Kradzież na Game Boya – nowy sposób złodziei na kradzież Twojego samochodu

Coraz więcej aut wyposażonych jest w bezkluczykowe systemy otwierania drzwi i uruchamiania pojazdu. Wzrost ich popularności nie umknął przestępcom. O kradzieży na walizkę i o tym jak się skutecznie przed nią ochronić pisaliśmy tutaj. Jednak sama „walizka” to nie wszystko. Ostatnim „hitem” wśród złodziei jest „kradzież na Game Boya„!
Kradzież na game boya - oryginalny i skuteczny sposób na kradzieże samochodów
Urządzenie sprzedawane przez pewną bułgarską firmę źródło: materiały prasowe

Tak, nie przesłyszeliście się. Urządzenie wygląda jak poręczna konsola z lat 90, a w założeniach powinno służyć ślusarzom, którzy odblokowują auta w przypadku zgubienia kluczka. Urządzenie jest dostępne na Bułgarskim rynku jako „najbardziej zaawansowane urządzenie ślusarskie” i chociaż producenci ostrzegają przed jego nielegalnym wykorzystaniem, chyba nikt nie ma wątpliwości, dla jakiej grupy docelowej tak naprawdę zostało stworzone.

Źródło: techspot.com


W odróżnieniu od kradzieży na walizkę, urządzenie nie potrzebuje nawiązać kontaktu z naszym kluczykiem. Urządzenie rozpoznaje sygnał bezpośrednio wysyłany przez auto, a następnie generuje cyfrowy kod, który odblokuje pojazd. Wystarczy kilka chwil, by odczytać sygnał z zamka drzwi. Auto zostaje otwarte i uruchomione tak, jakby użytkownik posiadał oryginalny kluczyk.

Kradzież auta na Game Boya – jak się chronić?

O ile w przypadku kradzieży aut na walizkę, istnieją blokady fal czy baterii kluczyków, tak w przypadku kradzieży na „Game Boya” – nie ma fizycznego sposobu, by uniemożliwić rozpoznanie kodu cyfrowego z auta. Skutecznym zabezpieczeniem w przypadku próby takiej kradzieży jest nasz immobilizer CanLock.

Skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą na Game Boya

W przypadku próby kradzieży pojazdu wyposażonego w Keyless złodziej będzie w stanie przechwycić sygnał płynący z auta, otworzyć drzwi i wsiąść do pojazdu.

Natomiast jeśli wyposażymy auto w system CanLock – bez podania kodu i uzyskania autoryzacji, złodziej nie będzie w stanie uruchomić auta – lub też silnik będzie gasł po wrzuceniu biegu.

Nadal możemy cieszyć się pełną wygodą korzystania z keyless, nie tracąc na bezpieczeństwie swojego pojazdu. Autoryzacja nastąpi tylko w momencie podania poprawnego kodu PIN, bądź poprzez dedykowany brelok. Co ważne, nasze urządzenie pozostaje niewidoczne nawet dla „Game Boya” czy innych skanerów elektroniki.

Skuteczna ochrona przed kradzieżą

Immobilizer CAN chroni przed kradzieżą na „Game Boya”; „walizkę” i innymi nowoczesnymi formami kradzieży. Nawet przy dostaniu się do wnętrza pojazdu, auto nie zostanie uruchomione – a to kluczowe w przypadku kradzieży. Brak możliwości odpalenia pojazdu jest przeważnie wystarczająco zniechęcający dla złodzieja. Zamiast szukać przyczyny, poszuka innego, niezabezpieczonego pojazdu.

CanLock - zabezpieczenie antykradzieżowe, odporne na kradzież na game boya
Immobilizer CAN – skuteczna ochrona przed kradzieżą samochodu

Szukasz rozwiązania dla siebie? Wyślij nam kontakt do siebie lub zadzwoń 732 080 889 – odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Zobacz jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj