Najpopularniejsze metody kradzieży samochodów

Formy kradzieży pojazdów stają się coraz bardziej wyszukane. Wraz z rozwojem elektroniki, przestępcy zaczęli stosować bardziej zaawansowane technologicznie sposoby. Dlatego coraz częściej kradzież odbywa się bez użycia narzędzi mechanicznych, a metodami, które nie pozostawiają śladów. Złodzieje są też sprytni i wykorzystują nieuwagę kierowców, którzy potrafią zostawić kluczyki bez nadzoru. Widać również tendencję do dłuższej obserwacji pojazdu. Zamiast decyzji ad hoc, złodzieje ustalają gdzie i na jak długo pojazd zazwyczaj jest parkowany – i gdzie w tym czasie przebywa właściciel. Pozwala to dokonać kradzieży niezauważenie, mając zapas czasu i odpowiednie narzędzia. Najczęściej w oko złodziei wpadają auta marek japońskich, takich jak Toyota, Honda, Mazda oraz niemieckich – Volkswagen, Audi, BMW, Mercedes. Na pewno szczególną czujność muszą zachować właściciele aut luksusowych. Żeby przygotować się na każdą ewentualność, warto zapoznać się z najczęściej spotykanymi formami kradzieży aut. 

Kradzież auta “na walizkę” 

Najczęstszy sposób kradzieży samochodu – film opisujący zdarzenie

❗️Can Immobilizer – https://zabezpiecz-auto.pl/❗️❗️Kradzież na walizkę?❗️Przedstawiamy najczęstszy sposób kradzieży samochodów na tzw. walizkę. Nasz specjalista Kamil opowiada o tym procederze w swoim nowym filmie.—Ponad 150 zadowolonych klientów. Przeczytaj:❗️Can Immobilizer – https://zabezpiecz-auto.pl/💯 % bezpieczny, przetestowany❓ Jeśli jesteś zainteresowany skutecznym zabezpieczeniem swojego pojazdu dzwoń / pisz a na pewno będziesz zadowolony.Na naszej stronie znajdziesz dodatkowe informacja na temat dostępnych rozwiązań jak również pełną ofertę wraz z cennikiem. – zapraszamy do kontaktu oraz współpracy.📞 732080889📧 kontakt@zabezpiecz-auto.pl🌎 https://zabezpiecz-auto.pl/⬇️ Poniżej znajduję się filmik z prezentacją produktu.🎬 https://youtu.be/Aw_VvmbM4p0 🎬

Opublikowany przez Zabezpiecz Auto – Skuteczne Rozwiązania Antykradzieżowe Czwartek, 25 czerwca 2020

W przypadku bezkluczykowego systemu otwierania pojazdu złodzieje wykorzystują wzmacniacz sygnału, czyli właśnie “walizkę”. Celowo użyliśmy liczby mnogiej, bo do tego typu kradzieży potrzebni są dwaj sprawcy. Jeden próbuje przechwycić sygnał kluczyka, np. będąc pod drzwiami domu, mieszkania czy też stojąc w kolejce za właścicielem w sklepie, a drugi sprawca stoi przy aucie i nim odjeżdża. 

Za pomocą “walizki” przechwytują i wzmacniają sygnał pochodzący z kluczyka i samochód odczytuje go jako oryginalny. Drzwi pojazdu otwierają się, nie ma też problemu z uruchomieniem auta. Po kradzieży nie pozostaje żaden ślad. Dzieje się to do tego stopnia, że często ciężko wyegzekwować odszkodowanie od ubezpieczenia, bo przecież auto zostało otwarte oryginalnym kluczykiem. Metoda ta umożliwia kradzież samochodu w kilka sekund i praktycznie żadna marka samochodów nie jest na nią odporna. 

Zagłuszacz pilota 

Problemem jest nie tylko system keyless, który pozwala bez wyjmowania pilota otworzyć drzwi i uruchomić silnik. Zwykły pilot służący do zamykania i otwierania drzwi też niesie spore ryzyko. Złodzieje potrafią bowiem blokować zamykanie samochodu zagłuszaczem pilotów. Dostępne na rynku urządzenia mają zasięg już nawet 60 metrów! Jak wygląda typowy scenariusz takiej kradzieży? Kierowca wysiada z auta, jest przekonany, że zamknął auto i idzie np. na zakupy. W tym czasie złodziej będący w niedużej odległości od auta zagłusza sygnał pilota lub system centralnego zamka i auto pozostaje otwarte. Właściciel oddala się, a złodziej wsiada do pojazdu, w chwilę uruchamia silnik i oddala się z miejsca zdarzenia. Zagłuszacze pilotów i alarmów to tanie (nieco ponad 1000 zł), powszechnie dostępne w internecie urządzenia – łatwo jest wejść w ich posiadanie nawet mniej “profesjonalnym” złodziejom. Co więcej, wielu właścicieli pojazdów nie zdaje sobie sprawy, że nastąpiło zagłuszenie centralnego zamka. Obwiniają siebie, że zapomnieli zamknąć auto. 

Kradzież auta na lawetę 

Wciągnięcie upatrzonego auta na lawetę ma tę zaletę, że potrafi obejść wiele dostępnych na rynku zabezpieczeń antykradzieżowych. Jednocześnie jest też ryzykowne i wymaga wcześniejszych długich przygotowań, takich jak obserwacja zachowań właściciela upatrzonego pojazdu czy wytypowanie pór dnia, kiedy samochód pozostawiony jest dłużej bez nadzoru. W porównaniu do innych metod kradzieży wciągnięcie auta na lawetę to proces widoczny i dość czasochłonny. Żeby uśpić czujność sąsiadów czy przechodniów, złodzieje często przebierają się za pomoc drogową lub służby miejskie. Wbrew pozorom nie jest to metoda rzadka, mimo iż wymaga sporo logistyki, ponieważ jest jednocześnie wyjątkowo skuteczna. 

Kradzież kluczyków 

Jednym ze sposobów, o którym rzadko myślimy w kontekście kradzieży auta, jest wejście w posiadanie oryginalnych kluczyków. Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Bardziej spektakularny przykład to kradzież kluczyków poprzez włamanie się do domu/mieszkania, podczas gdy domownicy śpią. Zdarza się, że nie wymaga to nawet włamania, bo drzwi nie zostały zamknięte na noc. Złodziej kradnie kluczyki, które najczęściej zostawiamy na szafce koło drzwi – i niezauważony odjeżdża naszym pojazdem. 

Gdzie jeszcze możemy paść ofiarą złodzieja kluczyków? Wszędzie tam, gdzie oddajemy płaszcz do szatni lub odwieszamy kurtkę w ogólnodostępnym miejscu, zapominając, że w kieszeni zostawiliśmy kluczyki – w teatrze, kinie, klubie fitness. Kluczyki mogą nam zostać ukradzione także z torebki np. podczas zakupów, wtedy złodziej zazwyczaj śledzi nas od momentu opuszczenia samochodu.

Na dobre serce 

Jedną z bardziej perfidnych metod kradzieży jest wykorzystywanie dobrego serca i chęci niesienia pomocy przez właściciela aut. Złodzieje robią użytek z naszych słabości, np.  udając zasłabnięcie na poboczu czy zatrzymując się “zepsutym” autem i wołając o pomoc. Kierowca pojazdu zatrzymuje się, w emocjach wysiada, nie zamyka auta, często zostawia kluczyk w stacyjce, a w tym czasie złodziej podbiega, wsiada do jego otwartego auta i nim odjeżdża. 

Na butelkę  

Metoda ta nazywa się “na butelkę”, ale tak naprawdę chodzi o jakikolwiek obiekt, który złodziej wkłada np. pod tylne nadkole. Kierowca odjeżdża, słyszy nietypowe dźwięki z tyłu pojazdu, zatrzymuje się “tylko na chwilę” sprawdzić, co się dzieje. Nie gasi auta, nie zamyka go… a w tym czasie znikąd wyskakuje złodziej, wsiada do pojazdu i się ulatnia. Tak samo działa np. kartka naklejona na tylną szybę czy też przedmiot pozostawiony na dachu. 

Przede wszystkim należy pamiętać, że złodzieje samochodów rzadko działają w pojedynkę. Zazwyczaj są to zorganizowane grupy przestępcze, mafie samochodowe, które do perfekcji opracowały metody włamywania się do pojazdów. Zwykła ludzka czujność zazwyczaj nie wystarcza, by odeprzeć ich zaplanowany atak. Dlatego warto zdać się na profesjonalne, zaawansowane elektronicznie zabezpieczenia przeciw kradzieży. Tylko one – nawet jeśli czasem nasza czujność zawiedzie – są w stanie zapobiec przejęciu naszego pojazdu. 

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj