Dodatkowe, ukryte, nietypowe zabezpieczenie do samochodu

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia auta; 
  • jakie zabezpieczenia antykradzieżowe są najskuteczniejsze;
  • jakie mamy dostępne niestandardowe i ukryte zabezpieczenia;  
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze nietypowego urządzenia zabezpieczającego.

Mało się ostatnio mówi o kradzieży aut, co dziwi, bo przecież nie jest tak, że problem zniknął. Zależnie od tego, ile warte jest Twoje auto i czy akurat jest na nie zamówienie na czarnym rynku – możesz paść ofiarą kradzieży. Co kluczowe kradzieży, która w obecnych czasach coraz częściej odbywa się po cichu i bez śladu. Już nie łomem i śrubokrętem, ale zaawansowanym sprzętem elektronicznym złodzieje walczą z zabezpieczeniami w naszych pojazdach. Najwięcej kradzieży dokonuje się obecnie w województwie mazowieckim, śląskim i wielkopolskim, co jednak nie znaczy, że mieszkańcy innych regionów mogą się czuć bezpieczni. 

Czy potrzebuję zabezpieczenia? 

Pierwszym i podstawowym zabezpieczeniem auta są oczywiście drzwi i zamek centralny. Kto jednak sądzi, że zamykanie drzwi wystarczy, jest w ogromnym błędzie. Auta luksusowe, o wyższej wartości, ale też te popularnych marek przed upływem 5 lat od daty zakupu są najbardziej narażone na atak złodziei. Nawet jeśli posiadamy auto ze średniej półki i starsze, warto się zastanowić, czy chcemy się narażać na stres związany ze zniknięciem naszego pojazdu. Czasem wystarczy (jednorazowy!) wydatek rzędu 1000-1500 zł, żeby latami spać spokojnie. 

Jakie zabezpieczenia antykradzieżowe są najlepsze? 

Nie będziemy tu jeszcze wymieniać konkretnych producentów i modeli, ale przyjrzymy się ogólnej charakterystyce zabezpieczenia, która sprawia, że jest ono skuteczne. Najlepiej sprawdzają się systemy antykradzieżowe, które cechuje niewidoczność. Dlaczego? Ukryty mechanizm jest po prostu trudny do zlokalizowania przez złodzieja. Działa tutaj efekt zaskoczenia – przestępca nie spodziewał się, że auto jest zabezpieczone i nie chcąc się męczyć czy narażać na odkrycie – odpuszcza i szuka łatwiejszego łupu. Po drugie niewidoczne zabezpieczenie jest zwyczajnie trudne do rozbrojenia. Złodziej nie wie, w którym miejscu zostało zamontowane i musiałby rozkręcić pół samochodu, żeby odnaleźć np. immobilizer CAN

Drugą cechą, jaką posiada niezawodne zabezpieczenie antykradzieżowe, jest jego nietypowość. Co to oznacza? Złodzieje są obecnie wyposażeni w wysokiej klasy elektronikę, której używają do przejęcia auta. Popularna jest szczególnie tak zwana metoda kradzieży na walizkę, która oprócz faktu, że wymaga dwóch złodziei, ma same „zalety”. Jest cicha, szybka, łatwa i złodziej może odjechać kradzionym pojazdem – czego nie można powiedzieć np. o kradzieży na lawetę. Wymagania, co do używanego sprzętu sprawiają, że złodzieje są często przygotowani tylko na kilka najpowszechniejszych i przynoszących największe zyski modeli aut i stosowanych zabezpieczeń, a do kradzieży reszty po prostu nie mają sprzętu (i nie opłaca im się do nabywać). Oznacza to, że im bardziej nietypowe zabezpieczenie, a już bezwzględnie nie to montowane fabrycznie w salonie – tym dla naszego pojazdu lepiej. 

Niestandardowe i ukryte zabezpieczenia

Nie ma na rynku wielu zabezpieczeń, które łączyłyby obie kluczowe cechy dobrego sprzętu. Wymogi te spełnia właściwie tylko immobilizery, immobilizery CAN.

Zwykły immobilizer musimy od razu skreślić z listy, jako urządzenie mocno już przestarzałe. Wykreślamy go z powodu konieczności przecinania przewodów w aucie, co jest zarówno niebezpieczne dla elektroniki nowoczesnego pojazdu (szczególnie, jeśli instalować będzie je mniej wprawna osoba), jak też może rzutować na gwarancję pojazdu. Nie chcemy przecież jej stracić. 

Immobilizer CAN to najnowocześniejsze i najlepsze zabezpieczenie dostępne na rynku. Różni się od zwykłego immobilizera tym, że zamiast przecinać jakiekolwiek kable w aucie – wpina się bezpośrednio do magistrali CAN (Controller Area Network). Dzięki temu zarówno elektronika auta, jak i gwarancja są bezpieczne. Immobilizer CAN nie pozwala uruchomić pojazdu nieupoważnionej osobie, czyli takiej, która nie zna ustalonego kodu. Nawet jeśli weszłaby w posiadanie naszych kluczyków do auta czy też przejęła sygnał z kluczyka keyless w celu otwarcia i uruchomienia auta – bez kodu auto nie odpali lub będzie co chwilę gasło. 

Mamy jeszcze na rynku dostępne niewielkie lokalizatory GPS, które również możemy ukryć w niewidocznym i nieprzewidywalnym dla złodzieja miejscu. GPS nie pozwala nam zlokalizować skradzionego auto – niestety. GPS-y mają też funkcję wysyłania powiadomień np. SMS, jeśli pojazd zmienił pozycję – o nietypowej porze, czy też oddalił się zanadto od oryginalnego kluczyka. Niestety to zabezpieczenie antykradzieżowe… nie zabezpiecza przed samą kradzieżą. Może nam tylko pomóc namierzyć auto po niej, o ile odpowiednie służby pomogą nam w tym na czas. A złodziej nie użyje taniego zagłuszacza sygnału. Niestety wszyscy złodzieje już to robią.

Jak wybrać zabezpieczenie antykradzieżowe? 

Tak jak w przypadku wielu produktów najważniejsze trzy cechy. Są to cena, jakość i dostępność. Dodać do tego można również kraj produkcji, który może mocno wpływać na jakość komponentów i oferowanego potem serwisu. Cenę w tym przypadku musimy rozpatrywać wielowymiarowo, bo np. są zabezpieczenia droższe, które jednak nie wymagają eksploatacji czy ponoszenia kosztów miesięcznych i można je potem przenieść do innego auta – a są takie, które chronią tylko przed jednym rodzajem kradzieży, więc ich niska cena jest tylko pozorna. Dostępność jest znacząca dla naszego komfortu. Szkoda naszego czasu i pieniędzy, by jechać na montaż oddalony o setki kilometrów. 

Najlepsze zabezpieczenie 

Wszystkie powyżej wymienione cechy spełnia immobilizer CAN marki Zabezpiecz Auto, którego cena jest atrakcyjna w porównaniu do wielu innych systemów antykradzieżowych. Jest dostępny w całej Polsce, jego jakość poświadczają certyfikaty np. homologacja E20, a do tego jest produkowany w Polsce. Można go też przenieść do kolejnego auta, więc będzie nam służyć latami.

Szukasz dobrego zabezpieczenia? Obejrzyj film i zadzwoń do nas

Play Video

CanLock w
TVN TURBO

CanLock w
TVN UWAGA!

Dołącz do wielu
zadowolonych klientow

5/5
5/5
Lukas Garwolski
Lukas Garwolski
Czytaj więcej
Polecam z czystym sumieniem. Mialem stycznosc z wieloma systemami zabezpieczen pojazdow. Ten jest jednym z najlepszych jakie mialem okazje przetestowac.
Paweł Nowacki
Paweł Nowacki
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm. Pracownik z tej firmy wszystko wytłumaczył, doradził, podpowiedział, a to bardzo cenie. Pozdrawiam
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
KANCELARIA ADWOKACKA Anna Jamroziak - Bereza
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Dominik Walkowicz
Dominik Walkowicz
Czytaj więcej
Skutecznie, sprawnie, profesjonalnie. POLECAM
Mariusz Muth
Mariusz Muth
Czytaj więcej
Fachowo, szybko i bezpiecznie. Polecam w 100%. Cena do jakości 10/10
Jakub
Jakub
Czytaj więcej
Polecam! Ekspresowy montaż i świetny kontakt. Wybralem opcje z kombinacją przycisków by ograniczyć ilość rzeczy w kieszeni. Pan Piotr bardzo dobrze doradził. Dziękuje :)
Michał Leśniewski
Michał Leśniewski
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Janek Gałdecki
Janek Gałdecki
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii – dodał tylko swoją ocenę.
Karol Baran
Karol Baran
Czytaj więcej
Wszystko przebiegło bezproblemowo i sprawnie począwszy od kontaktu aż do finalnego montażu. Polecam
Kamil Miłek
Kamil Miłek
Czytaj więcej
Profesjonalizm, krótki czas oczekiwania, świetny kontakt z klientem. Polecam
Krzysztof Kliber
Krzysztof Kliber
Czytaj więcej
Użytkownik nie napisał opinii - dodał tylko swoją ocenę.
O. L.
O. L.
Czytaj więcej
Polecam, sprawna, fachowa obsługa, Panowie wszystko wytłumaczyli, a ja piłam kawę 😉😁
Witek Mich
Witek Mich
Czytaj więcej
Bardzo profesjonalne podejście do klienta, samo zabezpieczenie sprawuje się jak należy. Szczerze polecam.
Poprzedni
Następny

Szukasz skutecznego Zabezpieczenia samochodowego?

Zobacz jak działa nasze zabezpieczenie

Play Video

Skutecznie zabezpieczymy Twój samochód

Potwierdzenie spełnienia skuteczności i bezawaryjności Zabezpieczenia CanLock

Zobacz jak działa CanLock

Play Video

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto.

Odezwiemy się do Ciebie!

Twój telefon będzie użyty tylko w celu rozmowy na temat zabezpieczenia samochodu.