Czy istnieje idealne zabezpieczenie antykradzieżowe?

Na pytanie, czy istnieje idealne zabezpieczenie antykradzieżowe, ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Kwestia tego, czy mówimy o realnych zagrożeniach, czy wymyślonych – niemal abstrakcyjnych. Na rynku istnieje wiele różnych zabezpieczeń antykradzieżowych. Które z ideałem ma najwięcej wspólnego?

Idealne zabezpieczenie antykradzieżowe?

To kwestia bardzo podchwytliwa. W teorii idealne zabezpieczenie antykradzieżowe mogłoby oznaczać takie, które przeciwstawi się wszystkim możliwym formom kradzieży. Życie to jednak nie film z Jamesem Bondem, a nasz samochód, to nie Aston Martin przygotowany przez Q. (Nasze zabezpieczenia także montujemy do aut tej marki).

Czy istnieje idealne zabezpieczenie antykradzieżowe?
Czy istnieje idealne zabezpieczenie antykradzieżowe?

W praktyce, zabezpieczenia antykradzieżowe – te lepsze, koncentrują się na realnych zagrożeniach. Jest to w pewnym sensie niepisana wojna, pomiędzy tymi, którzy zabezpieczenia tworzą, a tymi, którzy je rozbrajają w celu kradzieży samochodu. Pewnym szczytem złodziejskiego fachu, obecnie jest „walizka” – zestaw urządzeń skanujących i wzmacniających sygnał, który ma na celu oszukanie samochodu z systemem bezkluczykowym. I powiedzmy sobie szczerze – to jest realne zagrożenie, obecnie najpopularniejsze.

Istnieją zabezpieczenia, które skutecznie chronią przed kradzieżą na walizkę, a także na wiele innych sposobów. Nie mniej, czy można je nazwać idealnymi? O ile takie zabezpieczenia mogą uchronić przed uruchomieniem samochodu przez złodzieja, czy kradzieżą kół lub kradzieżą na lawetę, o tyle nie ma realnych zabezpieczeń przed (przykładowo) wybiciem szyby w samochodzie.


Słownik PWN:

<ideał>

Najwyższy cel dążeń i pragnień ludzkich w jakiejś dziedzinie

Czy osiągnęliśmy ten szczyt i cel, żeby nazywać najlepsze z dostępnych na rynku zabezpieczeń, idealnymi? Właśnie dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – „czy istnieje idealne zabezpieczenie antykradzieżowe?”.

Dostępne zabezpieczenia antykradzieżowe

Ilość zabezpieczeń jest na rynku spora, a niektóre są naprawdę wymyślne. Zwolenników różnych typów zabezpieczeń, też jest sporo – są wciąż tacy, którzy wierzą jedynie w mechaniczne blokady kolumny kierowniczej. Pomijając tanie chińskie immobilizery i inne, oparte o wtyczkę OBD urządzenia, których jakość jest mniej niż wątpliwa, na rynku dostępnych jest kilka urządzeń, które cieszą się popularnością i uznaniem.

Czy istnieją idealne zabezpieczenia antykradzieżowe?
Dostępne zabezpieczenia antykradzieżowe – czy istnieją idealne rozwiązania?

Popularne ostatnio są lokalizatory GPS/GSM/radiowe, jednak są one lekarstwem na chorobę, a nie środkiem prewencyjnym. Nie można ich traktować jako zabezpieczenia antykradzieżowego, a po prostu śledzenie pojazdu. Więcej na ten temat tu.

O popularnych i dostępnych na polskim rynku zabezpieczeniach pisaliśmy już:

Immobilizer CAN – idealne zabezpieczenie antykradzieżowe?

Z wszystkich wyżej wymienionych, najsolidniejsze, godne swoich cyfrowych czasów, zabezpieczenie, to immobilizer CAN. Zasada działania magistrali/szyny CAN sprawia, że urządzenie montowane w tej technologii, jest niejako narzędziem wpiętym w mózg pojazdu i może swobodnie „rozmawiać” z całym samochodem. Bezpośredniość tego rozwiązania, stanowi o solidności – magistrala CAN stała się w motoryzacji globalnie obowiązującym standardem. Stało się tak, ponieważ technologia CAN jest bardzo bezpieczna i niebywale stabilna.

Immobilizer CAN - idealne zabezpieczenie antykradzieżowe?
Immobilizer CAN – małe, lecz skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe

Immobilizer CAN odcina zapłon w samochodzie, w taki sposób, że dostanie się do samochodu za pomocą „walizki”, czy nawet posiadanie kluczyka nie pozwoli na uruchomienie pojazdu bez wiedzy o tym jak odbezpieczyć blokadę. System jest praktycznie nie do namierzenia przez złodzieja, a fakt, że nie emituje żadnych sygnałów – nie da się z go zagłuszyć, co jest wciąż największą bolączką lokalizatorów GPS/GSM.

Oczywiście niestosownym byłoby nazwać takie rozwiązanie idealnym, istnieje bowiem wiele różnych metod kradzieży, a niektóre z nich opierają się o ludzkie zaufanie czy litość – na to zabezpieczeń elektronicznych i mechanicznych nie ma. Immobilizer CAN jest jednak rozwiązaniem, które chroni przed największym zagrożeniem, unieruchamiając pojazd. Znaczna większość kradzieży odbywa się poprzez uruchomienie pojazdu i odjechanie.

Immobilizer CAN od Zabezpiecz-Auto.pl – znacznie więcej niż odcięcie zapłonu

Wierzymy w immobilizery CAN, wierzymy w ich skuteczność. Montowane przez nasz immobilizery są produktem polskim, posiadają homologację i nie narażają na utratę gwarancji. I co najważniejsze – nasze rozwiązania są stale rozwijane, opracowujemy nowe funkcje, a sami oferujemy odpowiednie wsparcie w razie potrzeb.

Immobilizer CAN CanLock od Zabezpiecz-Auto, to nie tylko możliwość skutecznego odcięcia zapłonu. W naszej ofercie znajdują się różne warianty zabezpieczenia, które mogą uchronić także przed kradzieżą na lawetę czy kradzieżą kół. Możesz wybrać także wariant z syreną czy opcję Comfort, która pozwala na odblokowanie auta za pomocą telefonu!

CanLock Zabezpiecz-Auto.pl - dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe
Immobilizer CAN od Zabezpiecz-Auto.pl

Ostatnio wprowadzonym rozwiązaniem dodatkowym, jest czujnik przechyłu i położenia auta, który skutecznie chroni przed wszelkimi rodzajami kradzieży, które wymagają zmiany położenia auta (np. laweta). Dotyczy to również kradzieży kół.

Zajrzyj do zakładki urządzenia i zapoznaj się z możliwościami poszczególnych wariantów. W katalogu samochodów sprawdzisz, czy nasz system jest kompatybilny z Twoim samochodem. Jeśli wciąż masz pytania, bądź chcesz umówić montaż, poproś o kontakt bądź zadzwoń: 732 080 889


Autor: Arkadiusz Lenkiewicz

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.