy zaparkowany jest on na nieoświetlonym, „podejrzanym” parkingu, bardzo często „dzikim”.

Jak się okazuje, wybór parkingu to nie jest banalna sprawa – różnią się one bowiem od siebie poziomem zabezpieczeń oraz statusem formalnym, który ma znaczenie w przypadku, gdy dojdzie do kradzieży.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi - dziki parking
W zatłoczonych miastach bardzo ciężko o bezpieczne miejsce parkingowe. Źródło: https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25516472,mial-byc-parking-sa-doly-urywajace-kola-i-bloto-wiceprezydent.html?disableRedirects=true

Wyróżniamy przede wszystkim parkingi strzeżone i dozorowane. W pierwszym przypadku, właściciel auta de facto zawiera z właścicielem parkingu umowę przechowania, na podstawie art. 835 Kodeksu Cywilnego. Oznacza to, że parkingowy ma obowiązek zwrócić samochód w stanie nie gorszym od pierwotnego. Dotyczy to zarówno aktów wandalizmu, jak też szkody całkowitej w postaci kradzieży. Takie same zasady obowiązują też, gdy zostawiamy auto w warsztacie naprawczym.

W przypadku parkingu niestrzeżonego lub dozorowanego, właściciel terenu nie odpowiada za ewentualne szkody, a umowa z parkingiem dotyczy czasowego wynajęcia miejsca postojowego. Miejsce takie może być pod ogólnym nadzorem np. parkingowego, ale nie musi.

Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą – ochrona kluczyków do auta

Nie ważne, czy dane auto jest wyposażone w system „keyless”, czy nie – podstawową formą zabezpieczenia Audi przed kradzieżą jest zadbanie o to, by kluczyki nie dostały się w niepowołane ręce. W przypadku kradzieży auta, to pierwsze co sprawdza każdy ubezpieczyciel.

CanLock – skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi A3

Zwróćmy szczególną uwagę na miejsce przechowywania kluczyków do samochodu w domu/mieszkaniu. Nie zostawiajmy kluczyków na parapecie okna – często uchylonego, chociaż w przypadku kradzieży „na walizkę nie ma to szczególnego znaczenia. Złodziej i tak może przechwycić sygnał oryginalnego pilota. Nie powinno się także zostawiać ich na wieszaku przy drzwiach wejściowych.

Jeśli wybieramy się do restauracji, kina, czy nawet tylko do sklepu, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać kluczyków w miejscu widocznym i łatwo dostępnym, np. w płaszczu na wieszaku, na stoliku w knajpie albo na kasie w sklepie.

Niektórzy, w celu ochrony zdalnego pilota, stosują specjalne, ekranowane etui – ma ono za zadanie zablokować komunikację pomiędzy kluczykiem a samochodem, co w zamyśle uniemożliwia dokonanie kradzieży „na walizkę”.

Zabezpieczenie Audi przed kradzieżą - folia aluminiowa
Owinięcie kluczyka folią aluminiową to jeden z „domowych sposobów” na zabezpieczenie auta przed kradzieżą „na walizkę”. Źródło: https://www.webniusy.com/ochrona-samochodu-przed-atakiem/

Jest to jednak rozwiązanie niewygodne – kluczyk za każdym razem trzeba wyciągać z pokrowca, a system „keyless” został przecież wymyślony dla podniesienia komfortu. Dodatkowo, aby uniemożliwić kradzież, pokrowiec/pudełko/etui na kluczyk musi być naprawdę szczelnie zamknięte. Poza tym, nawet gdyby ktoś był niezwykle skrupulatny i sumiennie korzystał z „klatki Faradaya”, to złodzieje nadal mieliby możliwość kradzieży auta – chodzi ażby metodą „na gameboya”.

Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą – elektroniczna blokada CanLock

Ze względu na wady wszelkich pokrowców na kluczyki oraz blokad mechanicznych, najlepszym sposobem na skuteczne zabezpieczenie Audi przed kradzieżą jest montaż dodatkowej blokady CanLock.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi - CanLock
Jak zabezpieczyć Audi przed kradzieżą? Z pomocą przychodzi CanLock

Urządzenie to jest w stu procentach cyfrowe i w pełni zabezpiecza Audi przed nowoczesnymi metodami kradzieży: „na walizkę”, „na lawetę” lub „na kopiowanie kluczyków”. Zabezpieczenie antykradzieżowe CanLock, poprzez magistralę CAN (Czym jest magistrala CAN?) blokuje działanie kluczowych elementów samochodu, takich jak: pompa paliwa, skrzynia biegów lub sprzęgło.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi - aplikacja mobilna
Zabezpieczenie antykradzieżowe CanLock dostępne jest w wersji z aplikacją mobilną

Aby móc poruszać się autem, użytkownik samochodu musi dokonać autoryzacji (w zależności od wersji urządzenia: kod PIN, brelok Bluetooth, aplikacja mobilna), co w praktyce może zrobić tylko właściciel pojazdu. W przypadku braku autoryzacji, urządzenie CanLock zablokuje możliwość poruszania się autem.

Zobacz: Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi A7

Produkowane przez Zabezpiecz-Auto.pl, zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi – CanLock, oferowane jest w kilku wersjach:

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi – jakie modele obsługuje CanLock?

Nowatorska konstrukcja zabezpieczenia antykradzieżowego CanLock umożliwia bezproblemowe zastosowanie w wielu modelach Audi, wyposażonych w magistralę CAN, bez utraty fabrycznej gwarancji. Montaż CanLock nie wymaga bowiem wiercenia dziur w karoserii lub przecinania przewodów.

Aby dowiedzieć się, czy dany egzemplarz Audi jest kompatybilny z CanLock, warto skorzystać z formularza kontaktowego. Z rozwijanej listy należy wówczas wybrać markę Audi, a następnie wskazać interesujący Nas model z listy obok.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi - CanLock
Na liście znajdą Państwo modele, z którymi współpracuje zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi – CanLock

Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi współpracuje obecnie z modelami:

 • Audi A1 (od 2019),
 • Audi A3 (od 2015),
 • Audi A4 (od 2012),
 • Audi A4/S4 (od 2001),
 • Audi A5 (od 2013),
 • Audi A5/S5 (od 2007),
 • Audi A6 (od 2011),
 • Audi A6/S6/RS6 (od 2005),
 • Audi A7 (od 2010),
 • Audi A8 (od 2010),
 • Audi A8/S8 (od 2003),
 • Audi E-Tron (od 2019),
 • Audi  Q2 (od 2017),
 • Audi  Q3 (od 2019),
 • Audi Q5 (od 2017),
 • Audi Q7 (od 2016),
 • Audi Q8 (od 2018),
 • Audi R8 (od 2016),
 • Audi RS3 (od 2019).

Tak działa dodatkowe zabezpieczenie do Audi – CanLock PRO

Masz Audi? Zadzwoń pod numer: 732 080 889 lub kliknij na przycisk poniżej:

Dowiedz się więcej:

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Sprawdź jak działa nasz system

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.