Zabezpieczenie antykradzieżowe alarm Igla – opinie użytkowników

Zabezpieczenie antykradzieżowe alarm Igla – opinie użytkowników

Alarm Author Igla to jedno z zabezpieczeń aut przed kradzieżą. Pojawia się często w zestawieniach czy rankingach systemów antywłamaniowych. Robią jej reklamę zresztą sami mechanicy, chociaż z użytkownikami końcowymi bywa już różnie. Są tacy, co polecają Iglę z czystym sumieniem, ale znajdą się też tacy, co będa ją przeklinać. Dziś przeanalizujemy, skąd popularność tego urządzenia na rodzimym rynku i co mówią o nim sami użytkownicy. Do dzieła! 

Immobilizer CAN 

Alarm Author Igla, a tak właściwie Author Igla 200, 231 lub PRO CAN Immobilizer, należy do grupy zabezpieczeń antykradzieżowych typu immobilizer CAN. Działanie tego urządzenia opiera się na cyfrowej blokadzie magistrali komputera pokładowego samochodu. Warto podkreślić człon „CAN” w nazwie, bo jest on kluczowy. Zwykły immobilizer bowiem wymaga przecinania przewodów w samochodzie, co może być dla naszego auta i jego gwarancji opłakane w skutkach. 

Wracając do immobilizera CAN, blokuje on cyfrowo najczęściej zapłon silnika, ale może to dotyczyć także pompy paliwowej, skrzyni biegów, pedału gazu czy całej elektroniki w pojeździe. Aby zwolnić blokadę, należy autoryzować dostęp do auta. Dzieje się to po wprowadzeniu właściwego, ustalonego wcześniej kodu pin – czy to przy pomocy przycisków w aucie, czy też aplikacji w telefonie. Jeśli autoryzacja przebiegnie pomyślnie, immobilizer odblokowuje pojazd i jest on gotowy do drogi. W przypadku podania błędnego kodu – autem nie da się odjechać. Jedyną metodą byłoby fizyczne usunięcie immobilizera, ale jest to zadanie czasochłonne, ponieważ złodziej nie wie, gdzie został zamontowany. Ogólnie jest to dla niego gra niewarta świeczki, bo nastawiał się na szybkie przejęcie auta, a nie rozebranie go na części w poszukiwaniu zabezpieczenia. 

Po więcej informacji odsyłamy do naszego wcześniejszego artykułu – Immobilizer CAN – jak to działa, który krok po kroku wyjaśni wam działanie samego urządzenia i jego części składowych. 

Kupuję od sąsiada

Chociaż alarm Author Igla nie jest polskiej produkcji (produkowane w Polsce jest m.in. rozwiązanie Zabezpiecz Auto), to jednak wiele osób lubi czy też docenia fakt, że pochodzi ono z niedaleka – od naszego rosyjskiego sąsiada. Klienci ufają mu często bardziej niż produktom chińskim. Chociaż pojawiają się też opinie, które węszą spisek, czy aby na pewno urządzenie nie zostało stworzone po to, by określone grupy miały dostęp do łamania zabezpieczenia urządzenia przez CAN. Zapewniamy jednak, że podejrzenia te można spokojnie włożyć między bajki. Igla to zabezpieczenie stosowane na wielu rynkach.

Łatwo dostępna

Jako że jest to rozwiązanie popularne na polskim rynku, jest też dość łatwo dostępne. Author Iglę kupimy i zainstalujemy w około 40 punktach serwisowych rozsianych po całej Polsce. Liczba ta jest dość duża, aczkolwiek rzeczywiście, patrząc na mapę producenta, są też obszary, na których próżno szukać autoryzowanego dealera. Szczególnie krucho jest w północnej i zachodniej Polsce. Może to być blokadą dla osób, które nie chcą pokonywać setek kilometrów, by zamontować zabezpieczenie – i trudno się im dziwić. W takim przypadku lepiej poszukać immobilizera CAN CanLock od Zabezpiecz Auto, który jest montowany w całej Polsce

„Jedno z lepszych zabezpieczeń, ale…”

„,Dobre, ale dość drogie” to chyba jedna z częściej pojawiających się opinii na temat Author Igly. Właściciele aut doceniają jej skuteczność, łatwość obsługi i miniaturowe rozmiary. Na wielu forach wymieniają jako TOP 3 zabezpieczeń przed kradzieżą. Skarżą się jednak na wysoką cenę immobilizera. Rzeczywiście, są na rynku rozwiązania tej samej lub nawet lepszej jakości, które kosztują paręset złotych mniej. Nikt przecież nie lubi przepłacać…

„Nie zamontujesz samodzielnie”

Chociaż wielu użytkowników udziela podobnego komentarza w negatywnym kontekście, my jednak uważamy, że jest to zaleta produktu. Montaż zaawansowanego zabezpieczenia samochodu wymaga profesjonalnej usługi. Dzięki temu mamy pewność, że będzie skuteczne i mamy większą szansę, że będzie działać latami. Oczywiście montaż to często dodatkowy koszt, który niekoniecznie jest podany przy cenie samego urządzenia – dlatego zawsze warto wcześniej zadzwonić do punktu serwisowego i wypytać o szczegóły. 

„Słaby serwis” 

Takie opinie, jak fatalny serwis również się zdarzają. Alarm Igla jest produkowany w Rosji i co za tym idzie, oferowany serwis na terenie naszego kraju może być gorszej jakości lub trudniej dostępny. Serwis bywa szczególnie potrzebny, gdy z alarmem coś zaczyna się dziać (o czym niżej) lub gdy właściciel chciałby przenieść zabezpieczenie do nowego auta i nie za bardzo wie, jak się za to zabrać, żeby niczego nie uszkodzić. 

Problemy z działaniem 

Niestety w komentarzach w social mediach czy w wypowiedziach na forach znaleźliśmy też informacje o niesprawnym działaniu Author Igly. Co się dzieje? Użytkownicy mają problem z połączeniem z Iglą i odblokowaniem samochodu przy pomocy aplikacji na telefon. Igla wielokrotnie każe wpisać pin, podczas gdy na przykład okienko do wpisania pinu w telefonie wcale nie wyskakuje. I tutaj wracamy do punktu poprzedniego – trudno dostępnego serwisu, aby o takie i inne błędy podpytać. 

Podsumowanie artykułu Igla opinie

Podsumowując, jak widać, popularność zabezpieczenia auta przed kradzieżą nie zawsze oznacza jego niezawodność. Na pewno w przypadku decyzji o zakupie Author Igly warto zwrócić uwagę na dostępność ewentualnego serwisu, gdybyśmy potrzebowali go w przyszłości. Samo jednak rozwiązanie, immobilizer CAN, jest najbardziej zaawansowanym i najskuteczniejszym na rynku. Warto rozważyć jego zakup, jeśli zależy nam na aucie lub jest ono większej wartości…

Myślisz o zabezpieczeniu antykradzieżowym swojego samochodu? Zadzwoń do nas 732 080 889.

Sprawdź jak działa nasz system

Play Video

Nasz system to bardzo skuteczne zabezpieczenie które chroni przed wszystkimi znanymi metodami kradzieży pojazdów.

W tym też najpopularniejszej ostatnio metodzie – na walizkę !

Masz dodatkowe pytania bądź wątpliwości ?

Zadzwoń, wyślij nam maila lub napisz na chat.
Chętnie doradzimy i odpowiemy na Państwa pytania.
kontakt

Zadbaj o bezpieczeństwo Swojego samochodu

Wypełnij ten formularz, a my sprawdzimy czy obsługujemy Twoje auto. Odezwiemy się do Ciebie w 1 godzinę.

Masz Pytania?

Zadzwoń do nas! Chętnie doradzimy i odpowiemy na Twoje pytania

Wyjaśnimy dokładnie jak działa nasz system i dlaczego jest tak skuteczny.

Montaż w całej Polsce

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacje znajdziesz tutaj