Rozebranie samochodu na części? Złodziejom wystarczą 2 godziny!

Wielokrotnie na łamach naszej sekcji z artykułami pisaliśmy o tym, że ponad 90% kradzionych samochodów „idzie na części”. Opieranie bezpieczeństwa swojego auta o samodzielny moduł GPS może skończyć się źle. Pomijając już kwestię możliwości zagłuszenia sygnału, to rozebranie samochodu na części trwa bowiem chwilę – i to dosłownie.

Rozebranie samochodu na części? 2 godziny wystarczą.

Zważywszy na fakt, że znaczna większość kradzieży odbywa się w środku nocy ok godziny 2:00 – 3:00, sprawia, że gdy z rana zorientujemy, że auta nie ma, może on być już rozebrany i niemożliwy do zidentyfikowania. Rozebranie samochodu na części jak widać może nastąpić w chwilę po kradzieży.

Komenda Stołeczna Policji poinformowała na swojej stronie, że udało im się odzyskać samochód. W zasadzie to, co po nim zostało. Absolutnie nie chodziło o powolne działanie służb, czy późna reakcje właściciela. Złodziejom wystarczyły 2 godziny, by samochód rozebrać i przygotować części do sprzedaży, uniemożliwiając w zasadzie identyfikacje elementów.

Funkcjonariusze grupy „Skorpion” z Pragi Północ przy współpracy kryminalnych z komendy w Wołominie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem pojazdu marki toyota corolla. Jak się okazało, podejrzani w ciągu dwóch godzin dokonali demontażu skradzionego auta i przygotowali części do sprzedaży. 24 i 30-latek usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Podczas przeszukania posesji oraz zaparkowanych pojazdów, na samochodzie dostawczym, policjanci ujawnili karoserię pojazdu marki Toyota Corolla wraz z kołami, niestety nry umożliwiające identyfikację zostały usunięte. W związku z tym kryminalni wrócili do kompleksu leśnego, gdzie wcześniej obserwowali auta. Na miejscu ujawnili silnik i komputer samochodowy oraz elementy plastikowe pojazdu pasujące do corolli. Przedmioty zostały zabezpieczone i przekazane biegłemu, który potwierdził, że wszystkie elementy pochodzą od skradzionej dwa dni wcześniej toyoty z terenu Białołęki.

Komenda Stołeczna Policja, mł. asp. Irmina Sulich

To kolejna ujawniona przez KSP Toyota, te auta są wyjątkowo popularne, ponieważ części do japońskich są wyjątkowo drogie, stąd duże zainteresowanie wśród przestępców.

Jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą?

Wspomnieliśmy, że samodzielny moduł GPS może być nieskuteczny i ta sytuacja jest tego idealnym przykładem. Jak widać – nawet, gdy dojdzie do sprawnego zatrzymania złodziei, to sytuacja może pójść nie po myśli. Kto przecież by chciał, żeby funkcjonariusze odwieźli mu rozebrane i zniszczone auto?

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z urządzenia, które w ogóle uniemożliwi złodziejom kradzież samochodu. Takim urządzeniem jest Immobilizer CAN CanLock

Nasz system już udowodnił, że jest skuteczną barierą przed złodziejami!

System CanLock to w swoich fundamentach immobilizer CAN, który swoją skuteczność opiera o magistralę CAN.

CanLock – charakterystyka.

Przeczytaj więcej o tym czym jest immobilizer CAN CanLock

Jeśli jesteś zainteresowany skutecznym zabezpieczeniem swojego samochodu przed kradzieżą, to zapoznaj się z naszą ofertą i/lub skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 732 080 889

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Zobacz jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj