Autoalarm z powiadomieniem – jak działa?

Nieustannie zmieniające się pod względem technologii czasy, dają dziś możliwość posiadania rozwiązań, o których jeszcze dekadę temu mogliśmy pomarzyć – autoalarm z powiadomieniem na telefon jest jednym z nich. Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie? Jak ono w zasadzie działa? Jaki problem rozwiązuje?

Autoalarm w 2021 roku, a kradzież na walizkę

Autoalarmy stały się popularne w latach 90. ubiegłego wieku i przez większość czasu nie następowały większe zmiany w ich funkcjonowaniu – są czujniki, jest syrena, a system uzbraja się po zamknięciu auta. Do dziś fabrycznie montowane alarmy i znaczna większość tych akcesoryjnych działa tak samo jak 20-30 lat temu. W czasach, gdy najpopularniejszą metodą kradzieży jest metoda na walizkę, taki autoalarm nawet nie zadziała, ponieważ złodzieje potrafią oszukać samochód na tyle sprawnie, że ten „myśli”, iż wszystko jest w porządku i nie ma potrzeby wyzwalać autoalarmu.

Podobnie wygląda sprawa z fabrycznymi i tanimi akcesoryjnymi immobilizerami, które mają uniemożliwić uruchomienie pojazdu, nawet gdy niepowołana osoba do niego się dostanie. I w tym przypadku niestety nietrudno samochód oszukać, ponieważ seryjne immobilizery opierają się najczęściej o konieczność użycia oryginalnego kluczyka/pilota, by uruchomić samochód. Złodziej, który korzysta z metody na walizkę, zwyczajnie wzmacnia i przenosi sygnał z oryginalnego pilota – dlatego samochód „myśli”, że wsiadł właśnie właściciel i można ruszać.

Zobacz jak wygląda dziś kradzież na walizkę na przykładzie skradzionego BMW serii 5

Odwiedź nasz kanał YouTube!

Autoalarm z powiadomieniem na telefon – skuteczność

Samodzielny autoalarm (z powiadomieniem na telefon lub bez) nie rozwiązuje problemu kradzieży na walizkę. To samo tyczy się immobilizera, dlatego warto rozważyć montaż dodatkowego, kompleksowego zabezpieczenia, które nie tylko powiadomi nas w czasie rzeczywistym, że ktoś majstruje przy samochodzie, ale przede wszystkim uniemożliwi jego uruchomienie.

Z pomocą przychodzi CanLock – rozwiązanie, które w swoim fundamencie jest immobilizerem CAN. Jest to akcesoryjny, małych rozmiarów immobilizer, który umożliwia cyfrowe odcięcie zapłonu. Niezależnie z jakiej metody złodziej skorzysta – czy włamując się, wyzwoli alarm, czy nie – samochodu nie uruchomi. Samochodu nie uruchomi nikt poza właścicielem lub autoryzowaną osobą, więc nawet kradzież kluczyków nie musi kończyć się kradzieżą samochodu. Aby autoryzować użycie pojazdu trzeba „wpisać” specjalny kod PIN, bądź skorzystać ze specjalnej pastylki lub aplikacji w smartfonie.

Nasz ekspert – Kamil, tłumaczy jak CanLock działa w praktyce

Odwiedź nasz kanał YouTube!

Dodatkowo można doposażyć CanLocka w inne moduły – także autoalarm z powiadomieniem na telefon. W czasie rzeczywistym powiadomi nas, jeśli z samochodem dzieje się coś niepożądanego. Podczas instalacji systemu możliwe jest skonfigurowanie powiadomień w indywidualny sposób. Poza tym CanLock posiada możliwość rozbudowania o moduły, które zabezpieczą też przed kradzieżą na lawetę oraz kradzieżą kół. Jesteśmy w stanie zamontować moduł GPS, który pozwoli na badanie lokalizacji pojazdu. Cyfrowe odcięcie zapłonu czy też cyfrowy immobilizer, jakim jest CanLock, pozwala zabezpieczyć nie tylko pojazdy spalinowe, ale także hybrydowe i elektryczne.

Immobilizer CAN CanLock – cyfrowe odcięcie zapłonu + autoalarm z powiadomieniem + GPS – jak działa?

Po przyłożeniu nadajnika w odpowiednie miejsce lub wpisania kodu, między dwoma częściami immobilizera następuje wymiana danych. Jeśli kod, wprowadzony w ustalonej formie, się zgadza, odbiornik wysyła sygnał zwrotny. Jeśli sygnały są identyczne, blokada silnika zostaje zdjęta. Cały proces trwa od milisekund do kilku sekund, więc jest dla użytkownika całkowicie nieuciążliwy.

Czytaj więcej…

Skuteczność immobilizera CAN opiera się o stabilność i bezpieczeństwo magistrali CAN, którą można spokojnie nazwać mózgiem współczesnych pojazdów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat działania systemu, zapraszamy do przeczytania poniższych artykułów:

Z usług Zabezpiecz-Auto i możliwości Immobilizera CAN CanLock skorzystało już wielu klientów. Sprawdź opinie o nas i zajrzyj do zakładki z realizacjami. Znajdziesz tam typowe auta na co dzień, a także pojazdy bardziej egzotyczne jak Mercedes Maybach czy Porsche 911 Carrera.

Skontaktuj się z nami lub zadzwoń pod 732 080 889 i dowiedz się jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą!

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.