WIDEO – Kradzież Mercedesa AMG C43 Coupé w kilkadziesiąt sekund

W nocy z 8/9 lutego w miejscowości Kiełczów (pow. wrocławski) miała miejsce kradzież Mercedesa AMG C43 Coupé. Samochód był wyjątkowo skonfigurowany – stanowił demo car w firmie właściciela.

WIDEO - Kradzież Mercedes C43 AMG Coupe
Skradziony Mercedes C43 AMG Coupe – źródło: Facebook

Kradzież: Mercedes C43 AMG Coupe – nagranie z monitoringu – Luty 2021

Złodziejom wystarczyło około 90 sekund, aby wejść do samochodu, uruchomić go i odjechać. Choć dobrze tego nie widać, w kradzieży wzięło udział 3 złodziei. Jeden z nich, na chwilę przed przyjściem wspólników, pojawił się przy samochodzie okrążając go z jakimś urządzeniem – możemy się spodziewać, że chodziło o Jammera. Jest to zagłuszacz różnej maści sygnałów – GPS/GSM/radiowych, a jego celem jest zneutralizowanie czujników w samochodzie, które mogłyby pozwolić namierzyć auto po kradzieży. Podatność na zagłuszenie sygnałów, to podstawowa wada trackingu GPS pojazdu. Film z monitoringu, który otrzymaliśmy od poszkodowanego, znajduje się pod treścią.

Pozostała dwójka zajęła się otwarciem samochodu metodą „na walizkę”. Jak działa metoda na walizkę? Przeczytaj o tym więcej tutaj.

Co właściwie znaczy „kradzież na walizkę”? Tu odpowiadamy na pytanie.

Na filmie zauważamy, że brama na posesję była otwarta – polecamy korzystać z miejsc garażowych i dobrze zabezpieczać teren przydomowy. Zobacz jak siłownik bramy wjazdowej uratował właściciela BMW M2 przed kradzieżą na walizkę. Poszkodowany właściciel Mercedesa na szczęście posiadał ubezpieczenie od kradzieży – warto rozważyć wykupienie takiej polisy w przypadku droższych i nowszych samochodów.

Najlepiej jednak sprawić, aby potencjalny złodziej nawet nie był w stanie uruchomić pojazdu. Pomoże w tym Immobilizer CAN – CanLock, który skutecznie unieruchamia samochody spalinowe, hybrydowe, a także elektrycznie. System zabezpiecza pojazd nie tylko przed kradzieżą „na walizkę”, ale także „na lawetę” i kradzieżą kół. CanLock posiada homologację E20 i a jego montaż nie narusza gwarancji pojazdu.

Mercedes C43 AMG kradzież – nagranie monitoringu (Youtube):

Kradzież Mercedesa C43 AMG 2021 – Odwiedź nasz kanał na Youtube!

Poznaj nasz systemem Immobilizer CAN – CanLock i zabezpiecz swój samochód przed kradzieżą w skuteczny sposób!

Posiadasz swoje nagranie z kradzieży samochodu? Zachęcamy do kontaktu i przekazanie nam treści – w ten sposób edukujemy społeczeństwo o realiach kradzieży samochodów. My odwdzięczymy się rabatem na montaż systemu CanLock!

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Zobacz jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj