Jak nie dać ukraść sobie samochodu? Porady i dobre nawyki

Jak nie dać ukraść sobie samochodu? Ważne są dobre nawyki i skuteczne narzędzia, które odstraszą przestępców. Na złodzieja nie ma rady idealnej, można zmniejszać ryzyko kradzieży samochodu, zabezpieczać je na różne sposoby, ale szkód, jakie złodziej może wyrządzić, nie sposób przewidzieć.

Dobre nawyki, fundamentem bezpieczeństwa samochodu

Okazja czyni złodzieja – mówi się. Można z tym polemizować, ale jest w tym pewna prawda. Niewątpliwie złodzieja można skusić lub stworzyć mu dogodną okazję do kradzieży samochodu albo czegoś w samochodzie. Ważne są więc dobre nawyki i możliwe minimalizowanie ryzyka oraz potencjalnych szkód takiej kradzieży.


Dobre nawyki to fundament bezpieczeństwa naszego samochodu
  • Nie zostawiaj kluczyków w samochodzie, a ten zawsze zamykaj. Ten truizm nie jest żadną rewelacją, ale w zaganianej codzienności zapominamy często o fundamentach. Nie chodzi tu już o zamykanie pojazdu, gdy wychodzimy do sklepu – o tym raczej się pamięta. Jeśli jednak wysiadasz z samochodu, bo zauważyłeś np. ulotkę za wycieraczką – zgaś silnik i wyjmij kluczyk ze stacyjki – to może być prowokacja.
  • Rygluj drzwi podczas podróży. Większość współczesnych samochodów robi to automatycznie po przekroczeniu pewnej, z reguły niskiej prędkości. Jeśli Twój samochód nie posiada takiego automatyzmu – rygluj drzwi, gdy rozpoczynasz podróż. Są złodzieje, którzy specjalizują się w kradzieży toreb czy plecaków, które często wozimy na fotelu pasażera lub na tylnej kanapie. Wystarczy, że stoisz na czerwonym świetle, samochód jest otwarty, a złodziej otwiera sobie drzwi i zabiera Twoją własność.
  • W miarę możliwości parkuj w miejscach dobrze oświetlonych, monitorowanych, strzeżonych, bądź zamkniętych. Kolejna oczywistość, która jednak jest poniekąd ograniczona realnymi warunkami infrastrukturalnymi w Polsce. Warto jednak zainwestować w miejsce w garażu lub chociaż na strzeżonym parkingu.
  • Nie zostawiaj na wierzchu cennych przedmiotów. Gdy opuszczasz samochód, pozamykaj wszystkie schowki i nie eksponuj niczego wartościowego – jest to naturalnie większa pokusa dla złodzieja, na wybranie właśnie Twojego samochodu.

Jak nie dać ukraść samochodu? Dodatkowe zabezpieczenia antykradzieżowe

Rozwiązań idealnych i kompletnych jeszcze nikt nie wymyślił i nie da się w pełni odpowiedzieć na pytanie „Jak nie dać ukraść sobie samochodu?”. Rozwiązania te podzielić można na te bardziej kompleksowe i skuteczne oraz te będące niewielkim kłopotem dla złodzieja. Z tych faktycznie skutecznych, posiadających homologacje warto korzystać. Seryjne zabezpieczenia antykradzieżowe są złodziejom doskonale znane. Zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń, o których istnieniu i lokalizacji złodziej nie ma pojęcia, skutecznie go spowolni, a w efekcie prawdopodobnie ten odpuści sobie kradzież auta z takimi dodatkowymi zabezpieczeniami.

Modne w ostatnim czasie są lokalizatory GPS/GSM/radiowe. Pomijając już ich odporność na zagłuszacze sygnału – odpowiadamy dziś na pytanie „jak nie dać ukraść sobie samochodu”, a nie „jak odnaleźć samochód po kradzieży, bądź części, które z niego zostały?”. O skuteczności lokalizatorów GPS już pisaliśmy. Gdy zamierzamy zastosować pojedynczą metodę zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą, warto, aby to była faktyczna bariera dla złodzieja.

Publikacje o innych popularnych zabezpieczeniach:

Rozwiązaniem stosowanym na szeroką skalę przez lata, jest akcesoryjne odcinanie zapłonu w pojeździe. Odpowiada za to dodatkowy immobilizer. I tu pojawia się problem z jakością i zastosowaną technologią wielu dostępnych na rynku urządzeń tego typu. Skutecznym immobilizerem jest rozwiązanie opierające się o magistralę CAN.

CanLock – skuteczne rozwiązania antykradzieżowe

Na tytułowe pytanie – „jak nie dać ukraść sobie samochodu?” nasza firma odpowiada – immobilizer CAN. Wierzymy w ich skuteczność, a opinie naszych klientów, mówią same za siebie. Dlatego podstawą naszej oferty jest właśnie zabezpieczenie tego typu. Jest ono skuteczne, opiera się o sprawdzoną, stabilną infrastrukturę i po prostu ma sens.

Jak nie dać sobie ukraść samochodu? Immobilizer CAN od zabezpiecz-auto.pl
Instalacje systemu CanLock przeprowadzamy w całym kraju u klienta

Nasz produkt jest urządzeniem homologowanym, którego instalacja nie narusza gwarancji. W swojej podstawie jest właśnie immobilizerem CAN, ale można go rozbudować o dodatkowe funkcje – czujnik przechyłu, akcesoryjną syrenę, odbezpieczanie aplikacją i inne. Pełną listę urządzeń i ich możliwości znajdziecie państwo tutaj.

Autor: Arkadiusz Lenkiewicz

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.