Bear Lock E-Joylock, Ampire – porównanie, wady i zalety

Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam najbardziej znane i zaawansowane zabezpieczenia aut, chroniące przed popularną obecnie metodą kradzieży “na walizkę”. Pierwsze z nich, E-Joylock blokuje skrzynię biegów, natomiast trzy kolejne działają na zasadzie immobilizerów CAN, odcinając zapłon silnika. Wszystkie te systemy łączą niewielkie rozmiary, wysoka estetyka (a właściwie niewidoczność), odporność na urządzenia wykrywające zabezpieczenia elektroniczne czy zagłuszacze sygnałów oraz konieczność/rekomendacja montażu w autoryzowanym serwisie. Cechują się najwyższym na rynku poziomem zabezpieczenia i trudnością – lub wręcz niemożliwością – ich pokonania przez złodziei. Ceny opisanych systemów zabezpieczających zaczynają się od 1300 zł netto. Stanowi to jednak wydatek jednorazowy – nie trzeba płacić miesięcznego abonamentu za korzystanie z nich, jak w przypadku lokalizatorów GPS i można je przenieść do kolejnego zakupionego auta, o ile spełnia te same wymagania techniczne. 

E-Joylock od Bear Lock 

To jeszcze dość nowe rozwiązanie polega na blokowaniu elektronicznego drążka skrzyni biegów, tak zwanego joysticka czy manetki. Blokadę tę obsługuje się za pomocą smartfona ze skonfigurowaną aplikacją E-Joylock lub specjalnej pastylki bluetooth. E-Joylock jest w pełni elektroniczny, co oznacza, że nie wymaga ingerencji w systemy auta, co jest szczególnie ważne w przypadku gwarancji. Niewielkie urządzenie blokujące montowane jest bezpośrednio do joysticka w systemie plug and play. Instalacja zabezpieczenia może odbyć się wyłącznie w autoryzowanym serwisie dealerskim. E-Joylock działa w ten sposób, że nawet jeśli złodziej dostanie się do auta, przechwytując sygnał z naszego kluczyka i odpali silnik, to nie jest w stanie wrzucić biegu – i odjechać. Demontaż blokady jest czasochłonny i może być dość głośny. Trzeba jednak pamiętać, że zabezpieczenie to przeznaczone jest wyłącznie do aut korzystających z technologii drive-by-wire, którą spotkacie też pod określeniami steer-by-wire lub shift-by-wire. W pojazdach tych joystick zmiany biegów nie jest w żaden sposób fizycznie połączony ze skrzynią biegów, a więc jest trochę jej imitacją. Takich aut na rynku jest jeszcze naprawdę niewiele. Dotyczy to około 10% nowych pojazdów, dlatego można nazwać go niszowym. E-Joylock jest też znacznie droższy niż zabezpieczenia antykradzieżowe o podobnej skuteczności opisane poniżej.

Ampire WFS300-BT 

Ampire to, immobilizer CAN. Urządzenie to działa na podobnej zasadzie – w przypadku braku autoryzacji blokuje magistralę CAN i wysyła informację, by samochodu nie włączać lub wyłączyć zaraz po odpaleniu. Auto możemy odblokować przy pomocy przycisków w aucie lub poprzez dedykowaną aplikację (szyfrowany bluetooth). 

A gdyby tak zastosować skuteczny immobilizer i zabezpieczenie antykradzieżowe? 

Chcielibyśmy przedstawić Wam alternatywę dla tych, dobrze już wszystkim znanych produktów i producentów – Immobilizer CAN od Zabezpiecz Auto. Jest to polska marka, która swoje systemy zabezpieczające w całości produkuje w Polsce. Ma to dwojakie znaczenie. Jednym jest oczywiście rozwijanie i wspieranie rodzimych producentów i rozwiązań. Po drugie, dzięki polskim korzeniom oferuje dobry serwis i obsługę dużej gamy aut, którymi jeździmy w kraju. Codziennie są też mierzone i dodawane kolejne obsługiwane przez Zabezpiecz Auto modele pojazdów. Obecnie w bazie jest już 600 modeli aut osobowych, busów i mini ciężarówek oraz 25 modeli aut elektrycznych – i każdego dnia dodawane są kolejne. Listę obsługiwanych pojazdów możesz sprawdzić na stronie Zabezpiecz Auto. Urządzenie znane jest ze swojej bezawaryjności. Elektronika stosowana przez Zabezpiecz Auto jest zaawansowana, wyposażona w nowocześniejsze chipy, dzięki czemu może zmierzyć wiele parametrów. Jako jedyni oferujemy również 30-dniową możliwość zwrotu urządzenia – bez podawania przyczyny. 

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.