Nieudana próba złodziei. CanLock ochronił kolejne auto przed kradzieżą!

Jako Zabezpiecz-Auto.pl, w toku codziennych obowiązków odbieramy masę połączeń od Klientów, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Czasami wśród takich telefonów zdarzy się ten z gratulacjami. W słuchawce słychać wówczas najczęściej zadowolony głos, który upewnia Nas, że CanLock spełnia swoją funkcję idealnie. Tak stało się między innymi kilka dni temu, kiedy to Klient poinformował Nas o nieudanej próbie kradzieży swojego auta. Niestety, jego sąsiad nie miał już tyle szczęścia.

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą – podejrzenia Naszego Klienta

Niedawno do Zabezpiecz-Auto.pl zgłosił się mieszkaniec Wrocławiawłaściciel samochodu, chcący zabezpieczyć swoją własność przed kradzieżą. Sytuacja dość standardowa, jednak w toku rozmowy okazało się, że instalacja CanLock musi odbyć się możliwie jak najszybciej.

Chcesz wyposażyć Twój samochód w zabezpieczenie antykradzieżowe odporne na nowoczesne metody kradzieży? Zadzwoń pod numer 732 080 889 – Nasi Specjaliści pomogą dobrać rozwiązanie idealne do Twojego samochodu.

Klient, który niedawno zakupił auto marki Range Rover Sport, zauważył niecodzienną aktywność bliżej nieznajomych osób wokół nowego nabytku. Kamery zainstalowane w garażu Klienta pozwoliły ujawnić osoby, które wyraźnie prowadziły obserwację samochodu. Właściciel Range Rovera Sport zaczął obawiać się kradzieży mimo, że zamieszkuje on dość spokojną okolicę, w której nie powinno dochodzić do zuchwałych przestępstw.

Domowy monitoring
Domowy monitoring pozwolił Naszemu Klientowi w porę zorientować się, że coś się święci. Źródło: Adobe Stock

Szybka reakcja Zabezpiecz-Auto.pl

Z Naszego doświadczenie wynika, że w tego typu sytuacjach nie ma czasu na głębszą analizę tego, czy obawy Klienta są uzasadnione, czy nie – trzeba działać natychmiast. Auto Klienta, czyli Range Rover Sport, zostało wyposażone w zabezpieczenie antykradzieżowe CanLock jeszcze tego samego dnia, co – jak się okazało potem – uchroniło właściciela samochodu przed potężną stratą finansową.

Stoper
W Zabezpiecz-Auto.pl wiemy, że w walce ze złodziejami liczy się czas. Na wszelkie zgłoszenia reagujemy błyskawicznie. Źródło: Adobe Stock

Dwa dni później złodzieje wkroczyli do akcji

Zaobserwowane przez kamery monitoringu Naszego Klienta osoby okazały się być złodziejami samochodów. Do ataku na auto doszło dwa dni później w nocy – przestępcy samochodowi często wybierają taką porę, aby ograniczyć ryzyko pojawienia się świadków kradzieży. 

Złodzieje byli wyposażeni w niezbędne do dokonania kradzieży narzędzia. Ich plan zakładał wycięcie otworu w drzwiach, aby dostać się do linki i opuścić szybę. Udało się to zrobić, jednak potem przestępcy natrafili na niespodziewane trudności. Okazało się, że nie są oni w stanie uruchomić pojazdu wyposażonego w CanLock.

Według relacji właściciela pojazdu, złodzieje musieli posługiwać się zaawansowanymi technologicznie, elektronicznymi narzędziami, bowiem prócz wyciętej dziury w drzwiach, nie było jakichkolwiek śladów włamania.

Sąsiad miał mniej szczęścia…

W Zabezpiecz-Auto.pl doskonale wiemy, że najczęstszą reakcją złodziei samochodów na obecność zabezpieczenia antykradzieżowego CanLock, jest natychmiastowa rezygnacja z dokonania kradzieży. Tak też było i tym razem, jednak przestępcy nie zamierzali wracać z pustymi rękoma – łupem padło auto sąsiada Naszego Klienta. Był to taki sam model, różniący się kolorem i brakiem obecności dodatkowego zabezpieczenia antykradzieżowego.

Sprawa została oczywiście zgłoszona na Policję – organy ścigania dysponują również nagraniami z monitoringu, co (miejmy nadzieję) pozwoli na szybkie schwytanie przestępców.

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą – gdzie „grasują” złodzieje?

Historia Naszego Klienta doskonale pokazuje, jak na przestrzeni lat zmieniły się preferencje złodziei samochodów oraz metody ich działania. Jeszcze 15-20 lat temu były to pojedyncze osoby, posługujące się prymitywnymi narzędziami, grasujące głównie pod osłoną nocy. Sama kradzież samochodu była raczej dziełem przypadku – złodziej wyruszający w nocną „podróż” nigdy nie miał pewności, jakie auto padnie jego łupem.

Proste narzędzia do kradzieży aut
Co ciekawe, takie „proste” narzędzia do kradzieży samochodów sprawdzają się też niekiedy obecnie. Źródło: KMP Przemyśl

Dzisiaj sytuacja wygląda zgoła inaczej – na polskich drogach można spotkać znacznie więcej drogich aut, wyposażonych w skomplikowane alarmy, immobilizery i tym podobne. Kradzież samochodów stała się jeszcze bardziej dochodowym „biznesem”, jednak złodziejom nie opłacało się już działać w pojedynkę.

Kradzież samochodu poprzedzona jest zazwyczaj dokładną obserwacją, podczas której złodzieje zdobywają wiedzę na temat nawyków właściciela samochodu, miejsca parkowania i tak dalej. Takie działanie może również dostarczać wiedzy na temat zainstalowanych zabezpieczeń antykradzieżowych: jeśli przed uruchomieniem samochodu kierowca wykonuje jakieś czynności, to całkiem prawdopodobne, że w aucie znajduje się jakaś dodatkowa blokada, którą trzeba będzie zneutralizować.

Detektyw z aparatem
Złodzieje samochodowi obserwują właściciela auta niczym wytrawni detektywi. Źródło: Adobe Stock

Dodatkowo, jak wynika z powyższej historii, na kradzież narażone są nie tylko i wyłącznie auta, które parkują w ciemnych zaułkach, w dzielnicach owianych złą sławą. Statystyki pokazują, że złodzieje potrafią zaatakować na teoretycznie bezpiecznych, strzeżonych osiedlach, tuż „pod nosem” właścicieli aut – własne miejsce parkingowe za płotem i bramą na pilota nie daje już dzisiaj żadnych gwarancji.

Strzeżone osiedle
Do wielu zuchwałych kradzieży dochodzi również na pozornie bezpiecznych, strzeżonych osiedlach. Źródło: https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/6a/ca/4fd8768a1ee6c_o_full.jpg

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą – metody złodziei aut

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, sprawą nieudanej kradzieży Range Rovera z jednego z wrocławskich osiedli zajmuje się Policja. Z tego właśnie powodu nie wiemy jeszcze, jaką metodą mogli posłużyć się przestępcy – wszystko jest utajnione ze względu na trwające śledztwo.

Z dużą dozą pewności jednak można stwierdzić, że do sforsowania fabrycznych zabezpieczeń antykradzieżowych samochodu doszło przy pomocy jednej z popularnych obecnie, elektronicznych metod kradzieży.

Złodzieje np. mają do dyspozycji urządzenia zwane „walizką” –  jest to tak naprawdę niewielki komputer, który pozwala na przechwytywanie sygnału zdalnego kluczyka samochodu, wzmocnienie go i przesłanie drogą radiową. Dzięki zastosowaniu dwóch takich urządzeń (jedno w pobliżu kluczyka a drugie obok drzwi auta), samochód reaguje dokładnie tak, jakby obok stał właściciel pojazdu z oryginalnym pilotem w kieszeni.

Sprzęt służący do kradzieży na walizkę
„Walizka” jest podstawowym wyposażeniem wielu złodziei samochodów. Źródło: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Policja-zarekwirowala-sprzet-do-kradziezy-metoda-na-walizke-n142183.html

W kradzieży „metodą na walizkę”, złodzieje wykorzystują nie tylko nowoczesną technologię, ale również niedbalstwo właścicieli samochodów, dotyczące miejsca przechowywania kluczyków do auta. Po powrocie do domu lądują one często na wieszaku przy drzwiach wejściowych lub na parapecie  – są to miejsca, do których złodzieje mają łatwy dostęp i bez problemu mogą wówczas użyć „walizki” do dokonania kradzieży.

Kradzież „na walizkę” przebiega według następującego schematu

Metoda na „gameboya”

Dokonywanie zuchwałych kradzieży samochodów z przydomowych posesji stało się jeszcze łatwiejsze, od kiedy światło dzienne ujrzało narzędzie, zwane popularnie „gameboyem”. Jest o niewielkie urządzenie ukryte w obudowie popularnej niegdyś, ręcznej konsoli – wszystko po to, aby osoba używająca „gameboya” nie wzbudzała podejrzeń.

Gameboy służący do kradzieży aut
Narzędzie służące do kradzieży samochodów do złudzenia przypomina konsolę do gier. Źródło: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/kradna-auta-w-ciagu-sekund-uzywaja-do-tego-game-boya/s39e80e

„Gameboy”, w przeciwieństwie do kradzieży metodą „na walizkę”, w ogóle nie potrzebuje dostępu do fabrycznego kluczyka samochodu. Jest on bowiem w stanie „dopasować” sygnał zwrotny do konkretnego modelu auta, przez co złodzieje mogą dokonać kradzieży dosłownie w kilkanaście sekund. 

Ekspert Zabezpiecz-Auto.pl wyjaśnia, na czym polega kradzież metodą „na gameboya”

O metodzie kradzieży „na gameboya” ponownie zrobiło się głośno, gdy Policja z West Yorkshire (Wielka Brytania) rozbiła gang, który kradł auta marki Mitsubishi Outlander, korzystając właśnie z tego urządzenia. Według ekspertów od tego, jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą, „gameboy” wykorzystuje lukę w oprogramowaniu immobilizera takich marek, jak Toyota, Mitsubishi, Kia lub Hyundai.  Co ciekawe, oprogramowanie firmy Texas Instruments, które okazało się podatne na ataki, znajdziemy także w samochodach Tesla.

Czym jest CanLock, który powstrzymał złodziei przed kradzieżą Range Rover’a?

Zabezpieczenie CanLock po raz kolejny udowodniło swoją wartość i fakt, że jest najbardziej zaawansowaną technologicznie blokadą antykradzieżową na rynku. CanLock opiera swoje działanie na magistrali CAN, w którą wyposażone jest każde nowoczesne auto.

Magistrala CAN schemat
Magistrala CAN komunikuje ze sobą wszystkie systemy w samochodzie. Źródło: http://www.flexautomotive.net/EMCFLEXBLOG/post/2015/09/08/can-bus-for-controller-area-network

Magistrala CAN jest po prostu systemem transmisji danych w samochodzie – za jej pośrednictwem komunikują się  poszczególne podzespoły pojazdu; umożliwia ona także kierowcy wydawanie poleceń i ogólnie – sterowanie autem.  To przez magistralę CAN płynie sygnał wygenerowany przez  naciśnięcie guzika START w samochodzie – dociera on później do kluczowych dla uruchomienia pojazdu elementów, np. pompy paliwa.

CanLock, za pośrednictwem wiązki elektrycznej auta, jest w stanie zablokować przepływ tego typu poleceń. Samochód można uruchomić wyłącznie po dokonaniu autoryzacji. Nie ważne, jak bardzo nowoczesną metodą kradzieży posłuży się przestępca. CanLock jest w pełni odporny nie tylko na kradzież metodą „na walizkę”, ale też „na kopiowanie kluczyków” lub „na lawetę”.

Zabezpieczenie antykradzieżowe CanLock
Zabezpieczenie antykradzieżowe CanLock

CanLock, w zależności od wersji urządzenia i modelu samochodu, może działać na trzy sposoby:

 • Całkowity brak możliwości uruchomienia silnika;
 • Silnik uruchamia się na sekundę, po czym gaśnie – nie ma możliwości utrzymania włączonego silnika przez dłuższy czas;
 • Silnik uruchamia się, jednak w przypadku aut ze skrzynią automatyczną, nie ma możliwości zmiany biegów, a w pojazdach ze skrzynią manualną – wciśnięcia sprzęgła.

CanLock – warianty urządzenia

Producent urządzenia CanLock przygotował kilka wersji wyposażeniowych, dostosowanych do wymagań różnych Klientów. Wszystkie warianty współpracują z autami wyposażonymi w magistralę CAN i stanowią doskonałe zabezpieczenie antykradzieżowe w przypadku systemu „keyless”. W ofercie znajdziemy:

CanLock Comfort posiada wszystkie funkcjonalności standardowe, przy czym przy tej wersji producent przewidział trzy, wygodne sposoby autoryzacji:

 • Kombinacja fabrycznych przycisków auta;
  • Brelok komunikujący się z urządzeniem poprzez szyfrowaną komunikację Bluetooth;
  • Bezpieczna aplikacja mobilna, wykorzystująca szyfrowane połączenie Bluetooth.
CanLock Comfort
 • CanLock Premium

Wersja urządzenia dla bardziej wymagających Klientów. CanLock Premium posiada wszystkie funkcjonalności pakietu Comfort, a dodatkowo system zabezpieczający jest wyposażony w głośną syrenę alarmową, uniemożliwiającą przebywanie w pobliżu pojazdu po jej uruchomieniu.

CanLock Premium
 • CanLock Laweta+Szyby

W pakiecie Comfotrt, w wersji CanLock Laweta+Szyby, prócz syreny alarmowej znajdziemy również inteligentny czujnik przechyłu, który uruchomi syrenę nie tylko w przypadku próby kradzieży „na lawetę”, ale również podczas aktów wandalizmu, np. próby wybicia szyb.

 • CanLock PRO

Najbardziej zaawansowana technologicznie i najskuteczniejsza blokada antykradzieżowa na rynku. Posiada wszystko to, co daje nam wariant CanLock Laweta+Szyby (syrena, czujnik przechyłu, wygodny sposób autoryzacji), a dodatkowo otrzymamy lokalizator GPS z funkcją antyjammer. Urządzenie to wysyła powiadomienie głosowe na wcześniej zdefiniowany numer wówczas, gdy złodzieje przestaną używać zagłuszarki GPS. CanLock PRO umożliwia bieżącą kontrolę położenia i statusu samochodu.

CanLock PRO

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabezpieczeniu antykradzieżowym CanLock lub potrzebujesz rady, jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą, skontaktuj się z Naszymi Specjalistami.

Możesz to zrobić na kilka sposobów: napisz do Nas poprzez formularz kontaktowy, zadzwoń pod numer 732 080 889 lub kliknij na symbol słuchawki, znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu i zostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w przeciągu kilkudziesięciu sekund.

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Sprawdź jak działa nasz system

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.