Kradzież na kopiowanie kluczyków

Czy złodzieje samochodów są w stanie skopiować kluczyk nie dotykając go? Nowa metoda kradzieży aut.

Sezon urlopowy to czas wzmożonej aktywności przestępców, bez podziału na „specjalizacje”. Jedni okradają domy podczas nieobecności właściciela, zainteresowania innych natomiast, ograniczają się wyłącznie do samochodów. Czasy, w których do kradzieży wystarczył wytrych i kominiarka, bezpowrotnie odeszły do lamusa – dzisiaj złodzieje wykorzystują najnowsze zdobycze techniki, które pozwalają im dokonywać przestępstw bez zwracania niczyjej uwagi.

Kradzież na gameboya

Kradzież na kopiowanie kluczyków

Wspomniana metoda kradzieży szturmem zdobywa popularność w półświatku, bowiem – jak mówią eksperci – z jej pomocą złodzieje są w stanie otworzyć dowolne auto w kilkadziesiąt sekund. Wszystko za sprawą niewielkiego urządzenia, które wyglądem przypomina niewielką konsolę produkowaną przez firmę Nintendo, która to w latach 90. ubiegłego wieku zdobywała serca graczy na całym świecie. 

20 000 funtów za starą konsolę do gier?

Urządzenie jest dziełem bułgarskiej firmy SOS Autokeys i oficjalnie służy jako sprzęt do awaryjnego otwierania samochodów. Dlatego więc wspomniana firma reklamuje go jako „najbardziej zaawansowane narzędzie ślusarskie” i wszystko, przynajmniej pozornie, wygląda na legalne. 

Najwyraźniej innego zdania są przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Departamentu Biznesu Wielkiej Brytanii, bowiem to właśnie w tym kraju na światło dzienne wyszedł fakt istnienia potężnego wytrycha, obudowanego w starą, niepozorną konsolę do gier. 

„Tempo rozwoju tego typu urządzeń, wprost proporcjonalne do rozwoju technologii samochodowych. Podczas gdy producenci pojazdów prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej zaawansowanych rozwiązań do swoich modeli, podobny wyścig zbrojeń trwa w światku przestępczym.” – mówi Jack Cousens, członek Brytyjskiego Stowarzyszenia Motoryzacyjnego.

Chociaż od dawna było wiadomo, że złodzieje samochodów mają różne patenty, to jednak kradzież na kopiowanie kluczyków nie zajmowała raczej pierwszych stron w kronikach kryminalnych, a żadne z podobnych „złodziejskich” narzędzi nigdy nie było dostępne do kupienia tak oficjalnie. 

Może Ci się spodobać: Złodzieje ukradli auto Macieja Dowbora metodą „na kopiowanie kluczyków”

Kradzież na kopiowanie kluczyków – jak przebiega? 

Zaznaczmy, że firma SOS Autokeys informuje, że jej urządzenie nie może być stosowane przez osoby mające niezgodne z prawem zamiary. Trzeba przyznać, że brzmi to co najmniej groteskowo. 

W metodzie „na Game Boya”, złodzieje w ogóle nie potrzebują kluczyków do samochodu, co znacząco odróżnia ją od kradzieży „na walizkę”. W tej drugiej bowiem,  urządzenie (walizka) i kluczyk muszą znajdować się w sąsiedztwie, by złodziej był w stanie przechwycić sygnał kluczyka i otworzyć auto.Kradzież „na kopiowanie kluczyków” polega na wykorzystaniu produkowanego przez SOS Autokeys urządzenia. Działa ono dokładnie tak samo, jak oryginalny pilot – odczytuje żądanie otworzenia drzwi, które auto z systemem bezkluczykowym wysyła po dotknięciu klamki lub jej pociągnięciu, po czym dostosowuje odpowiedź zwrotną do konkretnego modelu pojazdu, czego efektem jest zwolnienie blokady zamka. Z pomocą tego urządzenia można również bezproblemowo odpalić silnik.

Kradzież na kopiowanie kluczyków  – jak się chronić?

Jako, że metoda kradzieży „na Game Boya” ujrzała światło dzienne stosunkowo niedawno, to wiele firm produkujących zabezpieczenia antykradzieżowe do samochodów, nie zdążyło jeszcze opracować odpowiedniej technologii ochronnej. 

Na nic bowiem zdadzą się tu wszelkie próby ochrony kluczyka, takie jak umieszczanie go w specjalnym, ekranowanym pokrowcu. Przypomnijmy: kradzież na kopiowanie kluczyków w ogóle nie potrzebuje przechwytywania sygnału oryginalnego pilota. Potrzebne jest rozwiązanie instalowane bezpośrednio w aucie, zdolne zablokować sterowniki auta tak, aby odjechanie nim przez złodzieja stało się niemożliwe. 

Tak działa CanLock – skuteczna ochrona przed kradzieżą samochodu

Oferowane przez Zabezpiecz-Auto.pl urządzenie, poprzez magistralę CAN (ang. Controller Area Network), oddziałuje bezpośrednio na komputer pokładowy, sterujący wszystkimi funkcjami auta, a więc również odpaleniem silnika lub działaniem skrzyni biegów. 

Jeśli ktoś metodą na „Game Boya” próbuje ukraść auto wyposażone w CanLock, urządzenie natychmiast blokuje możliwość uruchomienia silnika – złodziej zwykle jest bardzo zaskoczony takim obrotem spraw i, w panice przed schwytaniem, opuszcza auto nie wyrządzając w nim żadnych szkód. Aby dowiedzieć się więcej na temat blokady CanLock, skontaktuj się z Naszymi Ekspertami.  

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Zobacz jak oceniają nas Klienci

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Sprawdź jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj