Autoalarm Olsztyn – skuteczne systemy antykradzieżowe w Olsztynie

Województwo warmińsko-mazurskie od lat należy do najbezpieczniejszych regionów naszego kraju, jeśli chodzi o kradzieże samochodów. Niestety jednak, tego typu przestępstwa zdarzają się i tutaj, w liczbie mniej więcej 100 rocznie. Mieszkając w Olsztynie, warto wyposażyć więc swoje auto w nowoczesny autoalarm.

Na terenie Olsztyna szczególnie popularne są kradzieże samochodów na części. Ofiarą złodziei padają najczęściej drogie auta, których wartość oscyluje wokół 200-300 tysięcy złotych – w dzisiejszych czasach, gdzie istnieje duży deficyt komponentów zamiennych, złodzieje samochodowi zarabiają na częściach krocie. Warto zaznaczyć, że skradziony pojazd trafia do dziupli i tam jest demontowany w ciągu kilku-, kilkunastu następnych godzin. Stosowanie przez złodziei zagłuszarek GPSskutecznie uniemożliwia odnalezienie pojazdu na czas. Jedynym sposobem, aby ochronić swoje auto przed złodziejami samochodowymi w Olsztynie jest zastosowanie nowoczesnego autoalarmu CanLock.

Autoalarm Olsztyn - kradzieże aut w Polsce to nadal ogromy problem!

Mimo, że liczba kradzieży samochodów w Polsce od lat utrzymuje się na podobnym poziomie, to jednak jest to nadal wielki problem, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich. Warto zaznaczyć, że złodzieje grasują nie tylko na dzikich parkingach, czy słabo oświetlonych, osiedlowych uliczkach – do dużej liczby takich przestępstw dochodzi również na terenie prywatnych – wydawałoby się bezpiecznych – posesji!

CanLock może zabezpieczyć przed
kradzieżą również Twoje auto

Wypełnij formularz, a my sprawdzimy czy możemy Ci pomóc

Autoalarm Olsztyn - jakie marki obsługuje CanLock?

Autoalarm Olsztyn – jakie są metody złodziei?

Na przestrzeni lat zmieniła się technologia, jaką posługują się złodzieje samochodów. W dzisiejszych czasach tradycyjne, znane z lat 90. metody, takie jak młotek, śrubokręt, czy łamak do zamków, nie mają już większego zastosowania. Dlaczego? Zmianie uległa bowiem technologia zabezpieczania samochodów przed kradzieżą – w obecnie produkowanych autach znajdziemy rozbudowane autoalarmy, które współpracują z powszechnie stosowanym dostępem bezkluczykowym keyless. I to jest właśnie pięta achillesowa współczesnych aut.

System bezkluczykowy jest co prawda wygodny, jednak wykorzystując jego słabości, złodzieje są w stanie ukraść auto w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Robią to za pomocą specjalnych, elektronicznych narzędzi, takich jak „walizka”, „gameboy” lub zagłuszarka GPS.

 

Autoalarm Olsztyn – jak działa walizka?

Złodzieje samochodów, w większości przypadków dokonują kradzieży metodą „na walizkę”. Nazwa jest tutaj nieprzypadkowa, bowiem metoda „na walizkę” wykorzystuje niewielkie urządzenie elektroniczne, które może zostać dla niepoznaki umieszczone właśnie w walizce, plecaku, podręcznej torbie etc.

„Walizka” potrafi wzmacniać i przekazywać na odległość sygnał, którym samochód komunikuje się ze zdalnym pilotem. W normalnych warunkach, aby otworzyć drzwi auta wyposażonego w „keyless”, pilot musi znajdować się w zasięgu odbiornika. W praktyce, właściciel pojazdu musi po prostu do niego podejść – gdyby elektroniczny kluczyk miał większy zasięg, samochód mógłby zostać otwarty przez każdego przechodnia.

Złodzieje wykorzystujący metodę „na walizkę” omijają to zabezpieczenie. Do przeprowadzenia skutecznej kradzieży potrzeba dwóch „walizek” i dwóch złodziei. Pierwszy z nich czeka przy upatrzonym wcześniej samochodzie, drugi natomiast – podąża za właścicielem pojazdu, siada obok niego w knajpie lub stoi za nim w kolejce, w sklepie.

Zdarzają się również przypadki kradzieży „na walizkę” aut zaparkowanych pod domem – właściciele pojazdów często umieszczają bowiem kluczyki do aut na parapetach, przy drzwiach wejściowych etc.

Zadaniem złodzieja, który stoi przy samochodzie, jest wywołanie żądania zwolnienia zamka centralnego  – można to zrobić np. pociągając za klamkę. Sygnał ten przechwytywany jest przez „walizkę”, następnie wzmacniany i przesyłany do drugiego urządzenia, które znajduje się w pobliżu kluczyka.

Fabryczny pilot odpowiada na żądanie samochodu zaszyfrowanym sygnałem, który zostaje wzmocniony wraca tą samą drogą do przestępcy stojącego przy samochodzie. Auto reaguje dokładnie tak, jakby drzwi próbował otworzyć właściciel pojazdu, stojący obok.

Tradycyjny autoalarm nie chroni przed nowoczesnymi metodami złodziei!

Na rynku istnieje wiele zabezpieczeń antykradzieżowych, przeznaczonych do samochodów z „keyless”. Czasami przy kupnie samochodu dealer proponuje wykupienie dodatkowego autoalarmu od firmy, która współpracuje z daną marką. Warto jednak zdać sobie sprawę, że złodzieje samochodowi doskonale wiedzą, z jakim zabezpieczeniem przyjdzie im się mierzyć w terenie. Fabryczne autoalarmy zostały już dawno rozpracowane przez grupy przestępcze.

Natomiast instalowanie dodatkowych zabezpieczeń antykradzieżowych znalezionych na portalach aukcyjnych też nie zwiększa bezpieczeństwa samochodu. Mało tego, urządzenia te często produkowane są w krajach azjatyckich, są kiepskiej jakości, nie spełniają wymogów homologacyjnych Unii Europejskiej a ich montaż może skończyć się trwałym uszkodzeniem elektroniki samochodu!

Autoalarm Olsztyn – system CanLock

Opracowane przez Zabezpiecz-Auto.pl zabezpieczenie antykradzieżowe CanLock uniemożliwia złodziejom odjechanie samochodem, bez względu na zastosowaną technikę kradzieży. Urządzenie jest odporne zarówno na „walizkę”, jak również „gameboya” czy zagłuszarkę GPS.

Autoalarm CanLock działa w oparciu o magistralę CAN aut z keyless i tym samym blokuje przepływ poleceń do kluczowych komponentów samochodu – rozrusznika czy skrzyni biegów. Aby móc uruchomić silnik auta  wyposażonego w CanLock, należy dokonać autoryzacji. W zależności od wersji urządzenia, może ona odbywać się za pomocą:

  • kodu PIN (fabryczne przyciski, manetki, pedały auta),
  • breloka Bluetooth,
  • bezpiecznej aplikacji mobilnej.

Autoalarm Olsztyn – wersje zabezpieczenia CanLock

Autoalarm CanLock oferowany jest w kilku wersjach wyposażeniowych, które różnią się nieco od siebie posiadanymi funkcjami. Warto jednak pamiętać, że system CanLock jest stale rozbudowywany przez polskich Specjalistów w dziedzinie zabezpieczania aut przed kradzieżą.  Na ten moment dostępne są warianty:

Podstawowa wersja systemu antykradzieżowego, w pełni zabezpiecza auto przed kradzieżą metodą „na walizkę”. Autoryzacja urządzenia odbywa się przy pomocy kodu PIN.

Wyższa wersja, posiadająca wszystkie funkcjonalności pakietu Standard. Dodatkowo, użytkownik może wybierać pomiędzy trzema, wygodnymi metodami autoryzacji (kod PIN, brelok, aplikacja mobilna).

CanLock w wersji Premium jest dodatkowo wyposażony w głośną syrenę, która zaalarmuje właściciela samochodu o próbie kradzieży. Urządzenie to jest niezwykle głośne, co uniemożliwia złodziejom przebywanie w pobliżu auta przez dłuższą chwilę.

Zabezpieczenie antykradzieżowe, które chroni przed kradzieżą nie tylko metodą „na walizkę”, ale również „na lawetę”. Wbudowany czujnik przechyłu i położenia uruchomi syrenę alarmową w przypadku holowania auta, wciągania na lawetę, ale również próby wybicia szyb lub kradzieży katalizatora lub innego elementu wyposażenia wewnętrznego.

Najbardziej zaawansowana wersja blokady antykradzieżowej do samochodów. CanLock PRO posiada wszystkie funkcjonalności niższych wersji, a dodatkowo urządzenie wyposażone jest w lokalizator GPśS z innowacyjną funkcją przeciwzagłuszeniową. Blokada uruchomi głośną syrenę w momencie, w której do auta zbliży się złodziej wyposażony w zagłuszarkę GPS.

Autoalarm Olsztyn – postaw na bezpieczeństwo i skuteczność!

Autoalarm Olsztyn – dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Zabezpiecz swoje auto z CanLock już od

2100 zł lub 175 zł/msc

W cenie otrzymujesz

Opcjonalnie wybierz

lub

Potwierdzenie spełnienia skuteczności
i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Laboratorium Politechniki Świętokrzyskiej potwierdza na podstawie homologacji E20*116R00/08*004016*00 spełnienie wymagań skuteczności zabezpieczenia CanLock w klasie zabezpieczeń EXTRA.

Instytut Badań i Motoryzacji Bosmal potwierdza spełnienie badań w zakresie testów elektrycznych i temperaturowych

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny
Play Video

CANLOCK w
TVN TURBO

Zobacz nasze wystąpienie u Adama Kornackiego w Zakupie Kontrolowanym TVN TURBO

CANLOCK w
TVN UWAGA!

Zobacz nasze wystąpienie u Ryszarda Cebuli w TVN UWAGA!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.