Jak zabezpieczyć BMW przed kradzieżą? Skuteczna blokada antykradzieżowa do BMW – CanLock

Przeglądając najnowsze dane na temat liczby przestępstw samochodowych w Polsce można stwierdzić, że w naszym kraju nie kradnie się już samochodów „na potęgę”. Liczba ginących aut sukcesywnie spada, jednak zainteresowanie złodziei skupia się przede wszystkim na nowoczesnych, dość drogich modelach samochodów. Takie pojazdy da się bowiem ukraść za pomocą wyspecjalizowanego sprzętu elektronicznego, wcale nie trzeba nosić ze sobą łomu lub wytrycha. Przekłada się to na mniejsze ryzyko ewentualnej „wpadki”, a i zarobek jest dużo większy, niż w przypadku starszych samochodów. Jak zabezpieczyć BMW przed kradzieżą?

Zabezpieczenie BMW przed kradzieżą – jakie samochody kradnie się w Polsce obecnie?

Liczba kradzionych w Polsce samochodów, mniej więcej od trzech lat utrzymuje się na stałym poziomie. W roku ubiegłym, z tego powodu wyrejestrowano dokładnie 6910 aut – niemal tyle samo co rok i dwa lata wcześniej. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę dłuższy przedział czasowy (20 lat), to okazuje się, że liczba kradzieży samochodów w Polsce spadła aż 10-krotnie! Z roku na rok poprawia się również skuteczność organów ścigania – stróże prawa mogą pochwalić się teraz wykrywalnością na poziomie powyżej 41 procent.

Kradzieże samochodów w 2020 - mapa
Samochody marki BMW od lat stanowią łakomy kąsek dla złodziei aut.

Masz BMW? Zadzwoń pod numer: 732 080 889 lub kliknij na przycisk poniżej:

Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW 2

Złodzieje samochodów upodobali sobie przede wszystkim auta japońskie i niemieckie, a BMW Serii 5 (do połowy roku 2021) stanowiło drugi najczęstszy „wybór” przestępców.  Nic w tym dziwnego, bowiem samochody produkowane przez bawarskiego producenta, w naszym kraju zaliczane są do klasy premium.  Jest to marka ceniona na rynku, wyposażająca swoje modele w najnowszą technologię – przekłada się to na wysoką cenę samochodów, ale również części zamiennych.

Dodatkowe zabezpieczenie do BMW – rośnie popyt na tanie części

W tym roku, policjanci do walki z przestępczością samochodową, zamknęli w całym kraju przynajmniej kilka „biznesów”, polegających na rozbieraniu drogich aut na części. Jedną z tego typu akcji była operacja stróżów prawa z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, wymierzona w dziuplę w Rynarzewie.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW - dziupla złodziei
Jak zabezpieczyć BMW przed kradzieżą? Kradzione silniki do najwyższych modeli BMW osiągają astronomiczne ceny. Źródło: Policja.pl

Jak się później okazało, w halach należących do jednej z miejscowych firm, znaleziono ponad 500 komponentów pochodzących z kradzieży, przeznaczonych do luksusowych samochodów, m.in. do BMW. Łączna wartość znalezionych części sięga 1,5 mln zł. Oznacza to, że średnio jeden podzespół wart był aż 3 tys. zł.

Zobacz: Nieudana kradzież BMW M2 – CanLock ochronił przed kradzieżą kolejne auto!

Liczba drogich samochodów na naszych ulicach stale rośnie, a co za tym idzie – wzrasta także zapotrzebowanie na części zamienne. W przypadku pojazdów marki BMW są one dość kosztowne, dlatego wielu właścicieli tych samochodów decyduje się na zakup tańszych odpowiedników na aukcjach internetowych, nie do końca wnikając w ich pochodzenie i legalność.

Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW 7

Zabezpieczenie do BMW – jakie metody kradzieży wykorzystują obecnie przestępcy?

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, złodzieje samochodów posługują się obecnie zaawansowanymi technologicznie, elektronicznymi narzędziami. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zdecydowana większość obecnie produkowanych samochodów marki BMW posiada system dostępu bezkluczykowego.

Zabezpieczenie do BMW - system keyless
System bezkluczykowy w nowoczesnych autach BMW daje komfort, ale wpływa również na bezpieczeństwo pojazdu. Źródło: https://www.bimmer-tech.net/blog/item/118-bmw-display-key

To wygodne rozwiązanie, nazwane przez BMW „Comfort Access”, pozwala na otworzenie drzwi samochodu i uruchomienie silnika bez potrzeby sięgania po fabryczny kluczyk. Jednak tego typu rozwiązania, stosowane powszechnie w innych markach i modelach, ma jedną wadę – paradoksalnie obniżają one bezpieczeństwo.

Kradzież „na walizkę” to bez wątpienia najbardziej popularna metoda kradzieży nowych samochodów. Każde nowe auto wyposażone jest w system „keyless” – wykorzystując elektroniczne narzędzia, złodzieje „hakują” cyfrowe zabezpieczenia pojazdu i dokonują kradzieży w białych rękawiczkach. Warto zaznaczyć, że kradzież metodą „na walizkę” może zająć nawet 30 sekund, a przestępcy potrafią uśpić czujność właściciela samochodu do takiego stopnia, że o zniknięciu auta dowiaduje się on czasem dopiero po kilkunastu godzinach”tłumaczy Ekspert Zabezpiecz-Auto.pl.

Na czym polega kradzież na walizkę?

Do przeprowadzenia tego typu kradzieży, złodzieje wykorzystują sprzęt zwany potocznie „walizką”. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które potrafi przechwytywać, wzmacniać i przekazywać sygnał radiowy, za pomocą którego kluczyk bezprzewodowy komunikuje się z centralką w samochodzie.

Kradzież na walizkę - urządzenie
Urządzenie do kradzieży samochodów można kupić w Internecie. Dla niepoznaki, mechanizmy „walizki” zamyka się np. w odtwarzaczu DVD. Źródło: Policja.pl

Do przeprowadzenia skutecznej kradzieży samochodu „na walizkę” potrzeba dwóch takich urządzeń i co za tym idzie, dwóch złodziei. Jeden z nich podąża za właścicielem pojazdu ze wspomnianym urządzeniem, ukrytym najczęściej w walizce lub plecaku (aby nie wzbudzać podejrzeń), drugi natomiast – czeka w pobliżu drzwi auta, które obaj obrali sobie za łup.

Po pociągnięciu klamki od drzwi zablokowanego pojazdu, centralka wysyła odpowiednie żądanie do bezprzewodowego kluczyka. Jeśli nie ma go w pobliżu, auto pozostanie zamknięte. Jednak wyżej wymieniona „walizka” przechwytuje ten sygnał, wzmacnia go i przesyła do drugiego urządzenia. Kluczyk reaguje informacją zwrotną, która – odpowiednio wzmocniona – wraca tą samą drogą do samochodu.

Kradzież na walizkę - schemat
Jak zabezpieczyć BMW przed kradzieżą metodą na walizkę?

Pojazd reaguje dokładnie tak samo, jakby drzwi próbował otworzyć właściciel pojazdu stojący obok – w rzeczywistości jednak znajduje się on nawet 100-200 metrów dalej. Taki zasięg mają bowiem obecnie produkowane „walizki”.

Kradzież na walizkę - oferta OLX
Na popularnych portalach ogłoszeniowych roi się od tego typu ofert. Źródło: olx.pl

Chcesz wiedzieć więcej na temat kradzieży „na walizkę”? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Dodatkowe zabezpieczenie do BMW – mechaniczne blokady nie zdają egzaminu

Obecnie na rynku można znaleźć niezliczoną ilość różnego rodzaju blokad antykradzieżowych do samochodów. W tym celu wystarczy wpisać w Google frazę: „jak zabezpieczyć bmw przed kradzieżą”, a naszym oczom ukażą się dziesiątki wyników.

Część z takich ofert to blokady mechaniczne, które – mimo dość archaicznej zasady działania – są popularne w przypadku mniej świadomych kierowców lub właścicieli starszych, nieatrakcyjnych dla złodziei aut.

Jednym z najpopularniejszych tego typu zabezpieczeń antykradzieżowych jest mechaniczna blokada na kierownicę. Zasada działania popularnej „laski” jest prosta. Metalową belkę przymocowuje się do kierownicy i zamyka na zwykły zamek, który stosuje się np. w kłódkach lub drzwiach wejściowych. „Laska” bardzo często posiada dodatkowe, poprzeczne ramię, które zapiera się o deskę rozdzielczą i uniemożliwia obrót kierownicy – bez tego, jak wiadomo, nie da się efektywnie kierować autem.  

Zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW - blokada mechaniczna
Zakładanie tego typu blokad w nowoczesnych samochodach BMW to strata pieniędzy. Źródło: https://allegro.pl/artykul/jakie-mechaniczne-blokady-antykradziezowe-warto-kupic-80623

Jednak dla złodziei wyposażonych w „walizkę”, takie zabezpieczenie to żadna przeszkoda. Blokadę na kierownicę (w postaci laski lub obręczy) można po prostu przepiłować. Innym wyjściem z sytuacji jest przecięcie kierownicy i zdjęcie blokady – brak ciągłości obręczy kierownicy nie oznacza, że samochodem nie da się sterować. W ostateczności, złodzieje mogą po prostu wciągnąć dane auto na lawetę i bez problemu odjechać w siną dal.

Jak zabezpieczyć BMW przed kradzieżą – elektroniczna blokada CanLock

Do skutecznego zabezpieczania samochodów marki BMW przed kradzież, warto zastosować elektroniczną blokadę, odporną nie tylko na kradzież „na walizkę”, ale również „na gameboya” lub wspomnianą już lawetę.

Jedną z najciekawszych propozycji na rynku jest CanLockdodatkowe, elektroniczne zabezpieczenie antykradzieżowe, przeznaczone m.in. do samochodów marki BMW, wyposażonych w magistralę CAN. CanLock blokuje przekazywanie określonego rodzaju sygnałów poprzez magistralę CAN, przez co samochód nie reaguje na polecenie np. uruchomienia silnika – w celu odjechania samochodem należy dokonać autoryzacji, czego złodziej nie będzie w stanie zrobić.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW CanLock
Jak zabezpieczyć BMW przed kradzieżą:? CanLock to idealne rozwiązanie

Zobacz: Zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW 5 F10 M pakiet 535d

Kluczowe cechy zabezpieczenia antykradzieżowego do BMW

Blokada antykradzieżowa CanLock do BMW może działać na kilka sposobów:

 • całkowity brak możliwości uruchomienia silnika,
 • silnik uruchamia się na sekundę i gaśnie,
 • silnik uruchamia się, jednak nie ma możliwości zmiany biegów – skrzynia automatyczna,
 • silnik uruchamia się, jednak nie ma możliwości wciśnięcia sprzęgła – skrzynia manualna.
Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW X3

Poza tym, dodatkowe zabezpieczenie do BMW CanLock posiada unikalne cechy, które wyróżniają to urządzenie na tle innych blokad dostępnych na rynku. Są to m.in.

 • Zachowanie fabrycznej gwarancji auta

W przeciwieństwie do innych producentów tego typu urządzeń elektronicznych, instalacja CanLock nie wymaga przecinania wiązki elektrycznej samochodu ani wiercenia otworów w karoserii, co mogłoby narazić właściciela auta na utratę fabrycznej gwarancji. W przypadku aut BMW mogłoby to być szczególnie bolesne.

 • Brak możliwości wykrycia przez detektory fal

CanLock nie emituje jakichkolwiek fal, które mogłyby zdradzać lokalizację urządzenia w samochodzie. Dzięki czemu CanLock jest w pełni odporny na różnego rodzaju detektory.

 • Możliwość rozbudowy o dodatkowe funkcje

CanLock można sparować z innymi czujnikami i modułami, które jeszcze bardziej zwiększą bezpieczeństwo samochodu. Do wyboru mamy m.in. syrenę, czujnik przechyłu lub moduł GPS.

 • Możliwość przekładania do innego auta

Jeśli zamontujesz system antykradzieżowy CanLock w aucie, ale za jakiś czas zakupisz nowy samochód, to nie ma problemu – CanLock może być zamontowany w każdym pojeździe marki BMW, wyposażonym w magistralę CAN.

 • Brak abonamentu

Często zdarza się, że zabezpieczenia antykradzieżowe do BMW, zawierające moduł GPS, wymagają opłacania abonamentu. W przypadku blokady antykradzieżowej CanLock PRO, abonament nie jest wymagany.

Zobacz: Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW X6

Zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW – wersje CanLock

Urządzenie produkowane przez Zabezpiecz-Auto.pl występuje w pięciu wersjach wyposażeniowych. W ofercie znajdą Państwo wersje:

W pakiecie CanLock Comfort, producent przewidział trzy, wygodne sposoby autoryzacji:

 • Kombinacja fabrycznych przycisków, manetek (kod PIN);
  • wygodny, szyfrowany brelok Bluetooth;
  • bezpieczna aplikacja mobilna.
Zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW w wersji Comfort

Wersja przeznaczona dla wymagających Klientów.  CanLock Premium posiada wszystkie funkcjonalności pakietu Comfort, a dodatkowo system zabezpieczający jest wyposażony w głośną syrenę alarmową, uniemożliwiającą złodziejowi przebywanie w pobliżu samochodu, po jej uruchomieniu.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW w wersji Premium

W pakiecie CanLock Laweta znajdziemy inteligentny czujnik przechyłu, który uruchomi głośną syrenę alarmową w momencie, w którym złodzieje będą próbowali wciągnąć auto na lawetę.

Najwyższa wersja wyposażeniowa zabezpieczenia CanLock, najbardziej zaawansowana blokada na rynku. Posiada wszystko to, co znajdziemy w pakiecie Laweta, a dodatkowo otrzymujemy lokalizator GPS z funkcją przeciwzagłuszeniową. Urządzenie to uruchamia syrenę alarmową w momencie, gdy do samochodu BMW zbliży się złodziej, wyposażony w zagłuszarkę GPS.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW w wersji PRO

Jak zabezpieczyć BMW przed kradzieżą – lista modeli

Zabezpieczenie antykradzieżowe CanLock współpracuje z wieloma modelami samochodów marki BMW, które wyposażone są w magistralę CAN. Aby dowiedzieć się, czy dany egzemplarz jest kompatybilny z CanLock, warto skorzystać z formularza kontaktowego. Z rozwijanej listy należy wówczas wybrać markę BMW, a następnie wybrać interesujący Nas model z listy obok.

Zabezpiecz-Auto.pl - formularz kontaktowy
Na liście znajdą Państwo listę modeli, które obsługuje zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW

Zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW współpracuje obecnie z modelami:

 • BMW 1 (od 2004)
 • BMW 2 (od 2014)
 • BMW 3 (Hybrid, Plug-in, od 2019)
 • BMW 3 (od 2001)
 • BMW 3 GT (od 2013)
 • BMW 4 (od 2013)
 • BMW 5 (Hybrid, Plug-in, od 2017)
 • BMW 5 (od 2003)
 • BMW 5 GT (od 2009)
 • BMW 6 (od 2005)
 • BMW 6/M6 (od 2011)
 • BMW 6GT (od 2017)
 • BMW 7 (od 2005)
 • BMW 8 (od 2019)
 • BMW M2 (od 2015)
 • BMW M3 (od 2021)
 • BMW M4 (od 2014)
 • BMW M5 (od 2017)
 • BMW M8 (od 2020)
 • BMW R 1200GS (od 2013)
 • BMW R 1250GS (od 2019)
 • BMW X1 (od 2009)
 • BMW X2 (od 2018)
 • BMW X3 (od 2010)
 • BMW X4 (od 2014)
 • BMW X5 (Hybrid, Plug-in, od 2016)
 • BMW X5 (od 2007)
 • BMW X6 (od 2008)
 • BMW X7 (od 2019)
 • BMW Z4 (od 2009)
 • BMW i3 (Electric, od 2013)
 • BMW i3 (od 2013)
 • BMW iX3 (od 2021)
Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe do BMW X4

Masz BMW? Zadzwoń pod numer: 732 080 889 lub kliknij na przycisk poniżej:

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Sprawdź jak działa nasz system

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.