Jak SKUTECZNIE zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Co mówią statystyki?

Według statystyk policji rokrocznie “nowego właściciela” znajduje około 9000 pojazdów. Czy 24 skradzione auta dziennie to dużo czy mało? Na pewno na tyle dużo, że warto chronić swoje cztery kółka możliwie jak najlepiej. Przygotowaliśmy dla Was przegląd dostępnych na polskim rynku narzędzi i systemów zabezpieczających ze wskazaniem ich wad i zalet. Mamy nadzieję, że zestawienie to pomoże Wam w decyzji, które wybrać… a przynajmniej przekona o konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia. 

Dlaczego warto zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? 

Policjanci są zgodni – fabrycznie montowane zabezpieczenia nie są dla złodziei żadną przeszkodą. Te rozwiązania są najpopularniejsze, najlepiej poznane, a więc i najłatwiejsze do pokonania. Zniechęcić do kradzieży auta mogą tylko dodatkowe, indywidualnie montowane zabezpieczenia aut. Im bardziej zaawansowane i trudne do znalezienia, tym mniejsza determinacja złodzieja, by je pokonać. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że każde zamontowane na stałe dodatkowe zabezpieczenie może być podstawą (i zazwyczaj jest!) do obniżenia składki na ubezpieczenie. 

Jakie auto powinniśmy zabezpieczyć?

Mogłoby się wydawać, że zabezpieczane powinny być głównie samochody luksusowe, o naprawdę dużej wartości materialnej (lub rzadziej sentymentalnej). Niekoniecznie jest tak naprawdę, ponieważ najpopularniejszy wśród złodziei jest segment nowych aut klasy średniej. Z polskich ulic znikają więc często takie modele jak Toyota Auris, Audi A4, Volkswagen Passat czy Ford Focus. Większość kradzionych aut, nawet tych z wyższej półki, rozbieranych jest i sprzedawanych na części. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli nie zabezpieczymy auta przed kradzieżą… to po niej ciężko liczyć na jego odnalezienie w całości. 

źródło: IBRM SAMAR

Zabezpieczenia antykradzieżowe – jakie są dostępne na rynku?

Systemy lokalizujące 

Lokalizatory GPS to niewielkie urządzenia, które na bieżąco monitorują, gdzie znajduje się samochód. Niektóre z nich mają funkcję uruchomienia alarmu po przekroczeniu określonego wcześniej obszaru. Niestety złodzieje zdążyli się już nauczyć obsługi lokalizatorów i korzystają z tzw. zagłuszarek sygnału GPS. Dlatego ważne jest, by kupić bardziej zaawansowany system wyposażony w antyzagłuszacz, który informuje właściciela pojazdu o próbie zagłuszenia sygnału. Narzędzie to wydaje się idealne, ma jednak jeden podstawowy minus – nie zapobiega kradzieży, a “jedynie” pozwala (albo i nie) zlokalizować auto już po niej. 

Immobilizer CAN

Immobilizer CAN działa na tej zasadzie, że auto w ogóle się nie uruchamia lub gaśnie chwilę po uruchomieniu czy wrzuceniu któregoś z biegów. Skuteczne uruchomienie auta wymaga wprowadzenia znanego tylko nam kodu np. przyciskami na kierownicy lub – zależnie od modelu – do autoryzacji używamy specjalnego breloka lub aplikacji na telefon. Immobilizer can chroni przed praktycznie wszystkimi znanymi metodami kradzieży, w tym najpopularniejszą obecnie metodą “na walizkę”. Kluczowe jest to, że nie emituje żadnych sygnałów radiowych, więc nie widzą go skanery złodziei i też nie da się go zagłuszyć. Jego zaletą, w porównaniu do poprzedniej metody, jest to, że zapobiega samej kradzieży – złodziej nie jest w stanie naszym autem odjechać. Minusy? W porównaniu do mniej zaawansowanych systemów zabezpieczających opisanych poniżej jest nim wyższa cena, chociaż można znaleźć już na rynku bardzo konkurencyjny cenowo produkt.  

Immobilizer can chroni przed praktycznie wszystkimi znanymi metodami kradzieży, w tym najpopularniejszą obecnie metodą “na walizkę”. Kluczowe jest to, że nie emituje żadnych sygnałów radiowych, więc nie widzą go skanery złodziei i też nie da się go zagłuszyć.

Najczęstszy sposób kradzieży samochodu – film opisujący zdarzenie

❗️Can Immobilizer – https://zabezpiecz-auto.pl/❗️❗️Kradzież na walizkę?❗️Przedstawiamy najczęstszy sposób kradzieży samochodów na tzw. walizkę. Nasz specjalista Kamil opowiada o tym procederze w swoim nowym filmie.—Ponad 150 zadowolonych klientów. Przeczytaj:❗️Can Immobilizer – https://zabezpiecz-auto.pl/💯 % bezpieczny, przetestowany❓ Jeśli jesteś zainteresowany skutecznym zabezpieczeniem swojego pojazdu dzwoń / pisz a na pewno będziesz zadowolony.Na naszej stronie znajdziesz dodatkowe informacja na temat dostępnych rozwiązań jak również pełną ofertę wraz z cennikiem. – zapraszamy do kontaktu oraz współpracy.📞 732080889📧 kontakt@zabezpiecz-auto.pl🌎 https://zabezpiecz-auto.pl/⬇️ Poniżej znajduję się filmik z prezentacją produktu.🎬 https://youtu.be/Aw_VvmbM4p0 🎬

Opublikowany przez Zabezpiecz Auto – Skuteczne Rozwiązania Antykradzieżowe Czwartek, 25 czerwca 2020

Blokada kierownicy

Laski na kierownicę były popularne kilkanaście lat temu, jednak złodzieje szybko znaleźli na nie metodę – przecinanie samej kierownicy. Obecnie mechaniczne systemy blokujące są montowane na stałe pod kolumną kierowniczą, dzięki temu są dużo bardziej dyskretne.

Ich działanie jest proste – utrudniają lub uniemożliwiają kierowanie skradzionym pojazdem. Kierownicę odblokowuje się zwykłym kluczem. Minusem tego rozwiązania jest spadek komfortu użytkowania auta – by je uruchomić, musimy użyć klasycznego kluczyka. Nawet w wersji dyskretniejszej, kluczyk wystaje i jest widoczny, więc koneserzy mogą być zawiedzeni. Demontaż układu blokującego rzeczywiście wymaga specjalistycznego sprzętu, ale bez problemu uporają się z nim profesjonalni złodzieje. Rozwiązanie to należy raczej do tańszych.

Blokada skrzyni biegów 

Utrudnić zadanie złodziejowi można również unieruchamiając skrzynię biegów. System działa analogicznie do blokady kierownicy – uniemożliwiając zmianę biegu, utrudnia przemieszczenie się pojazdem. Nowoczesne blokady skrzyni biegów również montowane są na stałe w nadwoziu, ale możemy też spotkać tradycyjne blokady, które każdorazowo musimy zakładać i zdejmować, co jest po prostu uciążliwe i zajmuje czas. 

Autoalarm 

Zadaniem alarmu jest narobić hałasu i przestraszyć złodzieja. Niestety przy okazji potrafi też przysporzyć niemałego bólu głowy sąsiadom. Bywa, że włącza się bez konkretnego powodu, więc sami z czasem przestajemy na niego reagować. Szczególnie autoalarmy montowane seryjnie są doskonale znane złodziejom, którzy szybko radzą sobie z tym rodzajem zabezpieczenia. Nie będzie błędem stwierdzenie, że wśród wszystkich wymienionych metod jest to rozwiązanie najmniej skuteczne i ciężko traktować je jako prawdziwą ochronę samochodu. 

Podsumowanie

Podsumowując, najlepszą formą zabezpieczenia auta przed kradzieżą są ukryte zabezpieczenia elektroniczne. Ich rodzaj i ulokowanie w pojeździe znane są tylko właścicielowi, co znacząco utrudnia złodziejowi zadanie. Im mniej popularne i bardziej niestandardowe, dodatkowe rozwiązanie – tym nasze szanse w starciu z profesjonalnym złodziejem większe. 

Kradzież na WALIZKĘ? Ponad 150 zadowolonych klientów. Przeczytaj:❗️Can Immobilizer -…

Opublikowany przez Zabezpiecz Auto – Skuteczne Rozwiązania Antykradzieżowe Czwartek, 28 maja 2020

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Zobacz jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj