Kolejna skradziona Toyota. Auto odnalezione, a paserzy zatrzymani!

Kolejny sukces – malutki krok do normalności! Toyota to marka lubiana przez złodziei ze względu na cenne części, które ze względu na popularność marki są pożądane. Auta tego producenta kradzione są w Polsce najczęściej.

Dwóch paserów zostało zatrzymanych na jednej z posesji w podwarszawskiej Zielonce. Policjanci wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP odnaleźli w należącym do jednego z mężczyzn warsztacie nadwozie Toyoty Corolli, która została skradziona z warszawskiego Ursynowa.

Dwóch mężczyzn – 26 i 36-latek przyznali się do zarzutu paserstwa i dobrowolnie poddali karze.

Aktywne działania Policji w walce z przestępczością samochodową

Ze względu na wysoką wartość nowoczesnych samochodów, złodzieje osiągają bardzo duże zyski z procederu kradzieży samochodów. Sprawy nie utrudniają producenci samochodów, którzy montując globalnie systemy bezkluczykowe umożliwiają kradzież na tzw. walizkę. W ciągu ostatnich lat w tej niechlubnej, złodziejskiej branży doszło do stagnacji, liczba kradzieży niestety nie spada.

Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową nieustannie prowadzą działanie zmierzające do zatrzymania złodziei aut, którzy działają na terenie stolicy i w jej okolicach. To właśnie tam kradzionych jest 25% wszystkich samochód, które giną z polskich dróg.

Jedną z ostatnich akcji jest ta, w której policjanci odnaleźli skradzioną Toyotę Corollę, a właściwie to, co z niej zostało – nadwozie. Do zatrzymania doszło po tym, jak w wyniku typowych działań operacyjnych policjanci przeszukali posesję w podwarszawskiej Zielonce, gdzie były demontowane samochody.

W jednym z garaży znaleźli zdemontowaną czarną karoserię. Jak się okazało, pochodziła ona od skradzionej w weekend z terenu warszawskiego Ursynowa Toyoty Corolla. Karoseria wraz z tylnym zawieszeniem oraz dwoma kołami trafiła na policyjny parking. Policjanci zabezpieczyli również urządzenie zagłuszające sygnał GPS i GSM.

policja.waw.pl

Dalsze działania przyniosły przyznanie się do winy obu mężczyzn. 36-latek, który rzekomo miał pracować w warsztacie tego młodszego poddał się karze 1,5 roku prac społecznych i poręczenia majątkowego w wysokości 35 tysięcy złotych. Został objęty dozorem policji. Młodszy, 26-latek decyzją prokuratora w ramach dozoru będzie musiał stawiać się na policji 3 razy w tygodniu, a także będzie musiał zapłacić 20 tysięcy złotych.

Kradzieże aut w Polsce. Jak się chronić?

O tym jak wyglądają kradzieże aut w Polsce pisaliśmy już niejednokrotnie. Złodzieje wykorzystują podatność dzisiejszej technologii i w łatwy sposób dostają się do samochodu i uruchamiają to bez wyzwalania jakichkolwiek fabrycznych alarmów.

Zobacz nagranie z kradzieży Mercedesa klasy S – odjechali jak swoim!

Odwiedź nasz kanał na YouTube!

Skutecznym rozwiązaniem jest CanLock – cyfrowe zabezpieczenie antykradzieżowe. Urządzenia te działają na zasadzie immobilizera z autoalarmem, który komunikuje się po magistrali CAN. System ten:

  • Skutecznie zabezpiecza przed kradzieżami na wiele sposobów, dzięki cyfrowej blokadzie zapłonu.
  • Uniemożliwia uruchomienie samochodu złodziejowi nawet w przypadku kradzieży kluczyków!
  • Pozwala się skonfigurować wraz z dedykowanym autoalarmem, czujnikami przechyłu, GPS-em i aplikacją w telefonie!
  • Wiele więcej…

Dowiedz się więcej:

Szukasz skutecznego zabezpieczenia antykradzieżowego do swojego samochodu? Zadzwoń do nas 732 080 889

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Zobacz jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj